Preco???

Príspevok v téme: Preco???
preco...

Preco sa mi moja matka dala narodit? Preco??? Nenavidi ma. A k tomu mam zdravotne problemy od narodenia. Kym som sa nechala vyuzivat, tak bolo vsetko v poriadku, ale ked som povedala dost, tak sa to zacalo. Uz niekolko rokov su hadky a nadavky na denno-dennom poriadku. A to nielen z maminej strany, ale aj zo strany surodencov. Otec o mna vobec nejavi zaujem. Co som komu urobila preboha? Chcem umriet... Zivot nema nijaky zmysel.

preco...

mam takmer 20 rokov a za pubertiaka sa teda nepovazujem. moja rodina ide proti mne uz dost dlho (niekolko rokov - nielen od puberty). a ako ma vyuzivali? ako zdravotne postihnuta som mala a mam aj urcite vyhody. napr. zlavnene cestovne (tak pre mna ako aj pre sprievodcu). zdravotne problemy radsej nerozoberam. ako lekar povedal, je dobre, ze nie som na voziku (co mi hrozilo). vyuzivali ma vzdy. ak som nieco nechcela urobit, tak bolo so mnou zle. nesmela som si vybrat vysoku skolu, ktoru som chcela studovat (a ani strednu...obchodnu som vystudovala proti svojej voli). na vysku ma prijali tam, kde povedali oni. vzdy som chcela byt zdravotnou sestrou (moje zdravotne problemy navonok nevidno a tu sestru by som mohla robit vsetkymi 10-timi). nikdy ich nezaujimalo, co chcem ja, ale len to, co chcu oni. NENAVIDIM ICH. otec je bohviekde. urcuju mi zivot, co budem robit o 5, o 10 rokov. a posledna veta, ktoru matka povedala mojim sestram za dverami a nestisila pri tom ani hlas, ako zvykla? MUSIME SI DAVAT POZOR, KED SA TAKY DEBIL (hovorila o mne na 100 %, lebo spomenula moje meno) ZAMILUJE, ABY SME JEJ TO MOHLI PREKAZIT. Nie je den, zeby mi matka nevynadala do smradov, do svin, a to su este slusne slova... vypocujem si aj horsie veci, ale tu som slusna na fore. bola som u psychiatricky, ale ta sa ich zastala slovami: URCITE TI CHCU DOBRE A TAK TO NEMYSLIA A POVZNES SA NAD TO. Ako sa do pekla jazerneho mam nad to povzniest, ked to trva uz niekolko rokov??? do riti, nech ma nesere...

qiu

Tak to nemôžeš brat. Koľko máš rokov? Lebo pubertiakom sa občas zdá že všetci idú proti ním. A Rodičia ťa určite majú nadovšetko radi a dali by za teba všetko. Trocha to rozviň. Ako ťa využívali? Klasické domáce práce? Aké máš zdravotné problémy? Tada prepáč že sa tak vypytujem... ale táto téma ma zaujala.