spalena pokozka ma strasne svrbi!

smolinka

prosim vas poradtemy niekto mam strasne spalenu tvar z jesdneho kremu urceneho na akne asi som si dala welke mnozstwo a ted ma to fest swrbi pali a mam neprijemny pocit na pokozke ako by sa scwrkawala...newiem co mam robit wyzeram ako rak..dik

Veronika L.

no ja mam osvedceny ten penovy spej Pantenol, ale ak nemas pomoze aj kysla smotana alebo obycajny biely jogurt

RNG

No uz som pochopil odkial mas tu pribuznost cibule a aloe. Je to vysledok zleho slovenskeho prekladu na Wikipedii. Pribuzne su, ale velmi-velmi vzdialene. Tri rady v klasifikacii je velmi vela.
Porovnaj
en.wikipedia.org a
en.wikipedia.org

Slovenska Wikipedia je este len v zaciatkoch vyvoja, ma plno chyb a celkove malo dat

Ivka 1

Takže Aloe Vera Barbadensis si mnohí mýlia s kaktusom ale patrí do čeľade
ľaliovitých. S cibuľovu a cesnakom ktoré patria do čeľade cibuľovitých má
spoločných veľa liečivých účinkov medzi
hlavné patria antimykotické a antibakteriálne účinky .

fiona

ja som sa presne pred 2 tyzdnami brutalne spalila, natierala som sa panthenolom, aloe gelom, zinkovou mastou - nakoniec sa cela koza zosupala. bola som s tym aj u dermatologicky, dala mi taku kortikoidnu mast. len teraz mi zostali napr. na nose a ramenach drobne hnede skvrny, existuje nejaka prirodny medikament ktorym sa to da vybielit (AHA kyseliny)? co je vlastne zdrojom tychto kyselin?

RNG

Tak vymaz svoj prispevok z 13:48

Cibuloviny su zdrojom protizapaloveho quercitinu, a inych cennych materialov
Alicin v cesnaku dokonca spomaluje rast rakovinnych buniek a je antiviralny(a asocialny...)