Operacia chrbtice

Alexia32100

ahoj, tak aj ja sa s vami podelím. skoliózu mi zistili v 5 rokoch, odvtedy som nosila korzety, cvičila som, na liečenia som chodila...a bolo mi to prd platné.nepomáhalo nič, zhoršovalo sa to, chrbát začínal bolievať, tak som šla na operáciu.po operácii sa všetko zmenilo.jazva cez celý chrbát,zadok vypučený...pozitívum je, že som síce vyššia po operácii, ale aj tie malé prsia čo som mala, už niesú, lebo ma natiahli. sebavedomie na bode mrazu, bojím sa ísť na kupko, bojím sa tých pohľadov.vždy keď vstanem z postele, ešte minútu chytám dych. po operácii môžem sedieť až za dva mesiace. som po operácii nejaké 2 týždne, a poviem vám, najhoršie dva týždne môjho života. je leto, všetci na dovolenkách, a ja tu ležím na posteli a nič nemôžem robiť. takže tak.

adam17

ahoj mam ist na operaciu o necely mesiac a chcem sa vas poprosit tych co uz to maju za sebou nech mi napisu vsetky komplikacie s ktorymi teraz musia zit... chcem vediet na co sa mam pripravit... a ci to stoji naozaj za to... dakujem

SeMary

Ahojte. Za mesiac ma čaká operácia skoliózy. Mám 28 rokov, malé dieťa. Kedže sa mi to po pôrode zhoršilo na 48 stupňov,už sa mi vysúva ľavé rebro a mám bolesti bedrových kĺbov,tak som bola v Žiline na vyšetrení a tam mi odporučili operáciu.
Prosím ak sa nájde niekto, kto si tým prešiel, budem rada ak sa o to so mnou podelí a napíše mi všetko. Kľudne na email:semary722011@gmail.com. Najviac ma zaujíma ako dlho po operácii človek nemôže sedieť? Kedy už nemusí nosiť korzet a je už samostatný.Či sa po vložení týčí do chrbtice dajú vykonávať niejaké záľubové športy ako bycikel, korčule, plávanie, beh? Ďakujem všetkým, čo si nájdu chvíľu času a napíšu.

Kikuš

Ahojte mam 16 rokov včera som prišla zo Žiliny kde som bola operovana na skoliozu. Ja som sa vôbec nebala ked som išla do toho išla som tam s pocitom že potom bude dobre. Mala som 55 stupnove zakrivenie a dnes mam 11 stupnove čo si myslim že je velmi dobre. Taktiež som nemohla nosiť žiadne uzke veci pretože som mala " dieru v chrbte" mavala som aj bolesti. Po operácii môžem povedať že tie bolesti boli, je to čerstve takže to ešte niaku tu dobu potrva ale som pekne rovná žiadne diery nikde až na tu jazvu pomali cez celý chrbat. Myslim si že je to dobre pomôže vam to nemáte sa čoho bať. V žiline su naozaj odbornici, skvelý personal ja som spokojná. Uvidime časom ako sa budem citit no mne to pomohlo a nelutujem že som do toho išla. Nebojte sa, verte si ! :)

lena 26

Ahojte vsetci! mam 25 rokov a asi 14 rokov kyfozu.Nie je az taka extremna ale spolocenske saty a podobne veci si obliect vobec nemozem lebo si to hned kazdy vsimne.Asi od 17.roku mam bolesti.Vela som si koli tomu vytrpela,po zdravotnej aj estetickej stranke.Po dlhych utrapach a vyskusani vsetkeho moznemho som sa dostala na vysetrenie do Ziliny,kde som dostala aj termin na operaciu.Musia mi ale zaroven vymenit aj platnicky..takze to bude komplikovany zakrok.Zijem v zahranici a tzu mi lekari tvrdia aby som si to nedala robit,vraj to bude mat len esteticky ucinok a chrbat si donicim este viac..Sama neviem... Najhorsie je ze aj moja postava si to odniesla a obtiahnute veci vobec nemozem nosit a v mojom veku ma to uz fakt nebavi.Priatel ma od operacie odhovara,vraj jemu to neprekaza,ale istym sposobom sa musite mat radi aj sami.Chcem mat urcite dve tri deti a neviem ci to bude viac mozne s alebo bez operacie!Ak niekto viete poradit,budem rada!!

deniskaaa

Ahojte ja som bola na operácii skoliózy pred rokom a pol operovali ma v bratislave v ružinove mala som týždeň pred 14narodeninami tiež som sa hrozne bála lebo som mala naozaj hrozne moc zakrivenú chrbticu tiež do S...operácia trvala 8hodín no zvládla som to :) keď som sa prebudila bola pri mne mamina to je asi jediny okamih čo si pamatám bola som z narkózy hrozne oblbnutá pamatám si až ďalšie ráno bolelo to hrozne prvé postavenie som sa rozplakala a povedala som im nech mi to vytiahnu z chrbta no teraz som za tu operáciu rada :) som rovná a vyššia :) nebojte sa zo začiatku to bude bolieť ale zvládnete to!!! dá sa to prežiť v nemocnici vám vždy daju niečo od bolesti čiže to zvládnete v nemocnici som bola 10dní potom som išla domov :) a ešte som zabudla že ma operoval doktor tisovsky a pán doktor rehák :) pred operáciou som mala usmev na tváry doktory hovorili že také dievča tu ešte nemali čo by sa usmievalo tak tam aj vy chodte s usmevom nemyslite na zlé veci viem nieje to lahke ale dá sa to :) prajem vám veľa šťastia a skoré zahojenie jazvy :)

nikolka

Ja mam ist teraz niekedy na operaciu lebo mam skoliozu a strasne sa bojim..... ale vela ludi ma uz aj ukludnocalo.. ze sa nemam niceho bat ... ale im sa to lahko hovori ... ja sa bojim strasne moja mamas a takisto boji i moj otec i cela rodina a ja sa bojim tiez mam ist na operaciu mozno a asi aj isto do Ziliny ... hovorili ze je tam dobry primar ktory sa vola Juraj Popluhar ... a ze sa v tom vyzna ... operaci trva vyssie 6 7 8 az 9 hodin a velmi sa bojim preto prosim Boha vzdy o pomoc abi mi pomohol nebojim sa len ja ale aj vela ludi i moja Rodina.. videla som to an internete chcela som sa jednoducho poistit co je to za operacia bolo to velmi takze a bolo to aj strasne a vsetko mozne jak som toto videla nevedela som co od strachu robit cela chrbtica bola rozrezana ani to enbudem opisovat .... jak som este posla k lekarke ortopedickej hned mi povedala ze mam ist na operaciu urobili mi aj snimky a podla teho zistili moja chrbtica je zakrivena do eska cize ako do S.. nejak tak podobne nie velmi do S ale je zakrivena ... Bojim sa velmi tej operacie a este tolko vela hodin neviem ci to zvladnem avydrzim ale hovorili mi ze ma zamrtvia a tak mi to budu robit ale Operacie je operacia viete si to predstavit kazdy ...ale podlednu vetu poviem Boh je na nebi a pomaha nam a verim temu ze moj Anjel strazny bude pri mne stat... :-)

JOEY

dobry den chcem sa spytat co znamena ACDF C5/6 et C6/7 a co ma spolocne s chrbticou vysetrenie EMG n.medianus bilat.