Endokrinologia

sam

Dobry den, chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s cervenanim v suvislosti so stitnou zlazou? bola som kvoli silnemu cervenaniu za koznou, ci to s tym nesuvisi a ona ma poslala na vysetrenie na endokrinologiu...nemate s tym niekto skusenosi??

ivu3a

pri hypofunkcii stitnej zlazy sa pribera, to nie je sposobene tym liekom, ale danym nedostatkom hormonu, ktory si eutiroxom doplnas...tento hormon sa vyuziva pri metaboliyme, takye ak ho ma niekto nedostatok, tak pribera

danka178

Eutyrox a L- tyroxin je ten isty liek hormonalne, len je iny vyrobca... Treba mat hormony v poriadku a potom aj vaha zostane na jedenj urovni... horko neznasam aj ja bohuzial je to uz tak , ludi aso stitkou a horm. poruchami by nemali chodit ani do sauny .. lebo ´je to zataz na organizmus .. Lieky Eutyrox beriem ako som pisala 15 rokov a nemam prob.

danka178

Este dodam ak sa da do BA tak je dobry dr. doc. Podoba, ale ten brava take pripady skor onko, alebo v Lubochni su odbornici na to , kuk nanete . Endokrinologia tam su aj mena lekarov.

danka178

ahojky , ja beriem eutyrox uz 15 rokov a som ako prutik , stitnu mam komplet vonku mala som bohuzial rakovinu stit. zlazy a ma to aj moj a12 rocna dcerka , tej ju vyoper. v 5 rokoch a berie tiez eutyrox a to 100 mg ako ja ,ci mas vela alebo malo hormonu ti musia zistit jedine v krvi. Tam sa im ukazu hodnoty, ak ich mas dobre tak tu davku budes mat stale. A urcite ak nemas ziadne priznaky . teda sa necitis zle tak sa netrap , ak hej tak treba vymenit lekara. Ja som si vydupala lekarov a obehala asi 4 ale tazko s nimi nechce jeden druhemu zobrat pacienta.. ale neboj sa tlac na nich ..keby som netlacila aj ja , dnes tu nie som.. oni su tu pre nas. A chudnut s niecim co napise endokr. sa divim, myslim ze strava a zdr. ziv. styl by pomohol viac ako jest umeliny a mat kakacky.. :) segra vazila 80 kil, zacala papat ovocie , zeleninu a biele masko , po 18 neje a CVICI na bycikli a za dva roky ma 56 a nevracia nekaka...

esther

ďakujem za odpoveď mafia. už dlhšie zhánam nejaké infos o iných endokrinologoch v ke. bláhová ozaj nemá velmi dobrý prístup. ked nič nehovorí, neviem, čo si mám o mojom stave mysliet. prístroj na usg už síce má, ale taký starý, že som sa divila, že či aj niečo vidí s tým.