Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov?

damian

Ja dlho cerpam z anglickych knik, ale na internete som videl, ze na SK je kniha Jak lepe videt bez bryli a cocek. Ale aj na nete su nejake informacie. Bylinky samotne oci nevyliecia, avsak strava je velmi dolezita.

damian

Nie samozrejme, nie som lekar. A som rad, lebo ako lekar by som sa musel drzat manipulativnych vyskumov. Som ale zdravotnik a predovsetkym dlhorocny ocny pacient. Bud si ista, ze hlava ani oci nebolia ani sa nenamahaju, ak cvicis spravne (mozno na zaciatku ano). Ak vsak clovek v vseobecnosti zacne cvicit (gymnastika, posilovanie), svaly bolia, lebo sa menia a posiluju. Aj pri normalnom posilovani treba dodrziavat iste pravidla, aby nedoslo k pretazeniu. Tak je to aj pri ociach. Respektujem vase nazory, ale by som sa radsej zdrzal slov, ze pisem bludy, lebo sa mi to zda trapne. Viem, co pisem a fakt je taky, ze je to vo svete velmi zname a efektivne. Ako mi vyvratis fakt, ze oko sa drzi na 6-tich svaloch. Ako vyvratis fakt, ze 'lekari' o tychto svaloch ludom skoro vobec nehovoria a preco nehovoria??? Len citajte literaturu, citajte a skumajte a nepiste bez rozmyslu ze ja pisem bludy.

age44

mne zas odporucali vsade kde som bola na ocnom vysetreni jest cucoriedky, mrkvu a podobne,aby som trochu doplnila beta karoten, kedze sa mi zrak este zhorsuje. ale ja si papam vitaminky v tabletkach, takze mam vsetkeho dost.

age44

ano, vsak vravim, ze ocne cvicenie moze posilnit okohybne svaly a zlepsit tak akomodaciu a to je presne tych 0,5-1D. ale to zasa znamena vacsiu unavu pre oci a bolesti hlavy atd.

majka s.

tiez sa mi to age nezdalo, zeby bol ocny lekar, ale kto vie. mne sestricka odporucala ocne cvicenie, ale nechce sa mi cvicit s ocami (co mozno robit kusok chybu, ale nepomohlo by mi to, lebo som kratkozraka - mam -nusky... to je asi kratkozrakost - vidim do kratkej vzdialenosti ale do dalekej nie). inak... niektori hovoria, ze vraj ocne cvicenie pomoze znizit dioptrie o -0,5 alebo o -1. ale ja som pocula, ze prave kontaktne sosovky zlepsuju zrak. tak uvidim, kde je pravda. ja sa drzim tych sosoviek.

age44

majka, damian urcite nie je ocny lekar, potom by tu nepisal take bludy.
to je ako liecit rakovinu bylinkami, vela ludi na to doplatilo zivotom.
v tomto pripade to vsak nie je take nebezpecne, lebo ocna joga alebo gymnastika,urcite neublizi, aj ked ani nepomoze.

age44

damian, prebud sa, vsak ty si ten chudak naivny, kto veri takym vymyslom. uznavam, pri dalekozrakosti sa da do urcitej miery pomoct cvikmi, ale len v obdobi okolo puberty, a to tiez len do urciteho stupna dalekozrakosti. rpi kratkozrakosti sotva. ano, mas pravdu, okohybne svaly napomahaju pri akomodacii, ale akomodovat sa moze oko tiez len do urcitej dioptrie. nie vsak pri tazkej, alebo stredne tazkej kratkozrakosti. to je raz dane a bohuzial, pre nas, neda sa tomu tak zazracne pomoct.

damian

Aj ked sa casto chirurgicky odstrani chyba, problem sa vrati, ak sa neodstrani pricina. Natiahnutie (stiahnutie) ocnej gule nie je ten pravy problem. Pravy problem su ocne svaly. Tie ocnu gulu stiahuju alebo naopak. Tie 'vedecke' prace su zmanipulovane bludy, ktorych cielom je, aby oftalmologicky priemysel prosperoval. A prosperuje, zial, koli neinformovanosti a naivite ludi.