Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zarastanie nechtov

ketike30

pekny den prajem moja dcera podstupila trhanie nechtov na oboch nohach nebolelo to nemusite sa bat ale teraz ako citam tie prispevky bojim sa ze to bude este len teraz horsie dufam ze nie hoc sa rozhodla ona sama nijako som ju k tomu netlacila poradte co by bola robyt aby to rastlo tak ako by to malo byt dakujem

dufried789

Ahojte
ja som mala tiež kedysi problém so zarastaním nechtov, ale teraz mám pokoj. Mne osobne zaberá, ked si necht, ktorý mi zarastá trochu napilujem cez prostriedkok nechta, tak aby vznikla ryha ale pozor neprepilujte si ho!!! Takže hádam to pomôže aj Vám. :D

peto221

Ahojte, mne prvykrat zacal zarastat nechet minuly rok cez prazdniny, nic som s tym nerobil a asi po troch mesiacoch som s tym siel k doktorke ktora ma poslala k chirurgovi ktory mi ho zostrihol, vyzeralo to v pohode ale neskor to zacalo na druhej strane a aj na druhej nohe cize mi to strihal trikrat, doteraz som mal pokoj kym mi nechet nenarastol a zacina to znova ale chvalabohu zatial iba na jednej strane ale doktorka mi povedala ze urcite mi to zacne aj tam kde mi to strihal ked nechet doraste a ja uz som myslel ze mam svaty pokoj, potom mi odporucila ist k jednemu chirurgovi na plastiku nechtovych lozok a vraj budem mat cely zivot pokoj... tak skusim a uvidim

jankkaa

Ahojte

Aj mne zarasta necht a uz mi ho 2-krat strhli velmi to bolelo lebo mi to ani neumrtvili... a teras ked mi rastie necht taky malicky zasa mi hnisa ...doktorka povedala ze ked mi moze vyrast dobre aj zle a mne vyrastol ZLE a velmi to boli a neviem si s tym rady prosim Vás pomôzte mi lebo pojdem strhnut necht zase a jqa tzo veru nechcem ...jaj jaj

14rokov ahojte

Martin258

BuchtosG - mna trapi tento isti problem zarastanie nechtov na palci z vnutornej strany, prosim ta mozes mi povedat v akom meste sa nachadza ten mlady chirurg, popripade jeho meno?Lebo v nasom meste nieje schopneho chirurga, a ako si sam povedal na taketo veci masticky a ine veci nepomozu, jedine odborne ruky.
Dakujem

BuchtosG

Ja Vám napíšem moju osobnú skúsenosť. Trpezlivo som si prečítal zrejme všetky predošlé príspevky a každý sem napísal čo prežil. Niekomu pomohli mastičky, inému kvapky, niekomu pedikúra, ale bohužiaľ, drvivej väčšine /podľa mňa asi 90%/ nepomohlo nič. Mám 23 rokov a prvýkrát som mal problém s nechtami na na palcoch nôh asi tak vo veku 12 rokov. Veľa som si babral nechty, zastrihával, proste to bola moja vina, nepopieram. Po čase to začalo hnisať, bolelo to príšerne /každý vie o čom hovorím/... Po nejakom čase /asi po 2 mesiacoch/ to už bolo natoľko nepríjemné, že ma rodičia zobrali na chirurgiu. Bohužiaľ, lekárna nepatrila k odrode priateľských lekárov, bola dosť surová a nepríjemná, hlavne ma obviňovala z toho, že som si to spôsobil sám. Dala mi lokálne umŕtvenie a časť nechta mi strhla. Nebudem vravieť, že to nebolelo, je to desaťnásobne horšie ako keď sedíte v kresle zubára. Asi týždeň po zákroku mi ten istý nechet začal znova hnisať, ale ešte horšie ako predtým. Zlá skúsenosť s lekárkou ale bola príliš čerstvá, bál som sa tam ísť zvova. Nakoniec som musel a tá lekárka mi to ešte v nasledujúcich rokoch /asi tak do veku 16- 17 rokov/ robila ešte asi 6- 7 krát. Stále s rovnakým výsledkom. Nakoniec som sa na ňu vykašlal a nešiel som a pokúsil som sa s tým žiť. Raz to bolo lepšie, raz horšie. Ale jedného dňa prišiel zlom- jediná chrurgička v našom malom meste odišla do dôchodku a namiesto nej prišiel mladý lekár veku okolo 30 rokov. A hneď nastal zlom- bol milý, vtipkoval, hovoril vtipy, proste paráda, ani zákrom tak nebolel. A spravil ho vynikajúco, nechet sa mi zahojil, začal krásne rásť a viac ako rok som nemal problémy. Žiaľ, z vlastnej viny som si to pokazil, nedal som pozor, kakopol som poriadne, palec mi opuchol a nechet zlomil, o pár dní sa to vrátilo. Tentoraz bez obáv som šiel na chrirurgiu, lekár opäť milý a veselý mi ho spravil, to bolo niekedy v júni tohto roku, odvtedy pekne nechet rastie a nemám problémy. Ale ako je možné, že to nedokázala spraviť predošlá lekárka s dlhoročnou praxou a mladý lekár to spravil úplne v pohode? Trochu som zisťoval a zistil som, že aj viac ľudí na tom boli tak ako ja, jeden extrém bol, že jednému to robili asi tak 15 krát bez úspechu. Ale už mi je to jedno, hlavne nemám problémy. Odkazujem každému z vlastnej skúsenosti- MNE ŽIADNE MEDIKAMENTY Z LEKÁRNÍ NEPOMOHLI!!! POMOHOL JEDINE ODBORNÍK, CHIRURG. NEBOJTE SA A CHOĎTE K LEKÁROVI. JE TO NEPRÍJEMNÉ, ALE TO JEDINÉ POMOŽE!!!

ww

pre laylu:nemozem s tebou az tak suhlasit aj ked chirurg velmi pomoze rok a pol alebo 2 som tu pliagu mala a dalo mi zabrat zbavit sa toho tolko bolesti 3 krat mi davali dole necht!aj ked mi to strhli bolo to o.k. ziadna bolest nic ale ked narastol po urcitu hranicu tacal zarastat znovu a z po tom 3 stiahnuti som sa toho zbavila a to prave poctivym vystrihovanim mocenom nohy v dakej tinkkture bol to fialovy prasok do vody nazov uz neviem a mast ale ako pisem nepametam a stale kazdy ked aj 3 krat a nikam som nechodíla ani som nemohla :-)) aby som to volne nechala nadvihovala som si noznickami necht to bola bolest jak svina ale presne to mi pomohlo a to vystrihavanie a nadvihovanie nechta robim zakazdym ako sí ostriham nechty lebo by mi znovu zarastli lebo uz na druhy den mi okolie nechtu scervenie a boli!to raz clovek chytne tak sa toho len tak nezbavi

Princesska

jakubko - ked uz hnisa nic chod na chirurgiu, ja osm sa tak trapila 2 mesiace zbytocne! denne ichtoxyl, kopa hnisu, bolest pri chodzi, hocijake zakopnutie ci dotknutie palca hotovy horor, v jeden dens om s auz nastvala a zasla na chirurgiu, vytiahol mi paradny osten, ktorý rastol skrz prst, to Ti umrtvia nebudes nic citit, po týždni som mala nohu ok

Pani Betka

Teraz nedávno mi zarástol necht na palci, ďakujem všetkým za príspevky všetky som prečítala a všetko poskúšala. Bola som aj u lekára, ktorý mi hneď vypísal lístok na chirurgiu kde som nešla. Najviac mi pomohla gáfor-ichtiolová masť (7-dní)následne som si začala dávať čajovníkový olej. Po tejto liečbe palec síce veľmi bolel no nebol hnisavý. V tom čase som odchádzala na dovolenku k moru. Aj som sa bála či to tam vydržím, zbalila som si všetky mastičky, čajovník, alpu, náplaste. Po dvoch dňoch kúpania tým aj máčania palca v mori som si ho odrazu zabudla ošetriť, tým som zistila, že ma bolí oveľa menej. Vrátila som sa už bez bolestí. Ešte stále si preventívne dávam čajovníkový olej, necht na palci poctivo obstrihujem keď čo i len kúsok povyrastie a tiež som si začala dávať vodičku na zmekčenie nechtov (výrobca School) z lekárne. Dúfam, že mi to vydrží.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zarastanie nechtov - Fórum - ZDRAVIE.sk