Hrádza?Jej nástrih..

leila25

IVKA1: Jej, dakujem za tak rychlu odpoved, rovno si to vytlacim a v klude nastudujem.
Vzdy som pred tehotenstvom tvrdila, ze sa bojim samotneho porodu, avsak teraz to nejak neriesim, ale ked som si precitala prispevok, zaujalo ma to. No, a pocula som, ze niekedy sa to nenastrihuje, tak som zvedava. Ono by sa to podla mna nemalo, pokial to nie je nevyhnutne.

Ivka 1

Ešte tyčinka - je síce písané,že je na pery ale je veľmi dobrý aj na liečbu štípancov,popálenín a rôznych poranení.
Rovnako je vhodný aj na ošetrovanie bradaviek a bábätku pri kojení to nevadí,
lebo je na čisto prírodnej báze.Pri boľavých bradavkách je veľmi dobré bradavky ošetriť firstom,nechať pôsobiť
10 - 15 min.a potom natrieť tyčinkou.
Aloe Lips (4,25 g) - balzam na pery
Účinky: - upokojuje, vyhladzuje a zvlhčuje popraskané a suché pery a napomáha pri prevencii herpesu.
- zabraňuje bolestivým prasklinám pokožky.
- je ideálnym pomocníkom v núdzových situáciách, ako je napr. uštipnutie hmyzom alebo drobné rezné rany či popáleniny. Pomoc aj prevencia pri oparoch.
Zloženie: aloe, vazelína, jojobový olej, včelí vosk...

Ivka 1

Leila samozrejme Ti pošlem mail ale aj pre
ostatných uvediem bližšie info.
Spôsob aplikácie:
Na povrch tela rozprášiť systémom „spray“ a votrieť.
Do uší, nosa, krku vstreknúť systémom „stream“ (prúd)
Na odreniny a citlivá miesta len nastriekať systémom „spray“
Ak chceme antisepticky vymyť ranu, niekoľkokrát ju postriekame zblízka systémom „stream“. Čím väčšia obtiaž, tým častejšie vtierame. Pri akútnom stave aj každú hodinu.

Použitie a praktické rady:
Je pH neutrálny, má upokojujúci a chladivý účinok, dokonca aj na veľmi citlivú pokožku.
Pri prechladnutiach, virózach, angínach a ťažkostiach dýchacích ciest aplikovať súčasne do uší, nosa, do úst na mandle, prípadne striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu.
Pri astmatických záchvatoch striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu, ako prvú pomoc vstrieknuť systémom „stream“ do nosa.
Popáleniny – okamžite nastriekať First, potom natrieť ďalšími prípravkami z Aloe rady: Aloe Gelly a do úplného vyhojenia používať Aloe Moisturizing Lotion (zvlhčujúci krém) až po obnovu pokožky. Pri popáleninách od slnka všetko podľa predchádzajúceho, ale na väčšie plochy tela možno použiť Aloe gél.
Pri alergii na slnko postriekať pred slnením a počas slnenia opakovať. Neobsahuje UV filter, preto odporúčame používať pri slnení Aloe Sunscreen (opaľ.krém s UV faktorom) vhodný pre alergikov na slnko, pre svetlé pokožky a ľudí s problémami s pigmentáciou pokožky.
Proti pliesňam aplikovať na poškodené miesta, pri pliesni nôh vystriekať obuv a spolu s Firstom striedavo vtierať do nôh Aloe Lotion a Aloe Propolis Creme dlhodobo. Odporúčam aj vnútornú kúru, keďže piesne sa často opakujú.
Pri bolestiach zubov aplikovať zvonku First. Na samotný zub a ďasná Aloe Activator a Aloe gelly.
Po depilácii - pre upokojenie a dezinfekciu pokožky aplikovať na všetky depilované miesta.
Vlasy – po farbení a trvalej ondulácii, na oživenie vlasov a pre zabránenie ich vypadávaniu postriekať a vmasírovať (môže sa používať denne pred úpravou vlasov, môže sa kombinovať s Aloe Activatorom). Pri vypadávaní vlasov aspoň 2 krát týždenne nastriekať na vlasy, vmasírovať do pokožky hlavy a zabaliť aspoň na pol hodiny (Vlas je veľmi citlivý na prítomnosť minerálnych látok, aminokyselín, vitamínov a ďalších látok, preto je dôležitá starostlivosť o vlasy zvonku ako i zvnútra)
Akné – na čistenie pleti First kombinovať s Aloe Activatorom a Aloe Scrub (jemný peeling nepoškodzujúci pleť), ďalej ošetriť podľa druhu pleti Aloe Lotion či Aloe Propolis Creme alebo Aloe Gelly.
Dezinfekcia lupienky, ekzémov, oparov – First vždy kombinovať s Aloe Gelly, Aloe Lotion a Aloe Propolis Creme.
Drobné bradavičky – niekoľkokrát denne aplikovať a rozotrieť First, možno kombinovať s Aloe Propolis Creme.
Rezné rany – nastriekať First a zabaliť do papierovej vreckovky. Zvlhčovať ju Firstom a potom aplikovať Aloe Gelly.
Bolestivé kĺby a bolesti bez zrejmej príčiny – aplikujeme First niekoľkokrát denne
Zachovanie pohyblivosti a krvotvorby do vysokého veku – vtierať do chrbtice a všetkých kĺbov, tiež celých nôh od kolien k chodidlám a vnútornej strany stehien od cca 40 rokov veku najmenej 3 krát mesačne.
Ako prevenciu najťažších ochorení striekajme a vtierajme celoživotne First do uší, okolo nich, na krk a čeľuste, do podpazušia, pupku, solaru, na kríže, podbrušok, zadné strany kolien a nártov asi dvakrát mesačne.
Proti únave – striekať lymfatické uzliny, pod pazuchami, pod kolenami – jemne vmasírovať každé ráno.
Pre všetky zvieratká platí to isté, čo pre nás.
Včasné použitie Firstu môže odstrániť a minimalizovať veľa začínajúcich chorôb. V prípade nešťastia či nehody zväčšuje nádej na prežitie a zlepšuje podmienky pre nadväznú prácu lekárov.
Keďže pri niektorých prípadoch je vhodné použiť aj ďalšie prípravky z Aloe rady, využite možnosť konzultácie.
Zloženie a účinky jednotlivých bylín, ktoré Aloe First obsahuje {pri vonkajšom použití}:
Stabilizovaný aloe vera gél – antiseptické /antibakteriálne/ vlastnosti, podporuje hojenie pokožky
Včelí propolis
Nechtík – účinný na hrče, opuchy, kŕče a vonkajšie vredy
Myší chvost – ako účinná prvá pomoc na podporu zrážanlivosti krvi pri malých poraneniach
Materina dúška - účinné antiseptikum, ničí plesne (napr. z topánok u atlétov) a kožné parzity.
Rumanček – výťažok z kvetu má protizápalové ukľudňujúce vlastnosti. Pomáha pri opuchoch, bolestiach kĺbov, pri pokožke spálenej slnkom, pri rezných ranách a odreninách, kŕčových žilách a hemoroidoch.
Púpava – schopnosť očistiť pokožku. Aplikuje sa na ekzémy a fľaky na pokožke.
Eukalyptus – účinný pri popáleninách ako prevencia infekcie
Mučenka – popínavý vinič rastúci v severnej Amerike, určený na vonkajšie použitie na zápaly
Šalvia – názov šalvie pochádza z latinského slova „to save“ (ochrániť). Šalvia má (antiseptické) dezinfekčné vlastnosti, použitie na zapálené rany a poštípania hmyzom.
Zázvor (Ďumbier) – je veľmi účinný „čistič“; je výborný na kombinovanie s inými liečivými bylinami na zvýšenie ich účinkov; zmierňuje bolesť
Borákový extrakt – používa sa na vyrážky a citlivé miesta na pokožke; pomáha zastaviť krvácanie z malých poranení.
Extrakt zo santalového dreva – má mierne dezinfekčné vlastnosti. Aplikuje sa všeobecne pre starostlivosť o pokožku

leila25

IVKA1: aky to je sprej?? Ja osobne mam termin koncom novembra, ale tiez ma to zaujima. Kde to zozeniem??? Aj tu tycinku? Dakujem :o). Ak by sa ti dalo, mohla by si mi poslat mail na Leila21@centrum.sk?

Ivka 1

Rybička a kedy máš termín ? To by som Ti ešte možno stihla poslať sprej prvej
pomoci,ktorý odporúča aj náš gynekológ
pribaliť si spolu s tyčinkou aloe do
batožiny.Rany po nastrihnutí sa oveľa rýchlejšie zahoja a aj menej bolia.
Tyčinka aloe je zas veľmi vhodná na boľavé bradavky.

kola

suhlasim s babami,nastrihnutie,aj sitie,to bolo uz to najmenej.vobec sa netrap.porod trval 2dni,bola som rada,ze je uz po tom.najlepsie je prve dni po porode osprchovat sa dole po kazdej toalete cistou vodou,aby sa to co najskor vyhojilo.drzim palce.

livaa

pri tych bolestiach pri kontrakciach som ani nepostrehla ze ma nastrihli,ale je to individualne,teraz sa tym nezatazuj a hlavne nicoho sa neobavaj,ved nevies ako to bude u teba prebiehat....

panika

rybicka, nie je to take hrozne. Mna napr. pri druhom porode vobec nenastrihli, lebo mala mala malu hlavicku. Netrap sa tym, co vobec nemusi byt

rybička

Veľmi to krváca, keď nastrihnú? Viem, že v tej chvíli to bude to najmenšie, čo ma bude trápiť, ale najviac sa bojím toho, čo bude po tom. T. zn. ako sa to hojí, ako dlho to trvá, čo je najhoršie (napr. cikanie, stolica apod.), či môžu nastať nejaké komplikácie (zápal, zle zošitie atď.) a či zostávajú jazvy. Aké s tým máte skúsenosti?