Vztah s cudzincom

katharinka

nie je to o tom že podvedome si hladáme cudzincov, ako sa tu niekto vyjadril a že ich považujeme za hračky lebo sa odlišuju a preto nás pritahujú. Moj názor je taký, že svet je obrovský a rozmanitý tak prečo hladat ´toho pravého´ len na SR alebo v CR, mozno ten pravý čaká niekde uplne inde, a pokial tu nie je jazyková bariéra alebo honba za bohatstvom a prepychom tak je to podla mna OK. Ja mam tiez cudzinca, chcem sa tam odstahovat /podotykam ze nie k nemu ale najst si v tej krajine pracu a starat sa sama o seba, no byt mu nablizku/, pretoze tu by si asi tazko zvykol aj preto ze tam ma uz rozbehnutu pracu a podobne. No Joko ja neviem, pokial ten tvoj chce odist spat domov a vykasle sa na teba, myslis, ze je to ozajstna laska? Co potom ked pridu vacsie problemy? Skuste spravit nejaky solidny kompromis, napr. ze ty budes byvat tam a leto alebo cast stravite na Slovensku... moznosti je vela. Ale nech je akokolvek, drzim palce aby to dopadlo dobre.

joko

Bohuzial spanielsky nehovorim, ale ked som zvladla nemcinu zvladnem aj spanielcinu. Viac sa mi jedna o zivotnu uroven, pracu a veci potrebne pre normalny zivot. Bojim sa trochu aj ten vzdialenosti... Ste zlati, ze ste sa zapojili do diskusie.

joko

Nie je to tak, ako napisal Rick. Nehladala som specialne iba cudzica. Jednoducho sa to stalo. Po 5 rocnej znamosti - zili sme spolu vo Svajciarsku, sme sa aj zosobasili. Z birokratickych dovodov sme museli z CH odist. V CH sme fungovali velmi dobre, mozno aj preto, ze mal tam vela kamaratov z radov svojej komunity. U na na SK je to opacne. Co si myslite o zivote v Mexiku?

jejke

Joko, nemusis ma brat vazne ale ja o Mexiku neviem ale myslim si ze tam by si sa zas Ty necitila OK...asi Vam to sedelo skor niekde kde nie je doma ani jeden z Vas...ako si na tom so Spanielcinou????

rick

Ja zasnem nad tym,kolko zien si hlada vztahy s Irancanmi,Mexicanmi...Pritom vedia,ze su uplne ini svojou povahou,kulturou,ale aj tak do vztahu s nimi idu.Niekedy mi to pripada ako ked si zena kupuje domaceho maznacika v podobe psika,ktory je zaujimavy tym,ze je iny ako ostatni psy.Co ich pritahuje na tychto vselijakych cudzincoch?Pocit atraktivnosti vyplyvajuci z toho,ze su ini ako ti domaci?Co sa,preboha,deje v tej vasej chemii v mozgu,ked si hladate Cernoskov a inych akokeby ste si kupovali nejake parfemy alebo hracky?A este zijete v takej iluzii,ze to bude medzi vami klapat,aj ked vas pred tym uz ini varovali?Vy fakt neviete,co vlastne chcete a ste naivne ako...

joko

Nie je to tak, ako napisal Rick. Nehladala som specialne iba cudzica. Jednoducho sa to stalo. Po 5 rocnej znamosti - zili sme spolu vo Svajciarsku, sme sa aj zosobasili. Z birokratickych dovodov sme museli z CH odist. V CH sme fungovali velmi dobre, mozno aj preto, ze mal tam vela kamaratov z radov svojej komunity. U na na SK je to opacne. Co si myslite o zivote v Mexiku?