Prvá menštruácia

RomcaPomocnica

Sarusik určite to povedz mamke vysvetlí ti všetko a aj vložky ti kúpi
v škole na telesnej ak nechceš nemusíš cvičiť a na noc si daj hrubšie vložky a ak s abojíš tak uterák pod seba pre istotu

Sarusik7282

Ahojte
Dnes som dostala svoje prvé krámy
Mamke som to ešte nepovedala, neviem ako jej to povedať a ako na to zareaguje
Vložky si potajomky beriem od mamky, ale ona to zistí
Môžem cvičiť v škole na telocviku?
Aké je to mať krámy?
V noci vždy pretečiem?

jlonbrd

Bez vložky v školskej taške, v kabelke, v batohu, ani krok.
Mrcha, hlavne v tomto čase, nepozná kalendár!
Ja som už v starobinci, ale bez vložky som z domu nikdy nevyšla a to nie kvôli úniku moču...

Palmadalma

Ahoj,
Tie hrudky je stena maternice je to v poriadku. Pretože menštruacna krv je zložená aj zo steny maternice a to sa odlupuje ci ako to povedať :D ak ta to strasne bolí tak odporúčam teply uterak alebo sa predávajú v hrackarnach aj také vankúšiky čo si dáš do mikrovlnky a ono si to ohreje :D alebo si pytaj mamky tabletku ;)

Alicka457

Ahojte zasa píšem po dlhšej dobe včera mi prišla menštruácia a dnes celý deň mám v krvy dosť velké hrudky a ešte maj celé okolo pohlavných orgánov bolí
Neviete čo to môže byť a ako zmierniť bolesť?
A sú tie hrudky ok?Prečo vznikajú?
Alicka

pomocnica

Janka, o je milé, ale zasa ja nie som nejako úžasne vzdelaná, ja radím iba z vlastných skúseností. No ale porozmýšľam, ak si ho urobím, napíšem ho tu, len teraz nejako nemám na to čas, tak možno neskôr.
Ale kľudne by si mohla napísať svoj problém aj tu, viac názorov, viac rád sa hodí a toto je anonymné fórum čiže. ;-)

Janka2002

No mne by bolo lepšie cez mail a myslím že aj iným taktiež lebo vieš super pomôcť
Tak by si si mohla vytvoriť gmail iba na tento účel a kto ti bude písať blobsti tak neodpovieš
Ale podla mna by to viac dievčat uvítalo

pomocnica

Ahoj Jani, prepáč, ale nie, toto je anonymné fórum, ja gmail pre takéto účely nemám a neviem či sa mi oplatí si ho vytvárať, tu sa nemôžeš opýtať? ❤