Znicenie zubov fixnym strojcekom?

majkas

musim priznat, ze aj mne sa zuby (asi 2) zacali nepekne drvit. teraz nosit take umele priesvitne nasadky. ked ich mam, uz ma nebolia (ako to bolo pred par mesiacmi, ale naopak citim, ze su mi uz volne) a ked ich nemam pocas jedla napr., tak sa mi zuby vykrivia spat. nemozem predsa s nimi jest, lebo sa to nesmie... neviem, co robit.

iris.

ja som moju skusenost pisala na nejaku podobnu temu, ktora je tu otvorena. Je to zla skusenost, zuby sa mi zacali "drvit" odkedy mi zmenil fixny na snimatelny. a mam nejmenej dve kamaratky, ktore tiez prisli vdaka strojceku o dost zubov a nakoniec strojcek hodili do kosa. skoda penazi. avsak to zavisi asi aj od organizmu a toho, ake su zuby.

poliewoocka

Ja som nosila tie hromozvody 2 roky a zuby som si umyvala 2x denne plus aj tou TePe kefkou,zvyknuta na dentalnu nit som ju nemohla pouzivat a doteraz nemam klop klop ziadny kaz.Niet sa coho obavat...

januška

Myslim ze by to na tvorbu kazov nemalo vplyvat.ci sa kazy tvoria alebo nie je dane geneticky a potom to ovplyvnuje samozrejme hygiena a tu hovoris ze dodrziavas,cize myslim ze sa nemas coho bat :)