Pribrala som

Príspevok v téme: Pribrala som
Ninu

Ahojte
Mam 17 rokov. Vzdy som bola celkom chude dievca vsetci hovorili aku mam krasnu postavu, no pred pol rokom sa mi narodila sestra a moji rodicia sa o nu stale staraju a ja mam konecne trochu volnosti, zacala som chodit s kamoskami viac von a oni vzdy sli dakde do obchodu kde si kupovali same nezdrave veci ako cokolady, kekse, coca coly... A ja som si z počiatku nekupovala nič, no potom ma zacali prehovarat aby som si aj ja nieco kupila ved som ako palicka a ze jedna sladkost mi neublizi. A aj ja som si povedala ze to vycvicim ved raz za cas si mozem dopriat. Pred tym ako sa narodila sestra som chodila pravidelne do fitka, no po jej narodeni sa to zacalo obmedzovat, lebo som chcela byt s nou hrat sa, pomahala som mame a museli sme setrit. No moje vylety s kamoskami boli cim dalej tym castejsie a castejsie som si aj kupovala sladkosti s myslienkou ze to vycvicim, ony boli stastne ze aj ja si volaco kupujem. O chvilu sa moje nakupy sladkosti a nezdraveho stali samozrejmostou a zvykom zakazdym ked sme boli vonku. Dokonca sme sa chodili casto krat aj najest dakam do MC Donaldu alebo do samych fast foodov lebo to bolo lacne. A do fitka som chodila uz len vynimocne lebo fitko som vymenila za chodenie von. Skoro vobec som nemala ziadny pohyb okrem telocviku. Zacala som si dokonca aj sama kupovat nejake sladkosti led som dostala chut. Nemala som problem sa o pol deviatej vecer zdvihnut a ist do obchodu si nakupit nejake dobroty, aby som mohla v posteli vyjedat blbosti. Zacala som pribetat no povedala som si ze 2 kila naviac su nic ze to hnef vycvicim. Rodicia si nic nevsimli stale sa motali okolo setry a bolo im jedno co jem. Zacala som sa citit neprijemne v rifliach, pretoze mi boli tesnejsie. Zatvarala som oci pred tym ze som pribrala. Vynadala som mame preco perie veci v takej vysokej teplote, pretoze aj jej boli male niektore veci. Pamätam si ako som potom isla k babke na prazdniny na velku noc a ta mi stale ponukala nejake kolace a rozne jedla a ja som nic neodmietala. Vsetko som zjedla. Dokonca som aj potajme chodila do pivnice a tam vyjedala kolace. Potom led sme prisli domov som hned isla von s babami a tam sme sa najedli tak strasne ze som skoro praskla. Skoro vsetko mi bolo strasne tesne a moje telo bolo uz obalene tukom no vobec som to neriesila, takto to slo az do konca maja kym sme nepisali same pisomky koncorocne a ja som sa uz vobec nehybala a pri uceni som neustale nieco jedla. Ked som vytahovala letne veci rak som nic neobliekla. A tak som sa rozplakala hned volala babam a tak sme sli von kde som opat jedla a vsetko im povedala ale oni ma namiesto podpory uistili ze som pre boha chuda a ze to ze trochu priperiem pocas dospievania je ok. Ony boli take plnsie a ja uz som nebola medzi nimi ta palicka, no mna to upokojilo ze som neni tucnejsia nez ony. Na zaciatku juna mi bolo vsetko male , uplne male a nemohla som ist do skoly tak som zostala doma a zbehla do obchodu si kupit nejake lacne leginy. Spoluciaci si zacali volaco sepjat ze som pribrala a vobec to nebolo prijemne, lenze oni si to sepkali uz dlho len ma to nejako obchadzalo. Tak som sa rozhodla ze sa pojdem odvazit a pred pol rokom som mala 49 kg pri 170 a trz mam 69 kg a som strasne obalena tukom. Teraz som u babky a ta ma tu vykrmuje a vravi ze je rada ze mi chuti ze konecne niesom taka strasne chuda, ze je rada ze som nasla rozum... Hrozne som nastvana zo seba, prosim stalo sa aj vam nieco take?

1789465

no a co ved mas dobru vahu, isto vyzeras lepsie ako predtym aspon si sa zaoblila a chlapom sa to paci ;) kludne jedz dalej co len chces neobmedzuj sa vobec, este mozes pribrat zopar kil a ked si na to zvyknes budes sa citit super uvidis

dee8

No dievča, 20kg je dosť a sama cítiš, že je to len tuk. Si mladá, metabolizmus ti funguje, takže nemal by byť problém dať to dole, musíš to ale sama chcieť a povedať si stop. Nevravím, že teraz keď si u babičky máš prestať jesť a nahučať na ňu aby ťa neponúkala, to nie, ale po každom koláčiku naviac sa choď prebehnúť... ak býva na dedine máš ideálnu šancu na pohyb - do lesa, na lúky, po dedine... stačí rýchla chôdza... a keď sa vrátiš domov, tak nechaj kamošky nech sa prežierajú a nekupuj nič...
I tak mi to príde čudné, že zmyslom prechádzok mladých dievčat je prežrať sa do prasknutia?!

sylvia h

ahoj nerieš žiadne kilá ak ti chutí jesť, tak sa najedz, raz pôjdu kilečka hore, potom zas dole.. spolužiakov si nevšímaj, ruku na srdce a kto z nich má ideálne miery? 90-60-90? tie zakomplexované chudery, ktoré ti závidia? buď spokojná sama zo sebou, zostaň kým si, vyrovnaná. pyšná na seba, hlavne nestresuj!!! dokonalý nie je nikto! .. moja rada -
zamiluj sa :-) aj láska robí zázraky a kila pôjdu dole samé.

Angelika3

Ahoj, naozaj pomáha schudnúť delená strava a aj mnohé diety su v skutočnosti založené na tom princípe, napr. 90 dňová dieta a bla bla, už neviem ani aké existuju, kedze to dávano nesledujem.

Mne dosť pomohlo pozmeniť stravovacie návyky to, že som kupovala knižky, ktoré hovorili o zdravotných a "skrášľovacích" účinkoch zeleniny, byliniek, olejov atď. Proste ma to motivovalo, lebo každý sa chce cítiť dobre a vyzerať dobre. Ale išlo to len postupne, postupne som k jedlu pridávala to, či ono, odbudla niečo iné, až sa telo začalo cítiť lepšie a vtedy si aj samé žiada to čo mu robí dobre, to znamená, že máš chuť na zdravšie veci a menej na nezdravé a také z ktorých sa priberá. A to som kedysi bola totálne závisla na sladkostiach, deň bez čokolády som si nevedela ani predstaviť, teraz úplne v pohode.

SomUcitelka

Dievca , dievca, takto si pokazit postavu. Si si neuvedomila , ze kamaratky su falosne, ze Ti tvoju postavu zavidia a ze sa spikli voci tebe? Hned s tym vyjedanim prestan!
To ze vazis viac nevadi, vadi to, ze to je TUK !!! Ved si mohla chodit na nakupy, ale kupovat si jedla ktore nemaju tolko sacharidov a daju sa konzumovat aj za pochodu ako maskrta. Napr. neudena parenica, neudene korbaciky, bryndza, Cottage Cheese - je aj s lyzickou, nesolene arasidy a ine oriesky alebo semienka slnecnice, tekvice...v MD si dat salat ......

Kiksii

Hlavne neplač a pozbieraj sa. Ako si pribrala môžeš aj schudnúť. Začni tým že si dás napr len 1 sladkosť za deň. Jedz radšej ovocie (ale s rozumom -nepreháňaj to, aj v ovocí je cukor) alebo jedz zeleninu ak máš potrebu stále niečo papať. Ráno si vyskúšaj uvariť ovsenú kašu..ja keď som ju raz ochutnala tak otvedty si neviem predstaviť iné raňajky. No alebo vyskúšaj si stiahnuť aplikáciu Kalorické tabuľky a všetko čo zješ si tam zapís a uvidíš ako na tom si. A pozri keď si raz cvičila tak isto más k tomu nejaky vztah...tak zacni cvicit doma ak nechces ist do fitka. Alebo ked vravis ze mas sestru s malym dietatom tak vezmi to male a chod sa snim prejst.. nech mas pohyb. A nauc sa jest normalne jedla a nie sladkosti a fast foody..