Preco???

Príspevok v téme: Preco???
preco...

Preco sa mi moja matka dala narodit? Preco??? Nenavidi ma. A k tomu mam zdravotne problemy od narodenia. Kym som sa nechala vyuzivat, tak bolo vsetko v poriadku, ale ked som povedala dost, tak sa to zacalo. Uz niekolko rokov su hadky a nadavky na denno-dennom poriadku. A to nielen z maminej strany, ale aj zo strany surodencov. Otec o mna vobec nejavi zaujem. Co som komu urobila preboha? Chcem umriet... Zivot nema nijaky zmysel.

qiu

no neviem ale sú aj roboty, kde akceptujú súčasne vysoku. tak ti spravia pracovný čas aby ti vyhovoval. Napríklad v banke. Aj ja to tak chcem spraviť. pojdem na výšku zamestnam sa a budem sa snažiť osamostatniť aby som nebola našim na krku...

preco...

mozno uz som pomaly psychicky na dnes QIU... mas asi pravdu. chcela som odist do Trnavy (som z vychodu) ku kamoske na skolu, kde chodi ona (masmedialku). ked som sa vsak dozvedela, ze stipko je male, knihy, strava a ubytovanie daleko presahuju stipko a rodina mi povedala, ze len co odidem, tak s ich pomocou nech neratam, tak som pochopila, ze mam jednoducho smolu. kto ma ako stredoskolacku zamestna preboha? asi by som nenasla takeho debila, ktory by to urobil. takze smola. pojdem za tym psychologom a uvidim, co mi poradi (ak mi vobec nieco poradi). teraz napr. brat, ked videl, ze pisem, narokom mi zahasil svetlo, aby som nevidela. jak dobre, ze ovladam strojopis :o).

qiu

ale existuje len ty ho mometálne nevidíš.. Preboha presťan uvažovať na takýmito vecami šak potom začínam pochybovyť o tvojej duševnej vyrovnanosti... Si normálna 20 ročná baba život máš pred sebou a nenechaj si ho zničiť rodičmi..Najdi si robotu zober hypotéku odsťahuj sa začni žiť svoj vlastný život. Len ho určite predčasne neukonči nemáš nato dôvod...

preco...

stastie??? to neexistuje! uz vela krat som sa chcela zabit a ak sa to neskonci, tak prisaham, ze to spravim a skoncim zivot, lebo to neni zivot. a dobre si odhadla: mentalne retardovana nie som.

qiu

no na vyplod to už ani moc nevyzerá... teda vobec. Ale nechápem prečo by si sa nemohla radiť medzi zdravých ked ako sama hovoríš na vozíku nejsi a predpokladám že ani nejak mentálne natom nejsi zle lebo toto by si nenapíšala... Ako keby že môj brat je taká svina tak ho budem biť denno denne až sa znormalizuje... mamičkyn miláčik - malý do riti vlez... no ostáva ti len jediné najsť si niekoho po tajomky šak hovoríš že ti čítali maily je plno mailových adried kde možeš byť registrovaná a sú na heslo tak sa tam nedostanú azet, hotmail... Ale určite sa nevzdávaj svoje šťastie si raz najdeš.

preco...

Mila QIU, ubezpecujem ta a prisaham na vsetko, co mi je svate, ze to nie je len vyplod fantazie. A tak takto prisaham, tak to nie je len pre nic za nic. Moj otec sa na mna doslova vysral za to, ze som sa nenarodila zdrava. To ho este viac psychicky poznacilo, fyzicky a psychicky nas tyral a teraz je vo vazeni, lebo tyral aj svoju mamku (teda moju babku). Rodina z maminej strany je tak, ako aj moja mama zazrata do penazi a do majetku a byvaju velmi daleko. Rodina z otcovej strany sa s nami nerozprava, lebo otec ich nahuckal proti nam. Jedina babka a dedko z maminej strany, ktori ma milovali a ja som milovala ich su mrtvi. Dedko zomrel pred 10-rokmi a babka pred 14-rokmi. Dalsi dedko (otcov otec) zomrel pred 12-rokmi, ale toho som moc ani nepoznala a rozpravala som sa s nim malicko. Uz si ho skoro ani nepamatam. No a otcova mama? Ta je uz psychicky na dne a nespoznava ani svoje vnucata (brata nespoznala vobec - je uz znicena z otcovho spravania). S mojou mamou sa rozpravat neda. Skusala som to uz X krat, ale len co som vkrocila na "zakazanu podu" (co uz nej znamenaju rozhovory tykajuce sa tejto temy), tak v tu ranu zacne vrieskat, ked velmi vrieska bez priciny, tak sa rozplacem a tresnem dverami... Takze to nema zmysel. A ako je mozne, ze mi vybera kamaratov? Najprv ma nutila kamaratit sa s ostatnymi telesne-postihnutymi, aj s tymi, ktorych som nemala rada. Ja som sa vzdy snazila zaclenit medzi "zdravych" ludi, takze to nedopadlo dobre. Teraz som sa vratila od stretnutia s kamoskou a dostala som krik dokonca pred susedou, ktora je u nas, ze co si to ja dovolujem, ze sa stretavam s kamaratkou a ze ja nemam pravo ist niekde. Chalana som uz mala. Na 1. chlapca, s ktorym sme si celkom rozumeli a teraz sa raz za cas aj stretneme len tak na ulici, nadava ako len vie (nebolo to neviem ake chodenie ani laska, proste sympaticky). Priatelstvo s 2. chlapcom mi znicili a medzi nami dvoma to uz bola aj laska. Spoza mojho chrbta odpozerali chalanov mail a napisali mu, ze mi chcu len dobre a ze nechcu, aby mi ublizil a BLA, BLA BLA... a samozrejme, nezabudli dodat, aby mi to nepovedal, lebo to nechcu. Ale ja som sa to dozvedela. Napokon, ked si sestra chcela pozriet maily bez toho, aby som ju pustila a natukala som jej jej NICK (heslo tam uz mala), tak som si vsimla medzi jej mailami aj mail od mojho chalana. Ked si vsimla, ze to uz viem (asi si uvedomila, ze ho zabudla vymazat), tak sa mi so vsetkym priznala a mohla som si ho precitat. Tam chalan napisal, ze urcite mi nic nepovie a hral sa na gentlemana. Ked som mu to povedala do oci, ze co to ma znamenat, tak sa vyhovaral, az sme sa napokon rozisli a viac sme spolu nekomunikovali. Ale na zaciatku to bol krasny vztah, az kym do toho nevstupila moja rodina. Odvtedy som chalana nemala nijakeho a aj sa bojim mat, aby som nedostala odzub. A co sa tyka mojich surodencov, tak len v skratke... Mama s mojimi 2 sestrami (ktore namiesto otca davaju do rodiny peniaze) tvoria zohrate TRIO. Co sa dozvie mama, vedia hned aj oni; co sa dozvie jedna sestra, dozvie sa hned aj druha a samozrejme aj mama... Takze nic neni v tajnosti. 1. brat je momentalne v zahranici a zije si vlastny zivot (zaraba si, ale o 2 mesiace sa vrati). 2. brat je mamickin maznacik. Ked ma dnes zbil (hoci som mu nic nespravila a aj teraz sa mi vyhrazal bitkou - je odo mna o 1 rok aj nieco starsi), tak sa ho mama zastala a na mna sa vyvrieskala, ze dobre spravil! A moj najmladsi brat? Ten je teraz na stanovacke, avsak pravidelne chodi domov okolo 23:00. Ked som ja raz prisla domov o 23:00, tak ma matka isla zabit. Ze co ja si dovolujem... Momentalne sa mama na mna vyvrieskala, ze jak ja si dovolujem prist domov od kamaratky o 21:00 (hoci som odisla o 20:00). Zamkla som byt (brat bol doma, ale mal kluce). Ked som bola v autobuse na ceste domov, matka mi volala, ze kde som, ze suseda bola od 20:00 u nas doma a strazila nam prazdny byt, lebo bol odomknuty a brat samozrejme doma nebol. Zabudol ho zamknut. Ked som prisla domov, NEPRIZNAL SI CHYBU, KTORU SPRAVIL. Iba mi povedal, ze NEVIE, CI MI MA VERIT, ZE SOM JA ZA TEN CAS NEPRISLA DOMOV A NEZABUDLA ZAMKNUT. A ked som uz stratila nervy a som mu povedala, ze nech sa zacne spravat na svoj vek, tak mi povedal, ZE ON SI NECHCE U MAMICKY ZNICIT REPUTACIU NESCHOPNEHO CHLAPCEKA... Mama sa ho prave preto zastava. Takze aj TERAZ SI QIU MYSLIS, ZE JE TO VYPLOD FANTAZIE DO RITI PALOVEJ???

qiu

no tak to je ťažšie ako sa na prvý pohľad zdalo. Myslíš že ťa mama nemá rada preto lebo nie si 100% zdravá? Ako ja neviem ale asi by som od nich odišla. Nemáš nejakého blízského v rodine, ktorý je na tvojej strane? Neni možné aby komplet celá rodina stála proti teba babka, alebo dedko, teta niekto určite stojí pri tebe a má ťa rád. A skúšala si sa s mamou o tom porozprávať? prečo to robí? Jak že ti vyberá kamarátov? to ti nedovolí isť von s kým chceš? Hádam ti nevybrali aj chalana. Alebo vobec mala si nejakého už? Inak tento tvoj príbeh ja fakt neuveritelný a dúfam že tieto tvoje výlevy nie sú len výplodmi tvojej fantázie.

majda

preco velmi dobre ta chapem nie kazdy vie pochopit ze aj rodina moze ist proti teebe... to co si hovorila ze tvoja mama ako o tebe hovórila tak to je este pekne, aj ona ma vyuziva, a ked nie je po jej tak uz je zle mam "brata" s ktorym sa uz niekolko rokov nerozpravam pretoze je agresivny a schizofrenik a uz ma aj napadol vyhrazal sa mi ze ma da zmlatit a ked som to povedala mojej "mame" povedala ze nemam trepat a to nehovorim o tom ze mi prikladal pistol k hlave ona tento pre nu "problem" nevidi a stara sa radsej o svoju vizaz cize kosmetika, kadernik, pedikura atd... nevlastnemu otcovi nemozem nic povedat a aj keby jemu to je jedno, a henten moj bratricek sa vie tak dokonalo pretvarovat ... nieekedy ale neznesiem ked som sama doma a on dojde vykrikuje nasi su v zahranici a mmama mi len povie ignoruj ho,... a hovorim ti to ze ti povedala debil je este v pohode mna uz pocastovala ovela vulgarnejsimi prezyvkami... moja milovana... nevidim v tejto situacii vychodisko , ale uz som sa zmierila ze normalnu rodinu nikdy nebudem mat