Cirhóza pečene

ZP

OD ZP pre ALEXANDRA 92
CIRHÓZA PEČENE :

Je veľmi zaujímavé ako si ľudia hľadajú rôzne výhovorky a príčiny,prečo sa nachádzajú v stave v akom sú.
Upresním:
Ochorenie pečene je faktor,ktorý je z minulých rokov nie z minulého týždňa.
Čo to znamená? Jednoducho ani alkoholik,ktorý začne piť a pije dva roky nemusí si pečeň poškodiť alkoholom.
Vysvetlím prečo.
Niekoľko rokov späť pred tým,ako začal piť mohol prekonať niektorú z infekčných chorôb a vôbec to nemusel zaregistrovať.Totiž ak bývame unavený a nevládzeme v tridsiatke,tak tomu nepripisujeme žiadnu väčšiu príčinu.A to je práve chyba.
Podcenenie prvej poruchy pečene.Pritom stále len hovoríme o pečeni ,ale pečeň nebolí,tak že ťažko zistíme,že sa s ňou niečo deje.
Ale skúsme prehodiť tému:
Bavme sa o pečeňovej membráne,tam je kľúč k zdravej pečeni.Prečo?
Je to jednoduché,aj keď to tak nevyzerá.V minulosti,keď prišlo k poškodeniu pečeňovej membrány,z dôvodu otravy,infekcie,tak sa pečeňová membrána poškodila a prestala plniť úlohu filtra,ktorý má za úlohu zachytiť v krvi škodlivé látky a odstrániť ich z tela von,pomocou stolice,moču,alebo potu. No a poškodená membrána to nerobí, systémovo sa dopúšťa chyby a
ak túto chybu neodstránime,tak nám v krvi kolujú látky,ktoré tam nemajú čo robiť a tieto látky sa pomocou krvi dostanú do celého tela.Najskôr sa začnú usadzovať v kĺboch na stenách ciev a žíl,napadnú chrupavky a zrodia sa takzvané civilizačné ochorenia,ktoré sú ešte podporené nesprávnou a podhodnotenou stravou.
Pritom telo denne potrebuje vitamíny,minerály,antioxidanty a stopové prvky pre svoj život.to je len základ toho aby sme existovali.Ďalej sú dôležité nenasýtené mastné kyseliny,pomocou ktorých sa vstrebávajú vitamíny a minerály.Ak ich nemáme,tak svoje telo ochudobňujeme o tieto zložky a vznik takzvaných civilizačných chorôb je za dverami.
Čo s tým?
To je dlhá téma,ako a prečo vznikajú rôzne ochorenie a ako sa im vyhnúť,čiže predísť.V prvom rade treba opraviť náš najdôležitejší filter a to je pečeňová membrána.Dá sa to veľmi rýchlo a úspešne ak nechýba pevná vôla a presvedčenie,že sa to dá.
Robí sa to pomocou Pestreca Mariánskeho a ak sa správne užíva,tak výsledok sa dostaví vo veľmi krátkom čase.Samozrejme,že musí obsahovať dôležitú látku silymarí,ktorá dokáže regenerovať pečeňovú membránu. Na stránke zdravapecen.sk je dosť informácíí ako sa z problémov dostať.
Je len na každom,či chce alebo nie.Ale pečeň má veľkú šancu regenerácie a to je to na čom sa dá stavať. Ale netreba zabudnúť na to,že keď dnes niečo začneme robiť pre naše zdravie,prvý výsledok môžeme očakávať
až za štyri až päť týždňov a je to už výrazne merateľné v krvi,ak sme postupovali správne.Je to systém,ktorý sa oklamať nedá.Neúspech vidím len v nesprávnom postupe,iný nepripúšťam. S pozdravom kurtis.sk

RNG

Spoliehat sa na pestrec s neznamym obsahom sylimarinu patri do bylinkarstva, nie do seriozneho liecenia.
Tam su lekarmi odporucene presne davky sylimarinu na klinicku ucinnost, pozri protokol dr Berksona

RNG

Silimarin aj ine doplnky na cistenie a regeneraciu pecene nezvysuju krvny tlak. To je loz sirena pre to, aby odstrasili ludi od pouzivania potravinovych doplnkov.
SAM-e obvykle odporucam na nervove problemy, ale jeho pouzitie v tele je na vselico, od tvorenia glutathionu az po vyrobu energie, viac pozri na
www.lef.org
Samozrejme vysledky na stukovatelu pecen dosiahli so znacnymi davkami SAM-e, spominaju vyse 1200 mg

vitavi

Nemusí sa orientovať len na pestrec.
Sú účinnejšie cesty, hlavne opatrné dávkovanie nenasýtených tukov, vylúčenie živočíšnych a stužených tukov a mliečnych výrobkov. To je podstatné opatrenie, ktoré zníži tlak i pomôže zregenerovať pečeň. Nezabudni, že tuky sú i v pečive, zákuskoch, mlieku a p. Účinok pestreca nahradia zelené vňate a kvasené zeleniny, ktoré tlak optimalizujú.

redka

inac moja mama ma vysoky tlak a mala mierne stukovatenie pecenie (steatoza nie cirhoza) ale tiez jej na to predpisali lagosu ci tak nejak sa to volalao a ona si potom este kupila aj sylimarin od generiky... pomohlo a neurobilo jej to problem s tlakom... ake kazdy je iny...

kikarika1

vitavi

nejedná sa o mňa...len ma zarazilo na stránke pestrec.sk "upozornenie", kde sa píše, že sa neodporúča ľuďom s vysokým krvným tlakom - tak či to nejak neovplyvní a nezvýši ešte viac tlak krvi (lebo už dlho ho má tá osoba v poriadku) - nechcem riskovať

vitavi

Ak nebudeš jedávať tučné potraviny, hlavne živočíšneho pôvodu a stužené "rastlinné" tuky, pomôže ti to na vysoký krvný tlak i na pečeň.
okrem pestreca pečeni prospievajú zelené vňate, kvasené zeleniny a vylúčenie mliečnych výrobkov.
Základ stravy by mali tvoriť celozrnné obilniny, zelenina rôzne i tepelne upravená a strukoviny.

kikarika1

PK

môže pestrec užívať aj osoba, ktorá sa lieči na vysoký krvný tlak? vraj sa to nedoporučuje ľuďom s vysokým krvným tlakom...ale čo v prípade ak sa niekto lieči na vys.krv.tlak a má ho pri preventívkach v poriadku?

Lilijana

Chcela by som vedieť aké lieky sa používajú pri liečbe cirhoza pečene počula som, že sa aplikujú nejaké preparaty do brucha sú to nejaké injekcie. Prosím Vás o radu o aké injekcie ide a kde sa mám obrátiť kde mi ich prepišu. Zatiaľ som neabsolvovala dôkladnejšie vyšetrenie len USG.