Koxartróza

RNG

Condro Forte obsahuje v tabletke 800 mg glukosamin sulfatu. Nic viac
Ja by som odporucil lepsie kombinacie.
Za prve absorbcia z tablety je horsia, nez z kapsle(prasok)Najlepsia je z tekuteho(zele draze.
Pri pokrocilej koxartoze su v klbe zapaly, ktore treba adresovat protizapalovymi latkami(bromelain 1300 gdu) omega 3 oleje(3= gramy),dumbier, GLA z pupalky(2gramy) a latky na lepsiu absorbciu a zdroj siry MSM(2 gramy)
To je intenzivny pristup
Zaroven si treba uvedomit, ze slachy a klbova hmote nie je jedine, co sa rozpada-vydiera. Je tam aj problem s kostnou hmotou, tam treba doplnit aspon nieco extra dobrou balancovanou zmesou na kosti.
Ale to sa uz asi opakujem...

tatko

Ahoj všetci, mám koxartrózu 3-4 stupeň, pomohol mi dosť CONDRO FORTE 1 tabletu ráno a 1 večer - užíval som to 6 mesiacov a popri tom kde-tu huspeninu a (budete sa možno smiať) gumené cukríky - medvedíkov - obsahujú veľa kolagénu v želatine a ten obnovuje chrupavku - vážne ! No a teraz ma lekári zaradili na operáciu TEP na október 2007. Mám síce 53 rokov ale aj tak hľadám iné riešenia ako TEP. Minulý týždeň bol v PLUS 7 dní článok o spôsobe ako prírodnými liečivami obnoviť nielen kĺb ale aj chrupavku a tak to chcem vyskúšať držte mi palce, budem informovať o priebehu môjho \"pokusu\". Ináč zaradenie do programu TEP trvá u nás v Prievidzi cca 7-8 mesiacov - to len ako odpoveď na predchádzajúcu otázku. Zdravím Vás ! Peter

RNG

Koxartroza je podla niektorych lekarov sposobene mykoplazmickymi infekciami. Mykoplazmy v tele su obvykle asymptomaticke,tj sa neprejavuju navonok a pomaly postupne degeneruju telo, takze to sedi s vseobecnym nazorom starnutia.
Prirodene prostriedky proti nim su napr vytazok z olivovych listov, najnovsie spominalu koloidne striebro a specialny vytazok z uncarie tomentosy(vilcacora=una de gato=cats claw) pod menom samento a ine.
Ciste na odstranenie zapalov, co je dnesny farmaceuticky pristup na odstranenie symptomu=bolesti mozno pouzit viacero prirodnych veci: ashwagadha, turmecic(curcumin )dumbier, rozne enzymy:bromelain, serropeptaza, papain. Materialy urychlujuce regeneraciu klbov:rozne mukosacharidy, ci uz prirodzene(gliky slachy dobre povarene ci rozvarene az na huspeninu_hydroluzovane) alebo izolaty ako glukosamin, chondroitin a pmomocne latky ako MSM, cetyl myristoleat, hyaluronicka kyselina.
Vsetky tieto latky pracuju v synergii =spolupracuju jedna s druhou.
Niekedy je dovodom klbovych problemov rednutie kosti(osteoporoza. Na to treba doplnit mineraly, kde spravny doplnok musi byt kompletny a spravne balancovany, tj musi mat vsetky zlozky potrebne na budovanie kosti v spravnom pomere plus musi byt vo vysoko absorbovatelnej forme, hlavne pre starsich, ktori anorganicke zdroje mineralov(kyslicniky uhlicitany a pod)nevedia ucinne absorbovat. Na uvedenie prikladu po 60 ke absorbcia uhlicitanu vapenateho alebo horecnateho je okolo 4%, citratu, maleatu,aspartatu, askorbatu glycinatu proteinatu alebo laktatu je aj vyse 40% Pri absorbcii su potrebne aj niektore vitaminy(D,K)a napomaha napriklad chlorella alebo spirulina, aspon gram spolu s mineralmi na kosti.
Iny pristup je zlepsenie travenia extra enzymami, ktore vytazia z balancovanej potravy viav,Niekedy to staci, inokedy teba predsa len doplnovat

vin diesel

Cau vsetci. Ja som mal subakrominalny puzdro a aj jeho klb poskodeny a akupunkturou sa mi zhojil a necitil som bolest! Jednoznacne akupunktura. Ved preco taky Indovia v Indii nemaju problem s klbmi? Lebo akupunkturou sa tam liecilo uz v Stredoveku.(OMG - :-D)
Akupunktura je super, no problem je ze je dost financne narocna a dokaze urobit velky prievan v penazenke...
Vela stastia...

eliiii

Anka kolieskove korcule su nevhodny sport pri koksatroze.Najvhodnejsi sport je plavanie a bicyklovanie.A samozrejme aj cvicenie.Ja mam koksatrozu 3/4 a som zaradena na operaciu 2008 april.Ja som mala stupen 3 15 rokov,len som potom pribrala 8 kg a zhorsilo sa mi to na 4.Vaha je velmi dolezita.Akupunktura nepomoze,pomoze len operacia a zivot bude urcite plnohodnotnejsi ako pred operaciou.

anka

ahojte!
mám koxartrozu 1 stupňa. Zatiaľ je to v pohode. Ale chcem si kúpiť kolieskové korčule. Nikdy som sa nevedela korčulovať a chcem sa to už naučiť. Neviete mi prosím niekto poradiť, či je to pre mňa vhodný šport? Zatiaľ mi lekárka nič nezakázala, vraj môžem robiť všetko, až pokiaľ to nezačne bolieť...

mjaník

anka aj vin-ste mladí a preto radšej si svoj klb vyliečte,operáciu volte ako krajný prípad,po operácii platia určité obmedzenia,vy by ste ešte mali žiť plnohodnotne!!!!

anka

Ahojte! Mne zistili koxartrózu tento týždeň. Mám 25 rokov. Pokúpila som si rôzne vitamíny, ale chcela by som Vás poprosiť, či by ste mi nevedeli poradiť nejaké cviky na zlepšenie. Mám síce len prvé štádium, ale nechcem, aby sa to zhoršovalo. Ešte vás chcem poprosiť, či mi môžte povedať, ako to zvyčajne prebieha. Či mám šancu udržať sa na prvom štádiu, alebo sa to bude zhoršovať.
Ďakujem!!!