Rodičia na mne strašne lipnú- hodila by sa rada od WHISPER

Príspevok v téme: Rodičia na mne strašne lipnú- hodila by sa rada od WHISPER
jumbacisko

Zdravím, mám 20 a odjakživa zdr. problémy, pre ktoré si toho so mnou rodičia preskákali veľa.
Stále ma kontrolujú, aj akože "nenápadne". Nič im nehovorím, nemám to kvôli tomu zapotreby. Ani ma nemrzí, že nie sú súčasťou môjho súkromia.
Ide o to, že ma vôbec nemali problém už ako decko ťahať od soc. situácií (do 16, kým som si svoj priestor nevybojoval, som nemal žiadnych priateľov),
Stále by to robili. Otec išiel so mnou raz do školy a čaja ma pozdravila- v sekunde jej dal najavo, že mi má dať pokoj. Robí to s každým pre neho cudzím človekom, ktorý sa ku mne ozve.
Keď dakde sme, preventívne kontroluje ľudí, či sa ku mne nepriblížia. Je ako chorý. Mama to isté.
Dnes už je to inak. Nikam s nimi nechodím, pre svoje dobro. A e mi tak, žiaľ, lepšie.
Ďalšia taká novinka- otec raz poprosil miestnu taxislužbu, nech mu napíšu, kde ma vyzdvihne a kam pôjdem (keďže mu nechcem nič vravieť).
Rozprávať sa o tom s nimi nedá-akurát začnú vrieskať a tresnú dverami. A keď sa preto vytočím ja, vyzerajú, akoby ich to tešilo, že som naštvaný.
Možno ťažko uveriteľné, ale nie je to fake téma. Čo robiť? Neraďte mi zamestnať sa a odísť- pre moje zdravie je menej pravdepodobné, že ma zamestnajú. Musí to ísť inak...
Zároveň by som požiadal radu od uživateľky WHISPER, keďže jej rady tu na fóre sa zdajú byť presné a správne. Ale vyjadrite sa všetci kto zažil resp. vie poradiť.
Vďaka.

jumbacisko

WHISPER- DMO. Chodím sám, len to trochu nepekne vyzerá. Mentálne som OK.
Hrianka- Teraz idem do maturitného (zle mi vychádzajú roky a mal som ako decko odklad). Čiže nezarábam ani by to nešlo na plný úväzok. A zo štátnych príspevkov ani invalidného nevyžiješ.
Kycera- neriešme iné témy. Nečítal som ju, neviem, nesúdim, neriešim. Držme sa tu prosím mojej témy, nechcem aby tu väčšinu príspevkov tvorila výmena Vašich názorov, WHISPER prosím nereaguj na Kyceru.

Kyfoza

No od WHISPER neviem ci by som chcel rady. Stacilo mi ako v mojej teme zhrnula vsetky zdravotne problemy ze mam v hlave a ist k psychiatrovi, od takych ludi si radsej ziadne rady nebrat k srdcu.

WHISPER

rodičov si človek nevyberá takže je to zložité...
jediné riešenie je odísť,..
ale píšeš že máš nejaké zdravotné problemy? -možno aj preto su takí uzkostliví že sa boja o teba..

ja mám tiež zdravotné problemy, vyberám polovicu zdravotneho zaznamu aby ma zobrali do roboty a furt mi náhodov na vstupnej niečo zistia, teraz napriklad ze mam 10% zhorsenie sluchu a kedze robim v hluku nechcela ma sem pustit Dr. ale som si to vydupala, zavolala na vyššie miesta a zistila ze 10% je tolerancia.. FU mala som šťastie..
do inej firmy ma nezobrali koli alergii na pel, lebo sa tam spracuváva pena a ta je problem...dr sa so mnou ani nebavil...

ak máš niečo vážnejsie existuju aj chránené dielne, prípadne skusit poziadat o invalidny ak je to fakt niečo zle a obratit sa na mesto, ci by si nemal narok na socialny byt a prispevok na byvanie atd...

ťažko sa radí ked nepíšeš ake zdr. problemy máš...