Bolesť hlavy a krčnej chrbtice

Príspevok v téme: Bolesť hlavy a krčnej chrbtice
Laduska

Pred mesiacom som si buchla vrch hlavy o okno. Mala som tržnú ranu, ktorá sa ale rýchlo zacelila a zahojila + menšiu modrinu. 3 dni po úraze som cítila dosť silnú bolesť temena, ktorá trvala 1 večer. Odvtedy denne cítim tlakovú bolesť hlavy (v temene, za ušami, niekedy v okolí očí, čela aj na vrchu hlavy), bolí ma aj krčná chrbtica. Keď som išla po mesiaci dole schodmi (z 11. poschodia), celý večer ma bolelo temeno hlavy. Bolesť ale nesúvisí s pohybom hlavy ani pohybom ako takým (aj keď mi občas pri chôdzi v posledné dni brní temeno), úľavu cítim len občas, keď sa snažím na to nemyslieť alebo keď sedím nehybne. Počas spánku väčšinou bolesť necítim (až na pár nocí, kedy som kvôli bolesti nevedela spať). Všeobecný lekár vylúčil otras mozgu (nemala som žiadne príznaky, tlak mám väčšinou nízky) a dal mi doporučenie na neur. vyšetrenie. Užívala som 4 dni dorsiflex, aktuálne si dávam guajacuran (po dorsiflexe som úľavu necítila, len som bola ospalá). Tabletky od bolesti mi len mierne utlmili tlak v hlave, ale ani si ich často nedávam, keďže bolesť je skôr tlaková a až tak veľmi ma neobmedzuje. V posledné dni si skôr všímam brnenie temena a ako keby mi tŕpla hlava, alebo prešli zimomriavky po nej. Od úrazu som mala celý mesiac ťažšie obdobie (úmrtie v rodine, takmer permanentný stres). Je možné, že bolesti spôsobuje krčná chrbtica a zároveň aj stres? Mohla som si pricviknúť nejaký nerv? Trochu sa bojím ísť na vyšetrenie, či nejde o nejaký opuch v hlave alebo niečo iné, aj keď som sa nebuchla tam, kde ma bolí. Zároveň sa dosť sledujem a som neuvoľnená, aj keď viem, že si tým nepomáham. Nosím šatku, chrbát aj krk si vyhrievam suchým teplom. Zatiaľ nevidím zlepšenie. Má niekto podobné skúsenosti?

anjel2

Dobry den .precitala som si vase problemy a dost ma zaskocilo ze ja ich mam tiez podobne.uz tri mesiace mam tlakove bolesti hlavy .hlavne na temene odkial sa to siri do cela a nosa. orl som mala ok krcna chrbtica ma tiez bolieva chodim na rehabilitacie ale zatial nic moc prosim vas mozete mi napisat odstupom casu ako sa mate a ci vam nieco pomohlo vo vasich tazkostiach, dakujem Anjel2