Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zarastanie nechtov

sunnysweetie

ahojte, uz mesiac si pcham gazu pod nechet a pomohlo to :) sice to bolo zo zaciatku bolestive, ale uz je dobre :) ziadne zive maso.. len este hnis, ale s tym pojdem k Dr. asi tam mam nejaky zapal :/

jajkafr

gladius
pekný príspevok, ale môj strach je aj tak väčší :) mne zarastol necht prvýkrát keď som zakopla prstom do prahu dverí prst mi zahnisal, ale k lekárke som sa bála ísť lebo mi vraveli že mi strhnú necht, po skúsenostiach tety a bratranca, ktorým necht strhávali sa neodhodlám ísť ani teraz... vyše mesiaca chodím so zahnisanými prstami nie preto, že si zle strihám nechty, ale jednoducho začali hnisať bola som s tým u lekárky keďže som jej povedala, že na chirurgiu nepôjdem domov som odišla s antibiotickou masťou... nohy si umývam dezinfekčným mydlom, zahnisané ložiská si dezinfikujem peroxidom vodíka lebo Betadine nezaberal a natieram tou masťou nechty som si obstrihala, aby mi to viac nedráždili a prsty sa mi hoja :) a aj keby sa mi nehojili na chirurgiu by som asi nešla lebo sa bojím...

gladius

Priatelia, nepíšte tu magoriny...Aké repcepty starej matere, aké rady nekompetentných, aké domáce tinktúry???
Ste na hlavu??? Zarastá vám nechet n anohe, vznikajú ložiská jedua hnisu, ktoré vás otravujú, kvasí vám to v ponožkách, encháte si to zaparovať obkladmi a ničíte si nechtové lôžko , raníte a spôsoibujete si bolesť domácimi zákrokmi a potom končíte na iných procedúrach, keď už neviete kam s konopí, a viac si uškodíte - a to len pre stupídny strach z nejakej smiešnej mezokainovej injekcie??? Mne zarastali nechty tak, že som už nemohol chodiť a bol som rovnako sprostý ako vy. Potom som navštívil súkromnú chirurgiu Hedak na mýtnej, pani doktorku Hoffmeisterovú, ktorá ma láskavo ubezpečila, že nechty ako celok sa v dnešnej dobe už nestŕhavajú - to sú prežité metódy drbnutých mesiarskych chirurgov. Urobí sa tzv. parciálna ablácia - citlivo vám pichne do prsta injekciu, ktorá je nepríjemná, ale priatelia, nie je to bolesť. O minútu vám do prsta mäži pichať klince, a nič nebudete cítiť. (ale keď si to necháte ako sialeny zarast az neviem kde, potom len uvidite, lebo mezocain neucinkuje, robia sa resekcie antibioticke liecby a podobne.) po tej tenkej a kratkej injekcii vam odreze a pekne zarovna nechet az smerok k lozku, poskodene casti vystrihne (je to drobny zakrok), ranu vycisti a ofacuje. Po DVOCH DNOCH lezania, kedy to trosku boli, ale da sa chodit aj vsetko, a krasne to vydrzat, vam daju obvaz dole, udrzujete to jodovym roztokom v citote a po tyzdni ani neviete, ze vam nieco bolo. Asi po troch tyzdnoch az mesiaci sa prst stabilizuje (ale to vy uz ani len enviete), a mate svaty pokoj. Takze meisto sebatryznenia a zbytocnej zbabelosti s profesionality chirurgov sa utapajte v bolestiach a hnisoch a sialenych procedurach nevzdelancov mesiace, az skoncite s plastickou rezbarcinou celeho prsta, alebo chodte na chirurgiu a po dvoch debilnych dnoch aj zabudnete, ze vam nieco bolo... SA ZOBUDTE LUDIA, ZIJEME V DVADSIATOM PRVOM STOROCI...doktori uz nie su ozraty masiari - ale ludia, ktorym za to, ze sa o nich hovori a odporuca tecu prachy do vrecak. Zly doktor rovna sa chudobny...
Odporucam chirurgiu na mytnej.

Packo

ja som bol u chirurga v puchove, ktorý sa volá I.Juršták. 1.krát som bol u jedného chirurga ktorý mi necht len obrezal. Co najviac bolelo bola injekcia.ked inekcju vybral citil som akoby tam bola stale zapichnuta, cítil som ju tam no po chvili som bolest prestal citit a ked mi to zacal rezat cítil som akokeby ma to steklilo.musel som sa zasmiat.ked dooperoval vobec som to necitil.isli sme do lekarne pre kamilky a prisla mi tma do oci.myslel som ze odpadnem. nastastie som neodpadol :). ked sa to liecilo nebolelo to. zabolelo to len v tedy ked som na ten prst skocil inak v pohode.no po pol roku sa to vratilo tak som isiel za I.Jurštakom a ten je odborník je celkom srandovny.ten mi povedal ze to vyskusame liecit v kamilkach a framykoinovou mastickou. no nepomohlo to.povedal ze sa to da liecit aj tak a este ze vyrezat necht a zosit to miesto kde vrasta.povedal ze to je sposob ktorý vydrzi aj 40-60 rokov.ja som mu veril od zaciatku a vedel som ze verim dobre. operoval mi to pred 4 mesiacmi a je to uplne v pohode. Tak prejem velmi vela stastia tomu kto mi precital tento clanok a nech to neni z placom ale so smiechom. mám 12 rokov a som z Púchova. Dakujem za chvilku venovanu mojmu clanku naozaj dakujem.

keksa

tak prezila som s tym svoje, 2 x som mala strhnuty necht, najprv mi ho odrubali vytahove dvere, to som skoro zamdlela, na chirurgii mi to len doriesili a potom zacal rast zle, zarastal do masa, strasne bolel a hnisal, aj ked som nechcela a pol roka sa vyhybala chirurgom a krivkala nakoniec som musela ist opat, vyrezal cast nechta nie cely, bola osm sokovana ked som zistila, ze nechet mi rastol uplne skrz prst brr, zase ked zacala pomaly rast, mala som depku, ze sa mi to stane opat, tak som si po umytí jemne nadvihovala nechet a prechadzala ostrými noznicami okolo ked bol zmaknuty, uz to vyzeralo, ze opat zacne zarastat, ale nestalo sa tak, chvilku pobolieval, ale nastatsie zacal rast normalne, strasne som si vydychla

smejusko

mne sa to kedysi stavalo bezne na palcoch na nohach... odmietla som si dat strhnut nechty, tak jedine co pri mojej tvrdohlavosti mohol doktor urobit predpisat mi visnovskeho balzam.. namiesaju ti to v lekarni, vyzera to hnusne, smrdi to hnusne, ale uplne vsetko co som mala zapalene zahnisane pekne krasne zmizlo a s ty aj bolesti... odvtedy si len sama zastriham nechty tak aby mi nezarastli.. a je vsetko ok...

kevve

Ja som mal s týmto problém asi pol roka. Na obidvoch palcoch a z obidvoch strán mi začalo vyrastať divé mäso. Včera som sa konečne odhodlal ísť k chirurgovi a ten mi spravil plastiku nechtového lôžka. Asi tri hodiny po operácii to sakramensky bolelo ale potom to už bolo v pohode. za tri dni idem na preväz, uvidím ako to bude vyzerať. Povedal, že ešte nikomu, komu tú plastiku robil sa to nevrátilo. Ešte dodám stálo ma to 25€ za obidva palce.

SVECKY

NO ja som po 8mich rokoch isiel k plastickemu chirurgovy, manzelka ma objednala. :) no siel som, vsetko trvalo asi 25 minut. Najprv mi napichali 4x lokalnu anestezu toto bolelo kvalitne potom uz cely zakrok v pohode.. ked vyšla injekcia tak to bolelo cely den ale potom uz fajn.. teraz čakam jak sa to zahoji a uvidim ci to malo vyznam,.. ale vraj mi vybral doktor nechtove loško a to mäso mi prisil k miestu kde stiahol nechet.. stalo to 35eur.. sukromny plastik.. :( ale zarucoval mi ze sa mi to uz nevrati.. tak dufam .

dominikkk

Ahojte asi pred 5 rokmi som mal uraz,kedy mi na nohu spadol betonovy nosnik a rozdrvil mi cely palec lavej nohy,noha sa vyliecila,avsak nechet zacal vyrastat ako sa mu chcelo,a vyzera to velmi neesteticky,,,bolesti nemam,len akonahle pride letna sezona,tak nemam odvahu ukazat svoje nohy resp. nohu verejnosti.prosim pomozte mi....
akukolvek radu uvitam na maili dominik.ludvik@klikni.cz

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.