Mandle - nechat si alebo nie??

jaaa

Mám 17 rokov a mám ísť tiež na vybratie mandlí. Ale veľmi sa bojím. Viem, že mi to môže pomôcť, že v budúcnosti nemusím mať problémy so srdcom, obličkami.. atď.. ale na druhej strane keď budem piť studené nápoje (ktoré zbožňujem) budem hneď chorá a môžem dostať ľahko zápal pľúc. Prosím poraďte mi! Veľmi to bolí? Zahojí sa to rýchlo?

mimi.

A šte že su tuhe a fixovane ani to neviem čo znamena či dobre alebo zle. Ale o vybere mi nespomenula ani slovo aj napriek tomu že mi dala diagnozu chronicky zapal. anginu som nemala už 10 rokov ale zapal tam mam.

mimi.

Keď vam vyberali mandle tak ako vyzerali? Mali ste ich napuchnute a vystupene von? Alebo boli schovane a normalne zarovno hrdla? Pýtam sa len preto, lebo si chcem dať vybrať kvoli chronickemu zapalu ale mam ich normalne schovane a nie su nejake vystupene von ako som videla na niektorých fotkach, Myslite že mi ich vyberu aj keď su schovane a iba červene? jednu mam dokonca viacej dovnutra prepadnutu asi 3mm ako druhu. krčna mi povedala že su zjazvene neviem či je to dobre alebo zle ale ja si ich chcem dať vybrať.

zuzic

mima ja som bola v nitre ale na nosnych pred rokom...mne zas ten oblbovak zabral az velmi moc...tiez som odpadla ale natrepala som doktorovi take hovadiny ze som sa hanbila prist na kontrolu...inac ale mam pocit ze hovorime o tom istom lekarovi, nebudem sa pytat na meno len prosim ta bol to taky mladsi alebo starsi?

mima12345

Podelim sa s vami o moj zazitok. Mala som chronicky zapal mandli tak mi ich krcny odporucil vybrat. Da sa povedaz ze strach som nemala ani tak z vybratia ale z tej bolesti po. Vyberali mi ich v Nitre. Lekar bol super,pondelok rano som prisla,doobeda mi ich vybrali a stvrtok rano som mohla ist domov. Davaju injekciu na "oblbnutie" - ta mi vobec nezabrala, len som z nej tesne pred operaciou odpadla ale potom uz ok. Zakrok prebehol v poriadku, neda sa potom vobec rozpravat zvysok dna. Asi 2-3 hodiny po operacii nam dali pit caj, strasne zacali bolet zuby, ale na tu bolest dost pomahaju algifenove kvapky. Hned utorok rano na ranajky rohliky - uplne v pohode sa daju jest :). Teraz som doma, ked zacne bolet to hrdlo alebo zuby kvapky pomozu, staci si ich dat 3x za den. Jem co vidim, v poho je aj chleba, hot-dog a tak :). Bala som sa vacsej bolesti ktora sa chvalabohu nedostavila, takze ak mate s krcnymi mandlami problemy dajte si ich vybrat, lekari vedia co maju robit. Pit treba kolko vladzete - rychlejsie sa to zahoji. Prajem vela stastia ;)

jaaaaaa

Ties som bol na zakroku ...neje to nic prijemne ....v nemocnici som lezal 5 dni.....nekrvacal som neboli ziadne taskosti...hrdlo bolelo prehltat a jest som nemohol vkuse som pil a kloktal....to celkom pomahalo....4 dni po prepusteni som zacal krvacat...isiel som do nemocnici a poviem vam zastavenie krvacania neje nic prijemne ....radim vam dajte si poror aspon tie 2-3 tizdne....zbytocne problemi....

bnk,m

smejko to si mala stastie mat dobreho lekara je velka vyhra..ten mlady sa hrozne podoba na mojho nebol to ten isty nahodou:D

SMEJKO111

ahojte....mne vyberali mandle v marci tohto roku...bývala som stále chorá a nezaberali mi žiadne antibiotika. Môj krčny lekár mi odporúčil vybratie krčných mandlí..nechcela som si to moc dať spraviť ale nič iné mi neostávalo..taksom teda isla do nemocnice ležať na 4 dni...v pondelok som prisla v utorok mi ich vyberali...dali mi predtým injekciu na upokojenie ale moc to nepomahalo len som bola po nej taka oblubnutá.prišla som na sálu na vozíku a pichli mi do každej mandle injekciu a umrtvili mi usta...cítila som ako mi to vyberali a aj ma to bolelo...mala som super doktora(takeho mladého) stále sa ma pýtal či to bolí a ked som povedala že ano tak mi pichol dalsiu injekciu...trvalo to cele asi pol hodinku...prisla som na izbu a skoro som odpadla...bolo mi trosku zle z tej narkozy ale potom bolo už dobre...nemohla som nic piť ani vyprávať...asi po 5 hodinách mi zacali sestričky dávať piť repíkový čaj...musela som veľa piť aby som si doplnila pitný režim...v noci ma to trochu bolelo ale dalo sa to zniesť..ked som prisla domov tak osm jedavala len tekutu stravu..pudingy výživu a podobne...v noci som nemohla spávať čo ma to tak strašne bolelo...niekedy som až plakavala od bolesti...trvalo to asi take 2 týždne a potom bolo už dobre...a teraz zatial nemávam niake vážnejsie problemy...tak všetkým čo ich toto čaká prajem pevné nervy a nebojte sa prežijete to!!!lebo ked som to prežila ja, co som sa tak strasne toho bála, tak to prezijete aj vy!držte sa....