Rodičia ma stále majú za dieťa a ponižujú ma

Príspevok v téme: Rodičia ma stále majú za dieťa a ponižujú ma
clanokdna

Ahojte...skončila som vš a našla si relatívne slušnú prácu s platom ktorý ma uživí... o chvíľku sa sťahujem preč od našich. Myslela som že posledné týždne strávime v pokoji že teraz ked už mám prácu a začínam nový dospelý život budú sa ku mne správať normálne..ale nič nepočúvam doma len aká som neschopná lenivá a pod.(ako počúvam od strednej a čím som staršia tým je to horšie) Samý krik výčitky odmeranosť...O mesiac aj niečo mám promócie...ale už počúvam, že aká som neschopná že som ešte nevybavila reštiku a menu..pritom som chodila po pohovoroch a mala iné starosti... Riešila som prácu a inú administratívu...ale stále len počúvam že nemám vybavený nový občiansky..tak naši už volali hned na políciu a zisťovali kedy môžem prísť..Ponižuje ma to mám 25 všetky pracovné veci si riešim sama, tam konečne naši nemôžu zasahovať lebo nerozujemú po anglicky...a proste som im jasne povedala aby nikde nevolali že si to vybavím a oni mne 25 ročnej žene chcú vybavovať termín u zubára na polícií a neviem čo..je mi z toho do plaču...už neviem ako im mám dokázať že sa viem o seba postarať, že som normálny človek ktorému netreba vždy len nadávať a vrieskať po ňom..mám pocit že aj keby som zarábala miliony a mala vily..nikde si o mne nebudú myslieť že niečo dokážem a že som normálny človek :( Je to bolestné chcela som stráviť posledné dni doma s nimi v pokoji ale len sedím zatvorená v izbe a je mi do plaču že sa s nimi ani nedá hovoriť a už teraz mám depku z toho..najradšej by som zrušila pomocie nemám chuť na ne ísť..ked len počúvam aká som neschopná a neviem vybaviť reštiku ked sú aj tak až o mesiac...a mala som to inak v pláne tento týžden...

chorecrevo

Ked ta ponizuju medzi styrmi ocami, ver, ze jedneho dna, ked im privedies predstavit priatela, vaznu znamost, tak ta budu ponizovat aj pred nim a neskor aj pred detmi. Ked budes chciet mat stastny vztah, najlepsie bude, ak v buducnosti, ked najdes lasku svojho zivota, sa postaras o to, aby tvoj priatel travil s tvojimi rodicmi co najmenej casu. Dobre je, ze sa chces odstahovat. Rodicom nemusis uviest hlavny dovod, preco sa stahujes, staci povedat napriklad, ze v Bratislave je robota a u vas na dedine nie je, a podobne. Nech si myslia, ze kvoli praci sa stahujes. Potom zmenis aj lekara, aj zubara a budes chodit v meste, kde byvas a samozrejme si vsetko vybavis sama. Uvidis, stastnejsia budes, ked sa od nich odstahujes prec a vase vztahy budu lepsie, ked sa uvidite len raz za tri mesiace na dve hodiny... napriklad tak :)

WHISPER

čo riešiš..:? ved sa odstahuj, neries ich.. a ked ta oni objednavaju na nejake terminy tak tam nejdi... objednaj sa sama... vybavuj si sama...
ignoruj... a najlepsie bude ked sa po odstahovani s nimi budeš kontaktovať čo najmenej... ty im nevolaj a ked ti oni budu volať: zdvyhni tonom ze taotravuju... napr. "čau čo chceš..? čo je? nemám čas.." na otazky čo robíš "nič" nevešaj im na nos svoje sukromne veci...

robim to aj ja... a mam pokoj

lLily

sak to je super, kiezby vybavili aj ten moj, mne sa taaak nechce a ochvilu mi konci

nech si myslia co chcu, sak su to len rodicia a je ich povinnost starat sa o dieta, ktore priviedli na tento svet, nech uz je akokovlek stare, male ci mlade. Toto v nich casto zmenis, akruat si to nemusisi brat osobne, bo to cele vypoveda skor nieco o nich nez o tebe.