Ludska blcha

Príspevok v téme: Ludska blcha
erdza

PROSIM O URYCHLENU POMOC NA TELE SA MI OBJAVILI STIPANCE KTORE SOM PRIPISOVALA KOMAROM ALE BOLI VACSIE. AZ RAZ SOM SPALA V DETSKEJ A STIPANCE ZMIZLI OPAT SOM SLA SPAT DO SPALNE A STIPANCE SA ZAS OBJAVILI ZNAMI MI POVEDALI ZE BLCHA UZ SOM VSETKO VYDEZINFIKOVALA A NAPRIEK TOMU AK SA NASTAHUJEM DO SPALNE OPAT SA VSETKO OPAKUJE PROSIM PORADTE

Kathy21

Treba vydezinfikovať komplet celu izbu aj kazdy den. A nemoze to byt plostica alebo take daco?? lebo to spinkava v posteli:)

anjelik

Caute ja mam podobny problem a tiez som uz dve blchy vykinozila ale stale mam stipance a poriadok robim komplet v celom byte kazdy den po praci a nic co s tym??

egel

Asi pred mesiacom ma poštípala blcha!!! Mám úplne novú izbu, poriadok. Dnes ma poštípala zase na ruke. Pomôže deratizácia? Som zúfala...

laila83

Preboha,predvcerom bola u nas svagrina,ktora zije v nejakom starom dome ktory si prerabaju,my sme sa dnes rano so syncekom zobudili cely dostipani,maly to ma na tvaricke a na nozke a ja na rukach,takze tipujem,ze nam sem priniesla aj necakanu navstevu,asi ma slak trafi.uz ju viac do bytu nevpustim kurnik,fuuj,dufam,ze sa mylim!ked som si citala vase prispevky,zacalo ma svrbiet cele telo.ale dnes som na dverach zabila komara,je to normallne?kurnik je predsa december!!ja uz fakt neviem...

omarianna

preboha, aj ja som dnes nasla blchu, ked som malu dávala na poobednajsí spanok a davala jej dole teplácky tak na plienke som zbadala nejaku musku, chcela som ju chytit ale odskocila a zase odskocila. Som v šoku!
Co mám robit?. A ako sa dostali vôbec k nám? Je mi nanič, čo robit, aby to nebolo?

Lajla123456

ja už som zúfalá! bude to dlhý boj. neviete niekto či neexistuje niečo čo bude blchy odpudzovať keď sa to skonzumuje aby aspoň neštípali.. ja som počula že B komplex ale nikto sa o tom na žiadnom fóre nezmienil

mia11

Tak ja som napríklad nemala dočinenia s ľudskou blchou (našťastie), zato som si to užila s tými mačacími. Chvílu sme mali mačku vnútri, no keď sme ju dali von, u nás začalo peklo. Keďže nemali svojho hostiteľa, začali útočiť na nás. Mačka je už dávno odblšená, no u nás doma sme zvádzali asi 2 týždne hotový boj. Tie mrchy sa stihli tak rozmnožiť (a to pritom pravidelne vysávam a umývam podlahy) že denne som chytila a zabila od 7-12!!!! Vždy som si ich vyčíhala keď mi skočili na ponožky, vždy som si dala bledé, aby som ich hneď zbadala. Koberce čo sme mali sme vytepovali, tiež sedačku a matrace na posteli, všetok textil čo sa dal oprať som oprala a ožehlila a striekala som všade biolitom a diffusilom. No stále som nejaké nachádzala. Tie potvory útočia najmä v tme, čiže skoro ráno a neskoro večer to boli boje, kto z koho. Potom som ešte skúsila poodťahovať všetok nábytok a každý kúštiček prachu povysávať a všetko odrhnúť so savom a zatiaľ sa zdá, že to KONEČNE pomohlo. Takže moja rada je - všetko, ale fakt úplne všetko zbaviť prachu, všetko povysávať vyumývať, čo sa dá oprať a ožehliť, a keď sa nejaká objaví ihneď zabiť. Fakt nikomu neprajem takúto skúsenosť, ja som až plakala od zúfalstva, no dúfam že už je to za nami.