Astigmatizmus a kontaktne sosovky

jericho3

Dobry den, chcel by som sa spytat ci mi niekto nemoze poradit, kde na slovensku/cesku by som si mohol kupit spominane "pinhole glasses" alebo cierne okuliare z malymi dierkami. Za odpved vopred dakujem.

maji82

ja tu knihu mam..po precitani som cvicila celkom pravidelne,to trvalo mozno mesiac,aj som pozorovala male zlepsenie, ale potom prislo trocha rusne obdobie a nejako nebol cas..ale mam v plane sa k tomu opat vratit:) chcela som iba pocut nejake pozitivne reakcie na toto cvicenie oci a skusenosti a vysledky inych..

RNG

Damian, to je aj moj pripad. Ja som ale kontaktne sosovky pred 40 rokmi(to boli este tvrde) a pred cca 30(makke) odmietol ako ocny iritant. Po par dnoch som mal toho dost.
Dnes tiez uz vodim bez okuliari, len na citanie velmi drobnych pismen uz potrebujem +2 dioptrie, moja akomodacia nie je uz mladeho cloveka.

damian

Maji82. Pozri, vyse 20 rokov som nosil okuliare. Mam viac ocnych chyb okrem astigmatizmu.
Cvicit by som mal kazdy den, avsak to som dodrziaval len zo zaciatku, potom som 'vychladol'. Avsak, okuliare (ani sosovky) som na oziach nemal od casu, ked som zistil, ze sa to da aj bez. Samozrejme, ze nevidim vyborne, ale vidim bezpecne bez dioptrii a to jazdim na motorke. Moje oci si velmi oddychli po 20 rokoch.

Pouzivam aj takzvane 'pinhole glasses' (cierne okuliare z malymi dierkami), Tie i prirodzenym sposobom dokazu moje lave oko zaostrit lepsie ako dioptria. Moje lave oko totiz nebolo korigovatelne na 100% ani dioptriou.

Keby som mal trochu viac casu na seba, moj zrak by bol iste este lepsi.

Vsetkym by som odporucal investovat do tej ceskej knihy Jak lepe videt bez bryli a cocek. Neviem presne, co obsahuje, lebo ja som sa z ocami naucil narabat c anglickej knihy Seeing without glasses, ale myslym si, ze je to to iste, len prelozene do cestiny.
Iste je, ze zrak sa da liecit cvykmi a upravou stravy (vitaminy, mineraly) a vyhybanim sa stresu.
Zial, moderna medicina nema zaujem o to, aby toto pacient vedel, kedze miliardy sa zarabaju na okuliaroch, sosovkach a operaciach.
Ludia sa skutocne musia spamatat.
Moja kamaratka zacala trochu horsie vidiet (stres, rodinne problemy). Isla k ociarke do Presova. Ta jej hned predpisala polky dioptrie. Kamaratka okuliare odmietla. Do pol roka sa jej zrak upravil. A netrebalo ani cvicit. Stacilo, ze pominul stres a dusevne napatie.

jou

Momentalne mam sosvky s dioptriami -1,00 na jednom a -1,50 na druhom a na oboch mam cylinder -0,75 180.... mam vsak jedno oko inej farby ako druhe a kvoli tomu chcem farebne sosovky... tie vsak s cylindrami neviem nikde najst... dakujem

damian

Velmi Ti odporucam najst a kupit a riadit sa knihou: Ako lepšie vidieť bez okuliarov a kontaktných šošoviek.

Ja mam tu knihu v anglictine. Nosil som okuliare 23 rokov, az pokial som si neprecital par riadkov z podobnej knihy a uvedomil som si, kolko ociari zarabaju na biednych slabovidiacich.

Jedno je iste, zrak sa da napravit tak, ako sa poskodil.

Okuliare, sosovky nicia oci este viac a operacie oci znicia oko permanentne.

nataška

no, moj priatel bol tiez skusit, a tiez mu povedali, ze on musi cilindricke, takze zrejme sa neda bez cilindrov. Ale nosi len okuliare, lebo ma len malu vadu zraku, a to sa mu neoplatilo, lebo boli 2krat drahsie ako bez cilindrov.