Kurie oko

lila2213

stačí to prelepiť obyčajnou naplasťou, kurie oko nebude mať vzduch a vydusí sa. trvá to síce týžden až dva,ale zaručujem výsledok. stále to treba prelepovať až pokým nezmizne.

PlyšákJoey

Raz dávno som mala na nohe 3 kurie oká, skúšali sme tie náplasti no nič tak som zvolila agresívnejšiu voľbu za pomoci nožničiek a pinzety. Evidentne bol môj zákrok úspešný vzhľadom k tomu, že odvtedy som kurie oko nemala. Rovnako to zrobila aj kamarátka... ale no vraj by sa to nemalo :D

mima5168

Mne pomohol citrón namočený v octe /aspoň 12 hodín/. Časť z neho odrhneš podľa veľkosti / a priložíš na kurie oko, zalepíš, najlepšie cez noc.Cez noc to naberie bielu farbu a ľahšie to kurie oko ráno odstrániš. Niekedy to treba opakovať aj dvakrát podľa veľkosti. Keď to v noci pôsobí, trošku to ako keby jemne pichalo, ale mne to zabralo a viac sa mi neurobilo, lepšie ako vypaľovanie u kožnej lekárky.Keď to v noci pichá, tak to je dobré znamenie, že to preniká ku koreňu.

Joey

Ahojte,

cca 10 rokov dozadu som mal som kurie oko s priemerom 2cm na pate, nepomahalo nic.
Mama mi to v zufalstve zacala potierat lapisom, kurie oko zhnedlo a zmizlo.

Teraz sa objavilo znova, uz mam lapis a bojujem :)

Drzim palce ostatnym

Jozo222

Dobrý večer...Mam na nohe na palci asi kurie oko...keď chodím tak to bolí...par krat to viem cuchat ale uz som s tym prestal. Tak som si zohnal ten verrumal a natieram to....neviem ale ako pridem nato, ze mi to kurie oko vypadne pretoze nevydim tam nic take ako koren alebo tak. Ďakujem vopred

emalea

Mojej 9ročnej dcére pomohol z lekárne lápis, nebolo to jednoduché, už sme to aj pomaly vzdávali....už som chcela ísť s dcérou na vypaľovanie....natierali sme na noc lápisom napr.2-3 dni, očernelo to, ale nič sa nedialo, bolo to rovnaké,
po 3 týždňoch som to znova natrela...zase nič a tak sa to ešte zopakovalo asi 2krát, po jednom hodinovom kúpeli vo vani mi dcéra kričí: mami, veď ten stred kurieho oka mi vypadol...kožička sa pekne zrástla, po oku nie je ani stopy a odvtedy je pokoj...

Marek335

som tri štvrte roka nemohol chodit bez bolesti. Kurie oko je riadna potvora. Bol som ho dva krat vyrezat u doktora a kym sa rana zrastla tak bolo spať. Nakoniec som sa na doktorov vykaškal a dal som na ludove liecitelstvo a dobre som urobil. Cez den namačat citronovou štavou v ktorej je vymočená cibula a na noc obyčajný repík,silný vývar namočit vreckovku, dat sacok obviazat. Liecba asi mesiac alebo trocha viac . No po kazdom rezaní u doktora som dva tyzdne nechodil a prvý rez dva štichy, druhý rez štyry. Ak by to takto pokračovalo....., no dakujem od doktorov co najdalej, kym je to mozné Marek

Jaruj

Mne pomohla ocna mast. Ma dezinfekcne ucinky, znizuje trenie a tak nieje potrebna naplast a tym je oxidacia mikroorganizmov ucinnejsia. Asi mesacne kurie oko mi vyliecila za menej ako tyzden. Je to nebolestiva a neagresivna liecba.

tiny

Mám kurie oko niekoľko rokov. Chodím ku kožnej (vymenil som už druhú) každá mi to vypaľuje tekutým dusíkom. Po vypálení to na dva dni prestane intenzívne bolieť. Predpísala mi aj nejakú robenú masť ktorou si to natieram, ale výsledok nulový.
Už rozmýšľam si to dať chirurgicky vyrezať. Ešte vyskúšam cibuľu a octom -uvidím či pomôže.
Ak áno tak sa ozvem.