Ako sa zbavit vší?

Súvisiaci obsah

lulinka21

Je mi síce len jedenásť, ale rozhodla som sa, že sem napíšem. Už okolo dvoch týždňov ma svrbí hlava, a keď som to povedala mamine, povedala, že tam mám také biele hovadinky. Volali sme babke, a babka povedala, že ak sa to dá dať dole, vši to nebudú. Dalo sa a ja som si vydýchla. Ale teraz, práve dnes, keď túto recenziu píšem, som sa dozvedela fakt strašnú vec...Boli sme na hádzanárskom zápase, pozerať sa, a v tom moja kamoška povedala:\\\" Počkaj, v hlave máš nejaké zvieratko, vyberiem ti ho....\\\" a raz potiahla. Nedalo sa! Druhý krát, už jej to išlo...Ja som povedala, že je to asi kliešť, ale ona sama na to, že kliešť vyzerá inak...Malo to okolo 1-2mm. A ja som na to nechcela myslieť, tak som povedala, že to asi padlo zo stromu. Dnes, keď sa mamina vrátila z práce, som jej to povedala. Pozrela mi do hlavy, a povedala, že sa to pohybuje!!! OMG! Ja som začala fňukať, až priam plakať, že mám na hlave chrobákov...Teraz sa mi tam opäť pozrela aj s ocinom, ale nič nevideli! Išli mi kúpiť nejaký šampón, ale idem vyskúšať tú alpu! Ale najhoršie je, že mamina povedala, že sa to musí v škole oznámiť, a musia sa prezrieť všetky deti... Ale ja sa bojím, že sa mi budú smiať! A má to jednu jedinú výhodu- nejdem do školy:D:D

Majka45

Ja by som to svojim deťom na hlavu nedala. Však to môže podráždiť a zapáliť pokožku na hlave! V lekárňach existuje už celá rada bezpečných, prírodných prípravkov - bez chemikálií,ktoré zabíjajú vši do 15 minút - udusia ich a predchádzajú tomu aby sa vši nanovo neusadili vo vlasoch. Doporučovala by som Liberellu - tá má aj kondicionér, šampón a ešte aj ochranný spray pre celú rodinu!, neemoxan kondicionér alebo aj Paranit kondicionér.
Žiadna chémia - vši sú potvory a veľmi rýchlo sú odolné voči chémií. Jedine prírodné prípravky, u nich mam istotu, že deťom nepoškodím.

Janka58

OBYčAJNá ALPA!
alpu naliť na hvu,zabaliť do igelitu a nechať aj hodinu...umyť a potom opakovať...mali by sa udusiť.. :)

jajkafr

Ahojte ako takmer každý zdravotník aj ja som si vši doniesla jeden deň z praxe našťastie som na to prišla pomerne skoro hneď som zašla do lekárne a kúpila si Paranit sprej ... na letáčiku píše, že sa majú vlasy najprv zastriekať sprejom a potom umyť šampónom... nesmrdí až tak strašne ako difusil a po vysušení som si vlasy žehlila žehličkou na vlasy ako sa tu píše a ako prevenciu som si potom nafarbila vlasy farbou a vší som sa zbavila... :)

akinom007

ODPORUCAM CELU HLAVU PRESTRIEKAT SPERJOM dIFUSIL, KAZDU JENDU CESTICKU RAZ ZA RADOM , NECHAT POSOBIT, POTOM UMYT ORTOSAN SAMPONOM, A O NEJAKE 2-3 HODINKY CELY PROCES ZOPAKOVAT!!! NA DRUHY DEN ZNOVA! TAKUTO KURU OPAKOVAT ASPON 3 DNI A V KAZDEJ VOLNEJ CHVILI VYCESAVAT HUSTYM HREBENOM!
MNA TAKTO ZBAVILI DOMA VSI KED SOM ICH DOMOV DONIESLA AKO PRVACKA A BEZ STRIHANIA!

Tina29

caute ludkovia vsi su hnusne zvieratka ja ked viberam dcere ktora mi ich nosi zo skoly tak ma vsetko zacne hrist ako keby som mala aj ja.Jedno stastie ze som na kratko inak by ma asi porazilo.....Us som stoho normalne na nervy...Stale ukazuju nieco nove no citam tu neake rady a asi viskusam nieco tu od vas.A hnidy tích sa tak lahko nezbavíte pokiaľ ich nepoviberate vsetki ak nahodou niekde zabudnete neaku tak potom su nove zvieratka stoho tak pozor aj na to.....

Maťa

Dámy,ĎAKUJEM za radu, čo sa týka ALPY!
Moje skúsenosti:
1.zisťujem, že zrejme každá "várka" vší reaguje na iný prípravok. Pre 2 rokmi nám po polroku ihneď zabral Difusil spray, potom čo sme neúspešne skúšali Parasidose, Difusil šampón, Tea Tree...
2.teraz nezabral už ani ten Difusil,ani Hedrin,ani Orthosan na blchy.Vlasy mám po polroku skúšania kade-čoho suché, lámavé, zničené.
3.Až nakoniec zabrala Alpa!!!Dala som ju aj dcérke,pod igelit na pol hodinu, vydržala,vôbec sa nesťažovala na pálenie,alebo pod.Skapalo to všetko aj s hnidami. A vlasy sú krásne lesklé.
Takže - SKÚSTE! Vši už NEMÁME!

kayla23

Na hnidy zaberie obyčajná žehlička na vlasy. tá ich spáli.mám to overené.pozor, ale treba žehliť minimálne 4 dni po sebe pre istotu aj dlhšie.

nells

zdravim...ja s malou sestrou mame vsi uz druhy rok...momentalne ich ona uz nema, pouzili sme orthosan na zvierata(aspon prijemne vonia), ale hnidy jej este ostali...ja zase hnidy nemam, ani nevycesavam vsi, ale citim vzdy svrbenie hlavy a take neprijemne chodenie...