Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov?

age44

maji, ke aj dost mozne, ze ti nevyhovuje material sosoviek, ktore prave mas. mozno mas prave surevue (aj ja som ich nosila a potom som prisla na to, ze su aj pre mna lepsie materialy) kazdemu vyhovuje nieco viac a nieco menej. ale nevadi, trenovat mozes na akychkolvek a mozno si na ne zvyknes. skus sa pri kontrole opytat, aku znacku sosoviek ti dali, a mozno by stalo za to vyskusat aj iny typ, napr. pure vision, tie su fakt dobre.

jaja

v zime?juuuj..pamatas sa na to ako a ti hned po vstupe z vonku do nejakej miestnosti zarosil okuliare?a polhodinu si sa snazila nieco s tym robit aby si aspon nieco videla?tak uz nehrozi..:) samozrejme ked sa pohybujes v zafajcenom prostredi sosovky stipu v ociax, ale btw na to sa da zvyknut,ak sa nevies vzdat obcasnej navstevy podniku..
samozrejme ze obcas je so sosovkami strasna patalia..bolia ta z nix oci,stipu, vypadne ti,roztrhne sa,posunie sa..ale postupne sa naucis takymto situaciam predxadzat,pripadne ix aspon minimalizovat..ale so vsetkymi vecami je do istej mier problem..aj okuliare maju svoje nevyhody..
ale v celku,ja osobne si myslim, ze sosovky su super vec...nosim ix uz 4 roky a som s nimi velmi spokojna, netreba sa toho bat..btw,mam dost silne dioptrie, okuliare som nosila od mala,a ked som si prvykrat nasadila sosovky..bol to neuveritelny pocit...ze vidim..vidim uplne normalne..nielen ohranicene sklami okuliarov..
podla mojho nazoru sosovky bez debaty stoja za to..nieje sa coho bat..

majka s

fajn, skusim len vycistit tu sosovicku. dufam, ze to bude dobre. fakt by som tie sosovky chcela. a mozem sa este opytat, ze ako to bude v zime? nestipu oci? alebo je nejaka ochrana? alebo si zvyknem? lebo doteraz ma chranili okuliare. i ked... nechapem, co robia ludia, ktori okuliare nemaju :o)

dedy

ja som zistila, ze kontaktne sosovky su fakt skvela vec, okuliare som nosila desat rokov a toto je zmena, na ktoru sa da rychlo zvyknut :-))

age44

majka, oko si zvykne na sosovku, len pomaly, v klude, ono to pojde. trpezlivost. a nely, pure vision su mesacne, nie dvojmesacne. len s tym, ze v nich mozes aj spat, tak mozno ti niekto povedal, ze ked ich budes davat na noc von, vydrzia ti dva mesiace.

nela

Ahojte.Mne sa zrak zhorsoval dost rapidne a potom mi kamaratka odporucila sosovky.ona ich nosi od svojich 16-tich.Teraz ich mam 2 mesiacce a uz nikdy by som nenosila naspat okuliare.Je to uplne perfektne.Pouzivam sosovky baush and lomb - pure vision.Su dvojmesacne.Odporucam to naozaj kazdemu. Zlu skusenost som s tym este nemala.
Kedtysi sa sosovky mohli nosit len zopar hodin denne.teraz su vsak z roznych materialov, ktore oku vobec nevadia.ozaj mozu zastavit az zlepsit zhorsovanie zraku.
a dedy na tvojom mieste by som si vymenila ocneho...

age44

lea a umele sosovky ktore sa natrvalo vkladaju do oka pri sivom zakale? tie su prirodzene pre organizmus? a pouzivaju sa uz dost rokov. a co umele klby z titanu a neviem coho, je to prirodzene? nie, ale velmi to pomaha ludom. dnes su uz aj sosovky z dokonalejsich materialov, ktore oko belmi dobre znasa. dnes su aj lepsie roztoky, ktore ovela lepsie dezinfikuju sosovky. ak clovek dodrziava zasady hygieny pri manipulacii s nimi, riziko infekcie je minimalne. a infekciu zo spinavych ruk do oka moze dostat aj clovek, ktory nenosi sosovky.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov? - Fórum - ZDRAVIE.sk