Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môj manžel Turek

Príspevok v téme: Môj manžel Turek
Prada36

Čítam na internete rozne fóra a v poslednom čase sa vrece roztrhlo z témami o zmiešaných manželstvách. Tak tu chcem troška napísať aj o mojej skúsenosti lebo väčšinou všetci píšu len o hrozach, katastrofách a problémoch. Ja som pätnást rokov vydatá za Turka. Žijeme na Slovensku celý čas hoci manžel pochádza z dosť bohatej rodiny, aspoň na naše pomery. Určite po materiálnej stránke by sme sa v Turecku mali lepšie, ale ani jeden z nás nie je zaťažený na bohatstvo. Ja som sa po svadbe bála odísť do Turecka práve kvôli podobným rečiam ktoré ma stále strašili. Aj keď moji rodičia mojho muža dobre pred svadbou poznali, vedeli, že je dobrák, aj tak celú moju svadbu mama preplakala. Už ma videla predanú za ťavu a obmotanú v čádore alebo burke. Svadbu sme mali na dva spôsoby. Podľa kresťanských aj moslimských tradícií. Hoci je môj manžel moslim, svoje náboženstvo nijako nenanucuje okoliu. Ja som naďalej kresťanka a deti sme dali pokrstiť. Vysvetľuje im aj islám, ale len ako zaujímavosť a aby vedeli, že ich otec vyrástol v tejto viere. Manželova rodina je roztrúsená po celom svete, mnohých sme už navštívili a niektorí z nich boli u nás na Slovensku. Aj keď nie sme žiadni boháči nikto nás nenúti presťahovať sa tam, kde by sme mali viac možností. Môj muž je výborný manžel, dobrý človek a perfektný starostlivý otec. Aj my máme občas iný názor na tú istú vec, ale za celé manželstvo som nezažila jedinú vážnu hádku. U nás sa nekričí, neplače. Keď občas čítam výstrahy pred Turkami pripadá mi to veľmi zvláštne že tak hodnotia ľudia, ktorí nič také zblízka vlastne nikdy nezažili. Pritom ja sama som nemala vôbec ružové detstvo. Keď som bola malá otec pil, neskôr si našiel milenku a odsťahoval sa od nás. Po čase sa síce k mame vrátil a piť prestal, ale nikdy sa o rodinu tak nezaujímal ako to vidím u môjho muža. Pre neho sme my s deťmi všetkým. Kvôli mne sa naučil variť, pomáha mi v domácnosti so všetkým, je pozorný, ohľaduplný. Je to veľmi dobrý a čestný človek a nikdy som ani na chvíľu neoľutovala že som sa pre neho rozhodla. Som presvedčená že človeka nerobí človekom rasa ani náboženstvo, ale dobro má každý z nás v srdci. Ak ho nemá, je jedno, v akom prostredí sa narodil a vyrástol. A ak si niekto z vás myslí, že u nás je to tak iba preto, lebo žijeme na Slovensku, tak s tým nesúhlasím. Môj muž má dve sestry a dvoch bratov. Všetci majú rodiny. Jeden brat so ženou žije v Turecku s ich rodičmi, druhý v Nemecku. Obidve vydaté sestry žijú v USA. Všetkých jeho súrodencov mám rada a navštevujeme sa. Jedna sestra je vydatá za kresťana, ostatní sú všetko moslimovia. Ale fanatizmus ako ho prezentujú v médiách som ani v jednej z rodín nikdy nezažila. Neviem kde sa to vzalo že odrazu všetci vykresľujú moslimov ako neznášanlivých a arogantných. Ja mám celkom inú skúsenosť.

imhoimhovic

hehe ovecka je uplne disconect clovek presne ako nasi slnieckari z parlamentu :-D ked si mysli ze slovaci tu maju plat 900 eur tak uz mi viac nemusi ani hovorit.... adelaide ma uplnu pravdu s frajerkou sme minuly rok tiez navstivili turecko prvy a posledny krat...

Larrah

Taketo skatulkovanie nemam rada. Staci sa poobzerat po Slovensku, kolki chlapi chlastaju a tlcu svoje zeny, chodia za milenkami a nestaraju sa o decka. O co su taki lepsi? Hlavne na dedinach sa podaktori spravaju ako z jaskyne vyhnani

hehe1

ovecka, ze vraj informatik pracujuci v eu :D to uz mi pride ako ta rozpravka o inzinieroch migrantoch :D, jasne, moze byt, ale to nieje ani percento, to je tak v promile.... pracoval som v anglicku s 200 moslimami kazdy den asi rok, ako besni psi, co cely den vydavali cudne zvuky, vykrikovali na celu halu a boli schopni sa medzi sebou pobit za banalitu do krvi, to si bezny clovek na slovensku nevie predstavit... samozrejme aj sproste slovenky sa s nimi vlacili a potom sa v robote stazovali, ze im zakazuju vsetko a ze robia problemy za 2 deci vina a podobne, ze sa k nim spravaju ako k hnoju, no ved ich za nic ine ani nemaju, diera a biele masko, to ich zaujima, to je cele, no a ked to dojde na nejake deti, tak samozrejme moslim si dupne, ze sa budu vychovavat podla moslimskych tradicii a cele manzelstvo bude moslimske, t.j. ziadny rovnocenny partnersky vztah, ale zena ako otrok chlapa, tak to proste funguje a kedze zena je povazovana za menejcennu, tak nema do toho co hovorit..... takze jeden fungujuci vztah pripada tak na tisic, co dopadnu velmi zle, podobne je to aj s tym,co sem merkelova napustala do europy a co vyrasta v zapadnom svete.... chapem, aj na slovensku je vela nefungujucich vztahov a zlych chlapov, ale plosne to porovnavat s moslimami je jednoducho scestne

adelaida

este nehovor hop, kym si nepreskocila.. ste spolu kratko, mate cely zivot pred sebou, nevies ako to skonci (pokym si nesuchas vestecku gulu).. samozrejme, ti neprajem nic zle, nech mu to vydrzi... ja som bola s kamoskou na dovolenke pred par rokmi v antalyi no musim povedat, ze bola to moja prva aj posledna navsteva turecka... tolko nadrzanych prasiat na metri stvorcovom som este nezazila, oni beru zeny len ako handru, do ktorej si vytrasu vercajg... so ziadnym som nic nemala ani som nic nechcela mat, prislo mi to vrcholne nechutne, ako sa chovaju ku zenam, a to podotykam, ze sme chodili normalne oblecene, nie ako stretky...

Viktoria20

kadejaky nadavajuci slovak je prd v porovnani s tymito muzmi.... viem o tom svoje....zial bohu vlastna skusenost..

0vecka

hehe1 toto imho plati pre nevzdelanych a chudobnych ludi. Ak ale nejaky turek robi v EU napr na pozicii Informatik tak pochybujem ze sa takych akych si opisoval najde vela...Odkial mas vobec info ze je to tak? jedna pani povedala?

Cariboo

je super pocut aj pozitivne spravy, ale vacsinou maju ludia ine skusenosti, BOHUZIAL. Nech ti to autorka temy vydrzi !

LAXMI

Vsak sa pozri kolko slovenskych muzov tu na fore nadava zenam. Nemusis chodit daleko. Je uplne jedno akej je kultury, zalezi na tom, ako sa jeho otec spraval k jeho mame a zenam celkovo. Tak sa bude aj on.

Mam kamaratku, ktora tiez v Anglicku zije uz niekolko rokov s Turkom. Uz je za neho aj vydata a on, aj jeho rodina sa k nej spravaju lepsie, nez sa k nej spravali na SVK.

hehe1

vy, slovenske zeny ste hlupane, teda tie, co budu obhajovat tie zvery.... drviva vacsina vztahov s moslimom totiz konci zle, ono totiz pre moslima je zena menejcenny tovar, nieco ako u nas cigani, to je zauzivana tradicia uz, plati to od nepamati a este dlho platit bude, v krajinach, ako afganistan, alebo aj inde si zeny kupuju a kto nema na zenu, tak ma ovcu a kozu,to je vypoved moslima, s ktorym som pracoval v zahranici.... drviva vacsina z nich su barbari, ktori nenavidia vsetko krestanske do spiku kosti, ich spravanie je niekde na urovni 5. storocia, pocetne utoky na zeny po zapadnej europe to dokazuju... a teraz mi napiste, aky som rasista a podobne nezmysly z dennika n a sme, ci inej zumpy

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.