Ako sa zbavit vší?

Súvisiaci obsah

s1ma

Prosím pomoc tretí krat mam vsi..kebyze to poviem mamine tak sa zosype..mame dost vela problemov v domacnosti :( mam iba 6 eur ale sampon ktory odporucate parasidose je drahý :(( pomožte mi aby som to mohla spravit aj sama :)

Mia1111

Tak a som tu zas. Milá anicka2013 dakujem ti za radu naozaj pomohla od tej doby co som sem pisala poprve presli dni a ja som sa najprv rozhodla ze sa dam prefarbit na bledohnedú ale.. bol v tom háčik. moje husté vlas farbu neprijali a nenafarbili sa. bala som sa že ich este mam tak som vyskusala spôsob od anicka2013.A zabralo to!!! a nakoniec este nieco pre kabel vies skusala som vsetko lenže...mam jednu spolužiačku a tá si nechce priznať že má vši! uplne sa jej rozliezaju po hlave a uz nie vo vlasoch ale na vlasoch a ucitelka nás nuti si s nou sadnut do lavice aj ked nechceme. Tak to prosim ta pochop!!! a ja niesom jedina baba z triedy ktorá to furt chiti ale mi sa ich vieme zbavit lenže potom to znova chitime.tak opakujem to pochop že nie každý sa moze ostrihat do hola

kabel

Ja v prvom rade nechapem, ako niekto moze tolerovat na svojej hlave vsi DVA ROKY. Ved to je absolutny HNUS. Aj keby som mala ist dohola, tak sa vsi zbavim.

anicka2013

ja som sa vší zbavila za také 2-3 dni a robila som nasledovné: na hlavu som si 2x denne dala ocot na 1 hodinu, potom som si vlasy umyla šamponom parasidose a potom si si ich vyčesala s hustým hrebenom.. vši boli mrtvé a hnidy tiež. Potom som ešte pre istotu prežehlila vlasy od korienkov pretože som počula že by ich to hnidy malo spáliť.. tak som si ich ešte pár krát prežehlila a teraz po 3 dnoch mi mamka pozerala do hlavy a nič mi nenašlam Možno sem tam nejakú hnidu ale mrtve. takže skúste to takto :)

Mia1111

Ahojte nerada to priznávam ale vsi mám už dva roky a nie a nie sa ich zbavit vycesavam vycesavam ale nic skusila som vselico rozhodne vyskusam ten typ s tou Alpou za hocijaké rady som vdačná.

a ešte niečo možu vši preliezt aj na vankuš?

Silvia421

Tak ja mám prežité zo všami naozaj dosť. Nevedela som sa ich ani ja ani moja mama zbaviť cca dva roky čo bol naozaj dosť dlhý čas. Kedže nás nenapadlo pozrieť domáce rady ako som napr čítala tu alpu tak sme kupovali prípravky s lekárne. Mali sme Parasidose, Orthosan a veľa ďalších ktorých si názov nepamätam. To neustále vyčesávanie hníd a umývanie vlasov zo šampónmi ktoré smrdeli a vysušovali vlasy nás veľa krát rozplakali ako malé deti:D Už ani neviem čo s toho všetkého mi pomohlo. No po dlhom čase som ich mala zas,teda druhý krát, a veľmi mi pomohli Parasidose ktorý stojí cca 8€ a potom veľmi účinný Paranit Sensitive ktorý má cenu okolo 13€ a nikdy som nevynechala ani to vyčesávanie. Paranit Sensitive sa používa na noc kedže musí pôsobiť minimálne 8 hodín. No ak by som vedela o tej alpe skôr tak určite by som to vyskúšala a neutrácala peniaze za drahé prípravky ktoré veľa krát ani nepomáhali alebo len zničili vlasy. Tak dievčatá ktoré si nechcú dať na hlavu alpu alebo sa ostrihať tak určite vyskúšajte ten Paranit Sensitive. Dúfam že som vám aspoň trošku pomohla a prajem príjemne likvidovanie. :)

paradiz

ahoj, ja som mala tieto potvory tiež. použila som parasidose no vši si veselo tancovali ďalej. potom vši ven a tiež nič. nahnevala som sa a kúpila som šampón na vší pre zvieratá orthosan. pomohlo to a ani to nesmrdelo ako tieto "lekárske", žijem a nehavkám :). radím aj vyčesávať vlasy každý večer a žehličku na vlasy. poistila som sa aj sprejom na prevenciu proti všiam aby už neprišli.
mám pocit že v tých lekárňach dávajú len samé kraviny ktoré nefungujú aby si tam minula milióny.

veľa šťastia :)

voška

je na to taky sampon v spreji, moj syn ked chodil do skolky tak tam dostal vsi, skoro som sa zmysila, ale v lekarni mi dali ten spray a po jednom pouziti sa to zlikvidovalo. vraj je to dnes velka moda mat vsi, kto nema je zaostaly :D

peťuš

Mám aspoň 3 týdne vši stálke používam šampón proti všiam a nič.Naozaj potrebujem radu poradte nechcem si ostrihať vlasy.Viete nechcem si ich zničiť mám ichpekné dlho som čakala ako mi narastu nechcem čakať znova.Prosim.

mloda

ahojte ja mam vlasy huste a kucerave a neviem sa zbavit vsi dostala som ich na tabore v lete a to som zistila as po navrate domov z tabora ze mam vsi a neviem sa ich zbavit uz 5 mesiace skusala som aj zehlit aj sampony som kupovala ale nic nepomaha a ocot som ties skusala ale ties nic nepomohlo len vlasy som si tym poskodila ak mate aj ine pomocky na vsi prosim poradte mi a napiste dakujem