Koxartróza

Ivka 1

Ohorenia pohybového ústrojenstva sú spôsobené vysýchaním medzikĺbneho väziva a následne degenerácie chrupaviek. Mne osobne veľmi pomáha užívanie kyseliny hyalurónovej v tabletkách ( a nielen na kĺby DK )a pitie Aloe vera gélu s pridavkom chondroitínu,chondrosulfátov, MSM a vit.C,ktorý zlepšuje vstrebávanie látok potrebných na obnovu chrupaviek.

elisaaa

mne diagnostikovali koxartrozu minuly rok teda vo veku 16 rokov co asi nikto necakal no potvrdili mi to viaceri odbornici a vobec neviem co s tym mam robit.. klby ma bolia stale - obidva a obcas sa striedaju .. nadvahu nemam takze tym to urcite sposobene nieje a bojim sa ze o par rokov nebudem moct ani chodit .. tak ja len aby ste vedeli ze mat koxartrozu v 26 nieje to najhorsie co vas mohlo stretnut..

RNG

gabriska, ked sa zacala ta koxatroza u teba prejavovat az v tehotenstve, tak to ma nieco spolocne s nedostatkom materialov potrebnych na regeneraciu, lebo cast ti ich telo pouzije pre babatko.
To by sa pomerne lahko ale dalo doplnit(mineraly a vitaminy na kosti, klbove doplnky).
Ci je to vrodene, ci ziskane alebo vysledok roznych nakaz, potrebne materialy na regeneraciu to vedia podstatne zlepsit.
Tj glucosamine HCl, MSM, bromelaine, avokado, curcumin, zelatina, huspenina a samozrejme mineraly a vitaminy na kosti, hlavne dobre balancovane zmesy, ako napr tato:
-odkaz odstránený-
Inac ja vseobecne kazdej tehotnej a kojacej odporucam doplnky mineralov pripadne klbove a rybaci olej, lebo dieta nemilosrdne rabuje telo zien a mnohe maju z toho nasledky na dlhe roky.
Preto sa nazdavam, ze doplnenie vhodnymi potravinovymi doplnkami je rozumnejsie, nez riskovat poskodenie tela, uvolnenie zubov, osteoporozu a pod.

gabriska

RNG, nesuhlasim s nazorom, ze v 26 rokoch mat koxartrozu je nenormalne...nie je to sice az tak casty jav, ale bohuzial, ako iste vieme, artroza moze vzniknut aj ako nasledok vrodenych vyvoj. vad, narp. dysplazia bedr. klbov, resp. po uraze...Bohuzial, ja mam len 30r. a prednedavnom mi bola diagnostikovana artroza 1-2st.v dosledku vrodenej dysplazie, co som sa vlastne tiez dozvedela az teraz...do 25r. som nepocitovala nejake vyrazne obmedzenia, bolesti sa zacali po 1.tehotenstve, ale bolo to este unosne...najviac sa to vystupnovalo po 2.tehu, kedy som uz musela vyhladat lekara...mam naordinovane lieky Glukomed, ktr. zial uzivat zatial nemozem, pretoze kojim 10-mes. synceka...Bolesti pocitujem kazdy den a musim povedat, ze su dost obmedzujuce a je to aj frustrujuce, pretoze stale to mam v hlave...Pevne verim,ze ked prestanem kojit a zacnem s liecbou, a schudnem 20kg, sa to vyrazne zlepsi...drzte palce !!!

vecernica

nevie niekto poradit ortopeda? strasne zle skusenosti mam s panom docentom profesorom a co ja viem Stenom robi v nemocnici Milordnych bratov. Ten na mna reval, ze nic ma neboli.Poto mzas telefonoval. Hoci dg mam od narodeniana ten deb.. nic nevidel,Otrasny zazitok.Pacienti v cakarni mi vraveli ze ak chcem operaciu nech si pripravim 40 tis.
nepoznate normalneho ortopeda?