Zarastanie nechtov

x_Layla_x

Poviem Vám takto, každý síce hovorí, že chirurga by ste mali brať do úvahy až ako poslednú možnosť, no nie je to pravda. Taktiež nie je pravda, že vždy strhúvajú celý nechet, vždy strhávajú len časť nechta, samozrejme keď to necháte zájsť tak ďaleko a rozhodnete sa zájsť za chirurgom po nejakom pol roku (ako to väčšina ľudí robí) tak je tu riziko, že nechet musí ísť dole celý. No to si spôsobíte len vy sami, pretože problémy s nechtami NIKDY nezmiznú sami, ako som si to ja na začiatku myslela.
Takže ja som si toto leto zastrihávala nechet na palci ale zastrihla som si, to som síce nevedela, no palec ma začal zrazu pobolievať, očervenel a opuchol. Keďže ani ja ani mama sme nevedeli, čo t mám tak sme na to začali kydať maste. Samozrejme teraz už viem, že maste sa tam NIKDY nedávajú. Takže mi to samozrejem začalo mokvať, prišiel aj prvý hnis. Mastičkovala som to asi taký týždeň až mama stretla rodinného doktora, ktorý sa mi na palec prišiel pozrieť a hneď povedal, že som si zastrihla a že nechet mi zarastá. Tak mi to doma vystrihol a povedal, že to bude ready. Badala som zlepšenie, no nezmizlo mi to a doktor odišiel na Bali. Tak ma mama dotiahla k chirurgovi, povedala mi, že doma nie sú podmienky aby mi to mohol poriadne urobiť, že tu mi to spravia lepšie. Keď som teda bola u chirurga prvý krát, mala som to vtedy už dva týždne a aj divé mäso. Chirurg pichol injekciu, úplná pohoda, vyrezal divú mäso a jednu desatinu nechta, čo je taký malú zvislý prúžok. Doma som fičala na tabletkách MIG 400, pokým ma to bolelo (a bolelo to :D!). Po týždni som prišla na kontrolu, vyzeralo to síce dobre, no z toho divého mäsa tam zostalo veľa hnisu. Tak mi to bez lokálky vyčistil. Bolelo to jak sviňa, no prežila som to a neľutujem. Keď som tam išla na čistenie druhý krát, bola tam iná doktorka. Tá mi to vyčistila ešte lepšie a odstrihla mi ešte trochu viac nechtu (asi tak do štvrťky, nič strašné). Teraz to vyzerá super, každý deň to tri krát močím v repíku a dnes som získala od jednej pani aj tinktúru s kráľovskou ľaliou, ktorá vraj úžasne hojí rany. Veď uvidím zajtra. Takže tak, určite odporúčam dávať chirurga na prvé miesto, nemastičkovať ani nič iné, len močiť v repíku, poprípade skúsiť nejaké kvapky. No samo to neodíde, takže sa chirurga nebojte, s injekciou nič neucítite a za 5 minút ste von :).
Papa

denca914

ahojte, nechty mi vrastaju uz od malička, raz na jednej nohe, raz na druhej. vždy mi to nejako vystrihla mamina kym sa ešte dalo, no minuly rok v novembri sa to už nedalo, tak som sa rozhodla ist s tym k doktorovi. chirurg sa na mna ani nepozrel, sestrička povedala, že necht musi ist dole, lebo som si ho zle strihala. dala mi dne injekcie, strhla necht, pár krát mi to previazala a povedala, že mi to može nejako vypaliť či čo, aby sa mi to už nerobilo. bala som sa toho, tak som si to urobiť nedala. necht pomaky vyrastal, tak som bola rada. asi po pol roku, ked ešte nebol celý mi začal zasa vrastat, tak mi teta poradila, aby som išla na pedikúru. tak som šla, pomohlo. pred veľkou nocou som si však prešla vysavačom po nohe...auuuu....a začalo sa to zase.....teraz mam necht zarasteny na obidvoch stranach, okolo nechtu dive maso, prst červeno- fialovo- modry.....skušala som toenail, slanu vodu, koloidné striebro, ktoré mi to len zhoršilo.chcela by som ešte vyskušať tu plastiku, čo som aj tu čitala, ale mamina sa nechce dať presvedčiť. jej postup je : v pondelok na chirurgiu, potom si to dam vypaliť a bude dobre. nie som z toho moc nadšená, lebo su prazdniny a zasa presedim mesiac doma s prstom obviazaným a nebudem mocť isť von.bojim sa , aj ked viem, že po injekcii som už nič necítila a tie ve inekcie nejako vydržim. mamina sa už neda nahovoriť na nijake domáce recepty. necht pojde dolu a hotovo. dala mi čas do pondelka, lebo zajtra idem ešte vystupovať, no neviem, ako to zvladnem, lebo mam uzučke topanky v ktorych musim vystupovať, ako mažoretka a nemam si čo ine obuť. takže ešte si užijem posledny vykend a potom budem zvyšok prazdnin sedieť doma a čakať, kedy mi narastie novy necht. a ani potom ked mi daju dole obvaz nebudem mocť ist ani na kupalisko, aby som nedostala infekciu.ale asi, teda nie asi, ale určite sa s tym budem musieť zmieriť. tak držim palce aspon vam, starajte sa o nechty a ked vam to začne zarastať, tak si to vystrihnite skor, aj ked to boli, lebo to bude len horšie.ja to teraz lutujem, lebo teraz mam necht v koži a nožničkami sa tam nedostanem, aj ked by som chcela.:(

kikuska546

mne zarastaju nechty na nohe vzdy palec mam len 11rokov a uz 3 krat mi vyberali nechet z mäsa bolelo to,nechet mi viberal chirurg JANKECH v šuranoch na polikninike.www.zdravie.sk

Dudo123321

Ahojte,
Mne robili pred rokom - dvoma obydva nehty na vnútornej strane palca smerom ku prstom. Je to ok som spokojný.
Na jar som si kúpil topánky vychádzkové úzke na moju hrubú nohu...kedze boli pekné tak som ich nosil.
Raz som si strihal nehty a asi som si zle zastrihol tak ma to začao boliet. Zčervenalo to a v celku to bolelo ale nebolo to tak hrozné. Dlhšiu dobu ma to bolelo tak som sa dnes odhodlal si to vystrihnut. Bolelo to ale vyzerá to (klop, klop, klop) že je to fajn. Potreboval by som radu ohladne nejakej mastičky alebo kvapiek ktoré sú najlepšie.
Dakujem za rady

dugi

takze ahojte...... ja som mal tento problem pred 4 rokmi nechal som to tak,lebo som si myslel ze sa to nejako spravi ale nespravilo sa siel som na zakrok zuzili mi nechet a to som podstupil 4 krat a aj tak nepomohlo bol som zufaly.... minuly rok som bol uz u ineho chirurga a ten mi stiahol cele nechty a vyrezal to dive masoo a urobil mi lozko nanovo mal som tam 3 stehy tiez na vnutornejstrane prsta a na oboch nohach...ale zas nepomohlo teraz pred 2 tyznami som podstupil to iste a zajtra idem vyberat stehy :D DUFAM ZE SA MI TO NEWRATII!!!!! podlamna to je stoho ze nosievate zlu obuv nohy potrebuju volne miesto cize uzke topanky a lakovky a newem este stekle a podobne dievcenske veci ani zdaleka neprospievaju prstom najlepia obuv jsu sandale a slapky v lete a doma naboso pokial mate strhnuuy ten nechet tak nesmiete robit ziadne namahave sporty ani tury nic nechet musi vklude rast lebo ak budete nosit uzke topanky nohy v nich sa deformuju a to je zle pre rast nechtu prst musi byt rovno aby nezacal krivo rast a to je ten sku.....y problem

majka1245678

Ahojte mne zarastajú nechty na obidvoch nohach. Spočiatku som 3 mesiace chodila na pedikuru ale zhorsovalo sa to, zacalo mi tam rast ,,dive maso ,, teraz mam jeden prst odoperovany . Operovali mi ho Canaveliho zákrokom odrezali mi stvrt nechta , odzezali ,,dive maso,, .
Operacia trvala cca 30 minut , dostala som 2 inekcie mezokainu na umrtvenie .
2 tyzdne som nechodila do skoly a 4 dni som nemohla vobe , ale vobec chodit , teraz je to v poriadku , ale zajtra ma caka taka ista operacia , ale prsta na druhej nohe bojim sa drzte mi prosim palce a ozi mam jednu radu pre , tych kt. razdie ,, dive maso : Kupte si v lekarni Tamin Alkohol pomaha to , vysusi vam to maso a budete v poho ,,, az na bolest ...... operaci a,,, aaa ajjjajaj

ja_ona

Mato147258- ahoj,kup si v lekarni Toenail natieraj si to 3-5 krat denne ak by sa ti dalo, a pomoze ti to.Musis byt trpezlivi a vysledok sa dostavi.Mne to pomohlo.Odmalicka som si musela vysrtihavat nechty aby mi nezarastali do masa, potom mi susedka odporucila Toenail a vazne to pomaha, kupila som si dve balenia a to jedno mam este dnes, ked sa mi zda ze sa mi to znova vracia tak si to natrem a do tyzdna to mam zase v poriadku. Drzim palce aby sa ti to napravilo ako mne a nikdy nevratilo :)

dadka1212

MATO 12457 ,,,,,vopchaj si pod to maso ,ked si vystrihneš nechet šulček vaty a vymienaj si ho kym sa ti hnis nevysuši ,,,