Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov?

lea

mne ten lekar povedal, ze on by to nikdy nenosil, lebo je to velke riziko infekcie, a je to mlady clovek, okolo 30-tky. ja osobne si myslim, ze sosovky su neprirodzene pre organizmus

age44

no, dedy, aj mne sa niekedy stane ze reze. niekedy od rana v poriadkua potom mi nieco vlietne do oka a zacne ma to priserne rezat. ked som mimo domu, tak ostava len jedine, posuchat oko, poslzit a cakat, kym sa smietko vyplavi a prestane rezat. ale vo vacsine pripadov sosovky vobec necitim a mam ich fakt od rana do noci.

age44

a viete kolko ludi nosi sosovky? aj medzi lekarmi. a ak lekar nosi okuliare, tak ich deti nosia mozno sosovky. aj mne moj lekar, ktory nosi okuliare povedal, ze aj jeho dcera nosi sosovky. sme proste ina generacia, ti starsi by sa uz na to nedali, im vyhovuju okuliare.

dedy

age44, teraz tomu uz rozumiem co si vtedy mala na mysli:-), ja ich tiez cistim dost vela, dnes to bolo celkom v pohode, nerezala, ale citila som ju trochu

lea

ja som sa raz rozpravala o sosovkach s jednym lekarom, povedal, ze on osobne by ich nikdy nenosil. fakt, vsimli ste si, kolko lekarov nosi okuliare? myslim, ze to je odpoved na otazku ano ci nie sosovky..

majka s.

aha. tak asi bola spinava. nevedela som, ze tu spinu netreba vidiet. myslela som, ze zla sosovka je. tak mozno aj preto mi oko cervenalo. je mozne, ze tu spinku som dostala do oka, ked ma bolelo? nemam si teraz sosovku davat? alebo mam pokracovat dalej v noseni skusobnych sosoviek? na kontrolu idem 11. septembra.

age44

najradsej pouzivam roztok opti free (lebo ma aj dobre puzdierko, ale pouzivam aj multi plus ultra, lebo je momentalne najlacnejsi. kupujem velke balenie 360 ml a vydrzi mi asi na mesiac a pol? neviem presne, ale ja ich dost kupem tie sosovky, to je to, co som vravela, ze ja mam stale pocit, ze nie su dost ciste. a tak ich cistim aj rano, ked by vlastne mali byt ciste od vecera a este ich aj oblejem z oboch stran roztokom.sos. rezu preto, ze je na nich nejaka necistota - ono ju ani nie je vidno, ale ked reze, musi ist von, ocistit a naspat.

majka s

ked som si pozerala sosovku u lekarky, tak mi sestricka ani poriadne nevedela povedat, ze ktora je spravna strana. takze super no. a potom napokon som si ju vlozila do oka a u lekarky bolo vsetko OK. ale vcera ma kusok rezala. a viem, ze bola na spravnej strane, lebo na tej istej strane som ju mala

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov? - Fórum - ZDRAVIE.sk