da sa panenska blana odstranit chirurgicky?

Príspevok v téme: da sa panenska blana odstranit chirurgicky?
vanna

mam taky problem, ze sa nemozem zbavit panenskej blany. Je taka pevna, ze sa neda pretrhnut a hrozne to boli. Preto od isteho casu odmietam sex zo strachu a tak sa stalo ze mam 29 a stale som panna. Ale uz nechcem byt. Chcem normalny sex. Existuje nieco na znecitlivenie vaginy alebo da sa to odstranit chirurgicky, ale tak aby som to necitila?

andie

panenska blana sa v takomto pripade odstranuje chirurgicky. nie je to problem, je to jednoduchy zakrok. navstiv gynekologa.

ethel

anonymus:Na začiatku pošvy je u väčšiny žien, ktoré nemali pohlavný styk, tenká slizničná duplikatúra, tzv. panenská blana (hymen). Hymen neuzatvára vagínu úplne. Ostáva v ňom malý otvor, ktorý umožnuje odtok menštruačnej krvi. (výňatok z wikipédie-stačí pospomínať čo ste sa učili na základnej škole)

anonymus

kocky panenska blana to su len stiahnute posvove svaly..ono sa to len vola panenska blana..ty to potrebujes len trosku roztiahnut a bude ok..nic sa neboj

poliewoocka

mozno to nie je blana.Su aj take pripady,ked zena jednoducho nemoze mat sex,pretoze jej steny posvy riadia take nervy,ktore jej neumoznuju roztiahnut sa.Rozhodne zajdi za gynekologom nech zisti ci vobec mas este blanu.Ak mas,moze ti navrhnut jej natrhnutie.Ak ju uz nemas,vtedy nastava vyssie uvedeny problem.Samozrejme,moze ist aj o dyspauremiu-to je ked je pre zenu styk velmi bolestivy.Ale kedze sa do teba dostali iba po zalud toto asi nie je tvoj problem.

ps

Určite sa do dá chirurgický odstrániť, už som o tom niekde počula, ale musíš isť na gyndu, lebo inak to asi nepôjde.

vanna

....ani zubara ani ziadnej inej bolesti sa tak nebojim ako tej tam dole. Z tej bolesti mam priam panicky strach. Tak neviem ako to mam spravit aby som nemusela prezit tu bolest a aby som uz mohla mat plnohodnotny sex. Vsetci chlapy mi koli tomu urazeni a potupeni ujdu. Lebo ako im mam vysvetlovat ze som panna. Bud by sa zlakli alebo by si pomysleli ze som nejaka divna. Ja niesom divna. Sex mam rada, aj muzov. Len tam mam tu prekazku!!!

vanna

keby som sa tak nebala tej bolesti tak asi by som to uz davno mala za sebou. Ale ak to mam prezit este k tomu u gynekologa tak to bude este horsie. Ja chcem vediet ci sa to da urobit aj nejak bezbolestne.....????