ako sa zistuje alergia

Marianka

mne ked zistovali alergiu, tak mi najprv zobrali z ruky krv a potom az za taky tyzden-dva ma objednali na testy. najprv mi nezistili absolutne nic a az po takom polroku mi zistili alergiu na pele, 12 trav, lucernu, pupavu a k tomu mi zistili spirometrickym vysetrenim astmu stredne tazkeho stupna.

lucy_r

Nedá sa vyšetrovať,keď má práve alergickú reakciu, tá prekryje všetky vyšetrenia, lebo sa telo bráni. Lekár ti dal niečo na ukľudnenie slizníc. Keď reakcia pominie, treba nechať urobiť testy. Alergénov je tisíce, ak nie státisíce, nemôžu ti všetko testovať a na koži už vôbec nie,veď by si mala poškodenú kožu od vpichov na mnohých miestach.To sa robí len u málo alergénoch v danom období do cca 20ks. Najlepšie je, keď si budeš dieťatko všímať, kedy má problém. Môže to byť aj z vody, alebo vodných kvetov, to mám ja. V lete keď je teplote dlhšie nad 30 stupňov kvitnú vodné rastliny a ja som alergická na ich peľ. Dá sa to vyriešiť, keď sa po kúpaní ihneď osprchujem čistou vodou, ale nesmiem sa za žiadnu cenu ponoriť. Tiež je dobré denne si umyť hlavu a dať čistý vankúš-povliečku. Vlasy udržujú alergény.Držím palec!!Pozoruj a zapisuj, to je najlepšia pomoc pre lekára-alergológa

lucy_r

keď má práve alergickú reakciu, tá prekryje všetky vyšetrenia, lebo sa telo bráni. Lekár ti dal niečo na ukľudnenie slizníc. Keď reakcia pominie, treba nechať urobiť testy. Alergénov je tisíce, ak nie státisíce, nemôžu ti všetko testovať a na koži už vôbec nie,veď by si mala poškodenú kožu od vpichov na mnohých miestach.To sa robí len u málo alergénoch v danom období do cca 20ks.Najlepšie je, ke´d si budeš dieťatko všímať, kedy má problém. Môže to byť aj z vody, alebo vodných kvetov, to mám ja. V lete keď je teplote dlhšie nad 30 stupňov kvitnú vodné rastliny a ja som alergická na ich peľ. Dá sa to vyriešiť, keď sa po kúpaní ihneď osprchujem čistou vodou, ale nesmiem sa za žiadnu cenu ponoriť. Tiež je dobré denne si umyť hlavu a dať čistý vykúš-povliečku. Vlasy udržujú alergény.Držím palec!!

ruza

Uz su hotove testy.Nezistli mu nic.Zistovali na brezu(na tu ja mam alergiu),roztoce,pliesne,mlieko a vajecne bielko.Asi to ma z nejakej potraviny.Mozno na cokoladu aj.Lebo teraz som jej dala po dlhsom case cokisku a ma flak na tvari.

lienka21

Su dva sposoby 1.zoberu vam krv a 2.daju vam kvapky na ruky a potom maju ihlu a na tom mieste kde je kvapka dobnu ihlou do koze a potom sa nesmiete hybat a musite cakat polhodinu potom sa na to pozru a povedia vam na co mate alergiu,mne urobili 16 v pichou a a z toho som mala asi 13 alergiu

maminka

ja mam 10 mesacneho synceka,aj jemu brali krv z rucky,drasticke to nebolo,vobec neplakal.neviem na ake alergie robia testy ale budes cakat asi 2 tyzdne,nam robily na roztoce a cakala som 2 mesiace.vela zdravia

lucka

Môj 4,5 ročný syn má podobné problémy. Obvodná lekárka pvedala že testy sa urobia až na jeseň-zima. Teraz mu dala
Sanorin-Analergin do nosa aj do očí.
To že krv brali z ruky je lepšie. Synovi keď bol malý brali z hlavičky a poslali ma von z ordinácie. On plakal vnútri a ja vonku. Bolo to hrozné len ho počúvať. Len toľko.

igris

no to som si myslela aj ja damaxy, a pred dvomi dnami som volala do sukr. alergo centra a tam mi povedali, ze oni robia testy celorocne a ked chcem prist tak mam vysadit synovy lieky na tyzden. Akosi sa mi to nepozdavalo, tak som sa uzhodla ze v najvacsej sezone mu lieky nevysadim.

damaxy

testy sa nesmú robit v akútnom štádiu,ten zrejme tvoja dcerka má práve teraz.Z odobratej krvi zistia či je alergička,robilo to aj synovi preto to viem a testy povedia,na čo konkrétne.