Hnedy hustý vytok

Príspevok v téme: Hnedy hustý vytok
Ferehela

Dobry den mám 12 rokov a pred dvomi dňami som si všimla že mám na nohavičkach hnede flaky a na zachode na toaletaku aj cervene bodky. Mamina je v pôrodnici babku nemám ani sestru sesternice bývajú ďaleko . Prichádza mi menstruaci ? Inak kvapky krvy boli asi milimetrové mám di dať vložku do školy už? Kamarátky to nikdy neriešili dakujem a inak hlavne keď zjem čokoládu tak to je silnejšie

Farehela

Som rada že pomahas :)
Inak detská gyn. Je vzdialená 100 km a mamka nemá vodičák a tatko si nedávno zlomil palec na nohenohe ;( na autobuse by som sa stratila ps mamka o tom nevie :( v posledných dnoch cez deň spi a v noci sa stará o malú sestru má vždy zlú a podráždenu naladu (ani sa nedivim :D)

pomocnica

Farehela-Fúúha, ako viem ako to myslíš, ale neviem z opisu čo presne to je ale fotku od teba URČITE NECHCEM! :D Povedz mamke, ak si tak ešte neurobila a poradila by som skúsiť tú gynekologičku detskú. Lebo môže to niečo byť alebo aj vôbec nič iba zväčšenie nejakej žliazky...Ale pre istotu. ;-) Držím prsty, ak budeš mať ešte niečo, tak píš a určite aj keby to začalo škrabať, tak to proste vydrž, zapoj silnú vôľu, zamestnaj sa a malo by to prestať, alebo sa zmierniť, lebo to je ako keď ťa štipne komár. Svrbí to, ty to škrabeš, rozširuje sa to a zväčšuje...Keď to neškrabeš, tak to je lepšie.
Pekný deň. :-)

Farehela

Son v siedmej triede už sme sa učili o častiach vaginy takže sa to pokúsim vysvetliť :D keď som na zachod a len sa pozriem dole vidím z ľavá do prava zväčšeny pysk, drazdec(klitoris), a nieco malé čo poriadne ani nevidno. Tie pysky sa začali opuchat asii keď ma to začalo dvrbiet tak som sa skrabala lebo sa to medalo vydržať a tak to opuchlo. Teraz to už nestipe ale stále je jeden väčší :/

pomocnica

Ahoj. No neviem ti povedať, možno by ste s mamkou mohli skočiť ku detskej gynekologičke, to nie je vôbec nejako ponižujúce, potom budeš aspoň aj ty aj mamina spokojná, že sa nič nedeje a ak aj náhodou niečo áno, tak sa to vyrieši.
Čo sa týka veľkosti pyskov, tak to nie je žiadna choroba myslím.
No a čo sa toho svrbenia týka, tak môžeš mať mykózu, tú má veľa dievčat a pani gynekologička, gynekológ by ti na to niečo vhodné dali, aby to prestalo. ;-)
A ak si myslela Bartholiniho žľazu, tak ak máš obavy, že máš bartolinitídu...to ti nemôžem úplne vyvrátiť, ale ona sa viac keď nie výlučne týka žien starších, ale neviem to presne popravde. Neviem, či vieš, na čo tá žľaza slúži a ak si ešte nemala sex, tak asi nevieš ´´z praxe´´. No môže sa tá žľaza zväčšiť, čo môže spôsobiť viacero vecí, ale aj nesprávne utieranie sa na záchode, myslím, že ti je jasné dúfam, že nie zozadu dopredu ale spredu dozadu. Aby si si tam nezaniesla baktérie. No príčinou môže byť aj fyzická predispozícia. Nemám však dojem, že by to bolo tým, teda dúfam. Ak si to mamke povedala a z toho má nervy, tak jej navrhni detského gynekológa, pre tvoj aj jej pokoj v duši. Ešte, čo sa týka tej veľkosti pyskov, tak oni sa zväčšili(ten jeden), alebo už taký bol? Keď sa odrazu zväčšil, tak o to lepší dôvod ísť ku lekárke. Neboj, ku gynekologičke chodí veľa žien aj dievčat, veď istota je guľomet. ;-)
Bude to fajn.
Pekný deň.

Farehela

Inak pomocnica je v pohode že mám jeden pisk dvojnasobne väčší a druhý uplne malý? Mamina je v poslednych dnpch moc vynervovana nikdy sme sa o tom nebavili neviem čo to môže byť. Vytok mi už skončil ale strašne ma to svrbi aj počas keď son ešte mala vytok. Na internete som sa docitala o bartoliho zlaze. Strane sa bojiiiim ďakujem :(

pomocnica

Keď to je iba výtok môže trvať dlhší čas, potom pauza a opäť dlhší čas. Ak je to menštruácia tak takých 5 dní ale 2, no 7,8 dní tiež nie je neobvyklý jav. Ak sa s vložkou(sú aj tenké, ktoré majú savosť hrubých)cítiš komfortnejšie tak ich nos, ale keď to nie je nutné a stačí intímka tak nos tú, lebo predsa okrem nohavičiek mať ešte aj vložku ktorá to tam všetko dusí a tiesni...to nie je práve pre tvoje telo dlhodobo komfortné. ;-)
Pekný deň.

Farehela

Ako dlho bude trvať? Stále je hnedy no už je riedky dnes som bola v škole ráno nič no potom v skole sa to spustilo a strasne veľa dneska asi najviac ďakujem inak mám ho od nedele

pomocnica

No co sa tyka toho, ako to povedat mamke, tak teraz to je podla mna este lepsie, lebo povedz ze mami, taka vec...mozno mam menzes ale nie som si ista lebo...(vysvetlis)...dala som si do sloly vlozku... Ona sa toho podla mna uz chyti a zacne ti vysvetlivat, "stresy" pre tvoju mamku to velmi nie su, cize pohode, ked to nie je ta prava menstruacia teraz tak aspon uz budes ready for it ked pride ta realna...
Ked nebude velmi spinava tak by nemal byt extra problem, kedze nie je ina moznost...cim skor to povedz mamke a ona to zaobstara, pripadne ona niekde ich bude mat..:) taaak vela stastia kliideek.. A prsia ta mozu boliet ale nemusia..;-) pekny den.

Farehela

Inak bude problém k dispozícii mám iba jednu vložku môžem si ju dať aj na noc a poton do školy? Cez noc nemám taky silný vytok ďakujem

Farehela

Ďakujem škoda že intimku doma nemám neviem ako to mám povedať mamine lebo ešte to nie je taká práva menstruacia aby som nerobila zbytočne stresy... inak keď to pride ako to povedať mami mám asi menzes? Mami mám krv na papieri ? Fakt sa bojim aaaa inak prsia ma nebolia ina keď si ich pritlacim mamina mi hovorila že to ke normálne lebo rastú . Niekoho pred menstruaciov boleli prsia teda väčšinu.... dám ešte vedieť zajtra nemám taký náročný deň tak myslím že s vložku prvý krat v škole prežijem aa ten vytok keď si len vreckovkou prejdem po "pyskoch " tal je hneda. Dneska bol ten vytok už slabší ako v nedeľu