Endokrinologia

petus

ahojte. pred troma tyzdnami mi operacne odstranili hyperfunkcny uzol..lekarka mi nasadila Euthyrox beriem ho treti den mam ho zatial na 3mesiace..Ak som to spravne pochopila je to individualne, ci sa z neho pribera, alebo nie???

aduška

ja uz beriem 3 roky L-thyroxin a mam pocit ze z neho priberam..je to mozne???mam 60kg a 171 vysku..viem ze hmotnost mam v poriadku ale aj tak mam pocit ze priberam...

zlata

ja mam 5 rokov liecenu hypofunkciu stitnej zlazy.beriem euthyrox 100mg.priberam a mam intoleranciu tepla.kazdy organizmus to preziva inak

livaa

ja sa liecim na stitnu zlazu uz 4 roky beriem L-thyroxin a nepriberam od toho,vahu mam stale taku istu,som stihla 53-54 kg....po vysetreni u endokrinologa budes mudrejsia...

majkas

no najskor by ti vazne poradil endokrinolog. ak mas problemy so stitnou zlazou napr., tak ti moze dat lieky bud L-Thyroxin, od ktoreho sa pribera, alebo Euthyrox, od ktoreho sa chudne. Zavisi od toho, ci mas zvysenu alebo znizenu funkcnost stitnej zlazy. Moze v tom byt vsak aj ine ochorenie inych zliaz... Fakt najviac ti povie endokrinolog, ak ta k nemu posielaju.

ludmila

teda,schudla som pocas roka cca 7 kil a odvtedy mam problem s menzesom.Do marca to bolo v pohode potom som v aprili nemala.tak som isla na gynekoloiu a tam mi pichli vyvolavacku,zabrala ,menzes som dostala.Ale nasledujuci mesiac opat nie.Tak som tam opat isla(vcera) a opat mi pichli injekciu.a doktorka mi povedala ze ak sa mi to neupravi pocas prazdnin tak ma posle na endokrinologiu.A povedala ze vtom budu hormony,ze to je dosledkom toho chudnutia+stresy doma,v skole,nocne ucenie bez sapnku.A ze budem vsetko musiet nabrat spat.Je to pravda.Moja obvodna lekarka ma uz objednala na endokrinologiu.