Mandle - nechat si alebo nie??

anka

Damian,dakujem za odpoved,no jasom mala gyn problemi ,tiež ma boleli klby,ang.každé 3 týždne,imunitu po kontrole v poriadku,no až po vybratí mandlí mi všetko prešlo,tak som teraz štastná,dúfam že to bude aj nadalej tak,vybraté mandle boli už v hroznom stave

damian

To je, Anka, na dlhu debatu. Ale v kratkosti, aby som nechodil daleko, uvediem priklad mojej svagriny. Ta mala od puberty velmi caste zapaly hrdla, nadchy a pod. Este aj na vysokej skole sa nemphla poriadne venovat studiu koli problemy s hrdlom. Radili jej vybrat mandle a ona to aj urobila. A co myslis, ako to dopadlo? Spociatku sa jej zdalo, ze vsetko je OK, nemala take frekventovane problemy. Zial, az neskoro (az ked porodila syna), zistila, ze ma stale zbvysene ASLO. Syn ma teraz este lan 18 mesiacov a uz stihol mat najmenej 5 x antibiotika - je chorlavy. Teta doktorjka povedala svagrine, ze kvoli tomu aslu budu neskor problemy (artritida, srdcove a tak). Ja som svagrine kazal jest silne enzymy, vitamin C a nasadit zdravu stravu (vratane pitia vela vody), co aj urobila a, cuduj sa svete, ASLO stale klesa. Lenze, stale mame vela prace s mojim synovcom. Takze tak. Napriek tomu, ako lekari oblbuju ludi s mandliami, literatura jasne pise, ze vybranim mandli sa podstata (imunita) nenapravi. Odstranenie mandli je len a len symptomaticka "liecba".

anka

Damian,ak sa odstranením mandlí podla tebapodstata problému neodstráni,len zakryje,a potom sa objavia iné problémi,chcela by som vediet aké podla teba???Poznám dost odborníkov ktorý maju tie nejaké skúsenosti za sebou.

dominika ke

ahojte. o necele dva tyzdne ma caka vyber krcnych mandli v celkovej anesteze. strastne sa bojim nakolko neznasam nemocnice, lekarov, neznasam bolest. mozete mi niekto priblizne popisat ako to bude prebiehat (zakrok)? ale snad este viac sa bojim predoperacnych vysetreni (internene a anesteziolog) neviem si ani predstavit co vsetko mi tam budu robit. mozete mi to niekto opisat?

damian

Kajkavar, opat sa odvolam na Urinoterapiu. Treba preplachovat nos cerstvym mocom. Odporuca sa uzivat vyssie davky vitaminu C a kvalitne enzymy. O vode uz nehovoriac, ako aj o vyluceni kravskeho mlieka a syrov.

damian

Anka, taky roktor, co toto tvrdi, nemal byt nikdy lekarom. Ako tu uz bolo neraz spominane, odstranenim mandli sa podstata problemu NEODSTRANI, len zakryje a skor, ci neskor, sa objavia ine problemy.

jajaa

chcem sa opytat...ked mam po operacii mandli,je tomu asi mesiac,no a tak divne ma bolelo hrdlo,asi preto ze som pila nieco studene,a co ma moze este bolet v hrdle,teda v krku, ved nemam uz mandle,tak co je to, a co by na to pomohlo dake caje cico

jajaa

pre onee...si myslim ze to zalezi na cloveku,ti starsi potrebuju si riadne potom oddychnut,ale ja cosi som nevydrzala ze oddychovat,na zaciatku si unaveni a tak ale cim skor sa dostanes do normalu tym lepsie, ja napr.nedokazem doma polihovat,a ja som sa rychlo z toho dostala uz prvy tyzden som sla do skoly pozriet..a na druhy vsetko akopredtym