sestra

pomocnica

A treba v takomto veku si umývať intimne miestach aj ráno aj večer?
Aleulovka 14.09.2017 19:39:37
No jasné ved vyskúšam a ked nebude chcieť tak ju nebudem nútiť a nie ešte sa neholí
Ale ona mi hovorila že ked ciká tak ju to tam štípe nevieš s čoho to môže byť?
A je to velký problém ked sa utiera hociako po velkej?
A ževraj ju to tam niekedy aj bolí
Porad prosím

No presne tak. :-)
fuuhaa neviem ti povedať, keď to po čase neprestane, tak by som išla ku doktorke, je tu aj malá percentuálna možnosť, že sa nejako jej to tam podráždilo od nohavičiek, že sú z látky, ktorá jej telu nevyhovuje, ale vážne takto neviem povedať.
No dosť veľký, pretože sa veľmi veľa baktérii prenáša do pošvy a všade tam a ešte aj v škole sa to učí, že toto sa NEMÁ robiť, proste od mala by deti mali(dievčatá ...)byť naučené, že od predu do zadu, lebo malé časti stolice zostávajú a aj keď ich ku konci možno ani nevidno, ale sú tam, toaletným papierom si to zanáša tam a NIE JE TO VÔBEC DOBRÉ! Povedz jej, ako správne.
K tomu, že ju to tam štípe a bolí(nechápem ako bolí?) tak nech si tam nikdy nedáva ruky špinavé a ani čisté, proste lebo ruky nikdy nie sú čisté tak naozaj. Nech si to tam neškrabe ani takto. U detí je to iné myslím ako u dospelých žien, lebo neviem či aj 7 ročné deti môžu mať mykózu alebo takto...je tu aj taká téma, ale o dospelej žene s týmto problémom:

www.zdravie.sk

Ruky nech si tam nedáva a keď ciká tak to preto, lebo keď to tam má podráždené, prípadne nejakú infekciu, tak ten moč ako sa dostáva vonku prechádza časťami a všetko to tam cíti viac ako zvyčajne..Teda z môjho pohľadu preto...
Čo sa týka toho umývania, tak ženy by sa mali tam dole umývať po stolici stále napríklad, ale nerobí to veľmi veľa žien keďže sa to nejako neberie, ale ráno aj večer hm...Vodou by to bolo fajn, ale mydlom, to si to tam zvlášť deti už podľa mňa príliš dráždia cudzorodými látkami, takže neodporúčala by som. Voda by ublížiť nemala, ale presne nechápem na čo si sa pýtala v tej o otázke a či som ti ju zodpovedala.

:-)

Hmm tak trochu som pohľadala na nete a tento článok by možno niektoré veci mohol vysvetľovať, čo povieš?

tlacovespravy.sme.sk

Prečítaj a porozmýšľajte, prípadne ten sprej...aj mamku do toho zapojte, veď ste všetky dievčatá. ;-)

Aleulovka

No jasné ved vyskúšam a ked nebude chcieť tak ju nebudem nútiť a nie ešte sa neholí
Ale ona mi hovorila že ked ciká tak ju to tam štípe nevieš s čoho to môže byť?
A je to velký problém ked sa utiera hociako po velkej?
A ževraj ju to tam niekedy aj bolí
Porad prosím

pomocnica

No mydlo si môže dať, ale nie veľa, predsa detské všetko je jemnučké ešte viac ako normálne ženské časti tela.
Aj po malej by si mala navyknúť utierať sa vždy a aj v škole aby si na wcko brala vreckovky, keď už nie je toaletný alebo tak. ;-)
No niektorí ľudia majú malé červené pupáčiky aj na rukách, proste to tak majú, také akoby vyrážočky, holiť sa myslím, že neholí(dúfam!) tak z toho to nebude, môžete vyskúšať nejakú mastičku, popýtaj sa mamky, alebo nejaký hojivý zázrak, alebo takto...nič presné neodporučím, keďže neviem o čo ide vlastne, aby to nenarobilo viac škody ako úžitku. Svrbia ju? Štípu? Ak nie, ak by to nemalo byť dúfam nič závažné...Ale mamky by ste sa mohli opýtať, ona by mohla vedieť, predsa len to vidí...Prípadne skočiť za obvodnou a popýtať sa na tieto veci. ;-)
No neviem, je ešte malá, ale neviem ako je zvyknutá, či jej nie je nepríjemné keď ju niekto vidí nahú, no popýtaj sa jej, navrhni jej, že jej to môžeš ukázať keď sa bude sprchovať, aj keď neviem-ty ju chceš akože umyť a názornú ukážku alebo ako? ....no a ak jej to nebude príjemné, tak ju určite nenúť, aj keď je malá tak nejaké to právo na súkromie nech má, aj keď ja neviem či som v takom veku vôbec mohla sprchovať a tak bez dozoru, nepamätám, asi...no vážne neviem už. a ak jej to nebude príjemné, tak jej to iba vysvetli na súši :D a snáď to bude vedieť praktizovať.
Áno jasné, tu napíš a ak budem vedieť tak pomôžem. ;-)
Držím prsty.

Aleulovka

Dakujem velmi pekne skúsim jej to vysvetliť a ona mi hovorila že n avelkej sa utiera alež e po malej niekedy nie a niekedy si tam dole dá aj mydlo
A ten další problém je to že v podpazuší má také malé začervenané pupáčiky?
Netušíš s čoho by to mohlo byť?
A je podla teba divné ked by som išla so sestrou do kupelne a vysvetlila jej to ked sa bude umývať s tou hygienou?
Zatial dakujem za pomoc a ak budeme zasa mať niečo môžme sa ozvať?

pomocnica

No po záchode by sa utierať rozhodne mala, je jedno či má alebo nemá kramy, ten moč tam zostáva, dostáva sa do gatiek a vôbec to nie je dobré a hygienické. Taktiež ju upozorni, aby keď ide na veľkú, tak aby sa neutierala tak, že si všetko to tam poroznáša, odpredu dozadu, NIE naopak, lebo to niektoré deti taktiež nevedia.
No každý deň je to podľa mňa na dieťa až prehnaná hygiena, lebo ževraj aj pre dospelých je to veľa no ale neviem, mne to na dieťa príde veľa...A čo umýva? Extrémne sa potí, váľa v bahne, olieva sa permanentne kolou? A vlasy myslím, že každý 3 deň je okey...
No a mala by sa tam dole, tak, že radšej si tam nepchať mydlo nejako, lebo to preženie a dostane sa jej aj tam kde netreba, radšej poriadne vodou, pustí si tam vodu a rukou čistou sa vyumýva, respektíve keď má na hubke mydlo, tak aj tým, ale nie nejako dovnútra, alebo ako jej to vysvetliť, aby to pochopila, no je to najlepšie vodou, alebo gélmi sprchovými určenými na intímne partie...Ale podľa mňa aj mydlo treba, nie však veľa, ale také primerané množstvo a ako hovorím nie nejako dovnútra.
Toľko k tomu asi. A aký ďalší problém?
:-)

Aleulovka

No vyspovedala som ju a povedala mi že sa umýva každý deň a vlasy každý tretí
Ale že tam dole to velmi nie ale že niekedy ano a po zachode sa taktiež iba niekedy tam dole utrie kedže ešte nemá krámy
Ale bola by som rada keby si mi napísala ako sa má umyvať atd. a ja jej to poviem
A ešte potom niečo chcem taktiež prebrať ale to má čas najprv toto

Aikido

ja by som zašla normálne za lekárom. detským, a možno vás pošle na detskú gyndu, ak by tam mala zápal alebo čo. lebo buď má hygienu nedostatočnú (viď pomocnica) alebo naopak prehnanú. a vtedy tiež sliznica trpí. to už musíte vy odsledovať, ako často sa umýva, však má 7, nemáte prehľad? ako píše pomocnica, my sme sa tuším umývali raz či dvakrát za týždeň nakompletku. tak malé deco ani hlavu nemusí často umývať, nemastí sa, hormóny nie sú ešte rozbúrené.
a možno sedela na studenom a má tam zápal alebo zápal močáku či močovej rúry. nenechala by som to tak. aj poprechládanie v detstve môže neskôr spôsobiť fakt veľké problémy s cyklom či s plodnosťou.

pomocnica

No tak čo sa váhy týka, tak asi aj áno, ja neviem, je to ešte dieťa, chudnúť ju určite nútiť netreba, možno trošku menej cukríkov a nezdravých vecí a zapojiť ten šport. ;-)
No a čo sa toho týka tak ja si ešte pamätám, že to bolo tak, že keď som do škôlky tuším chodila, tak každú nedeľu sme sa pekne sprchovali, vlásky umyli a ani si nepamätám, či som mala nejaké problémy v tých 7 rokoch, strie som nepoznala, podprsenku som si trepala na hlavu, alebo pod tričko a smiala sa, ako mi odstáva...Neviem, neskôr som sa sprchovala častejšie, myslím však, že tak každý 2-3 deň sprcha by mala byť a vlásky podľa toho ako sa mastnia, veľmi často umývať nie je dobré, možno 2x-raz do týždňa. Neviem nedáva si tam rúčky špinavé? Tiež asi nevieš ako sa umýva a či sa tam umýva poriadne, či si dostatočne často mení gaťky, ale snáď mamka na to dohliada no. Taktiež, keď ju tam svrbí, tak či sa špinavými rukami neškrabe, lebo to potom veľa vysvetľuje... A nerobí určite dobre v tom prípade...Popýtaj sa jej.

Aleulovka

No ona mi povedala že ju strašne štípe a svrbí tak nwm ako má hygienu ale aká by mala byť hygiena v 7rokoch?
A má 134cm a váhu má 39kg
je to ok?