Mandle - nechat si alebo nie??

lucka

Počula som že mandle sa dajú vybrať alebo čiastočne odstrániť laserom. Robia to len v Bratislave a v Ban.Bystr.Vie niekto niečo o tejto metóde? Poraďte prosím.

holkaa007

ja som mala od detstva casto zapal hrdla a v poslednej dobe mi nezaberali ziadne kloktadla a ani lieky takze teraz mam 25 rokov a mandle museli ist von, bola som pod celkovou narkozou a davali mi tyzden lieky takze som nemala ziadne bolesti, a uz dva roky neviem co je to bolest a zapal hrdla, takze vybrat mandle ODPORUCAM

elenka

Ahojte. Ja som si tiez dala vybrat krcne mandle, bolo to minuly rok v Oktobri, velmi som sa bala ako to dopadne. Ale dalo sa to vydrzat, Od vtedy ma uz hrdlo tak castejsie neboli, ako predtým. Moja krcna lekarka mi neodporucala ale na koniec, prisla na to ze mandle musia ist von,hnis sa mi tam opakoval po kazdom tyzdni. Radila by som kazdemu kto ma take tazkosti, aby si ich dal vybrat.

pipa

Plne suhlasim s ankag. Tak ako lucka odporucam pri bolestiach hrdla a zväcsennych - zapalenach mandliach propolis. Ci uz tinkturu, spray alebo kvapky. A propolisove kapsle na posilnenie imunity.

valentina

ci je operacia bolestiva?v prvom rade chcem povedat ze kazdy ju zvlada individualne.niekoho neboli a druhy sa umara v bolestiach.tento stvrtok som bola na operacii krcnych mandli.pocas operacie som nic necitila lebo mi to umrtvili ale potom...najprv som si myslela ze nevydrzim tu bolest ale kedze ma vsetci povzbudzovali tak som zatla zuby a povedala som si ze to bude dobre.ved mandle su len jedny:)takze drzim palce:)

ankag

Mandle ak by neboli potrebné pre dobré fungovanie telíčka tak by sme ich vôbec nemali. Ich odstránenie je hrubý zákrok do organizmu. Mandle totiž patria k hornému lymfatickému systému. V nich sa zhromažďujú biele krvinky ktoré vymetajú z krvi "votrelcov". Pri chorobách majú oveľa viac práce, leukocity odtiaľto vyrážajú do boja, preto sa nečudujte, že sa zväčšujú. Je veľmi dobré počas choroby hladiť reflexnú pôšku madlí, mapu refl.zón nájdete pod reflexnou diagnostikou na stránke www.karneval.atknet.sk

igor

Dlhé roky som mával s problémy s mandlami až som zašiel ku krčnému, ktorý mi diagnostikoval chronický zápal mandlí. Napriek odhovávaniu laickej verejnosti som si ich dal vybrať v 38.Chváľa bohu som to zvládol bez väčších bolestí. Je tomu už 4 roky a nemám žiadne problémy ani nie som tak často chorí ako predtým.

basaaa

mne ich vyberali minuly tyzden, a neni to nic prijemne. bola som uspata, ale ked som sa zabudila bolo to velmi bolestive, v nemocnici som bola tyzdne a teraz som konecne doma... davam si algifen kazdych 6hodin, lebo to fakt boli.Uz som schudla 6kg, a stale to ide dole, pretoze nezjem toho vela, nejde to :-( najhorsie su ale bolesti usi, sanky a zuby.. .neviem ci je to z narkozy alebo z coho, ale boli to. a hovorit tiez neviem... takzeee, neviem ci mi to za to stalo... dufam ze hej :)

lucka

Ako som už napísala ja mám madle vybraté. Teraz riešim problém s mojím 5 ročným synom, ktorý má obrovské krčné mandle. Aj keď ich mená zapálené a vyplazí jazyk tak mu doslova zatarasia hrdlo. Keď má angínu tak zvracia a zle dýcha lebo mu zavadzajú a nadúvajú ho. Lekári mi neodporúčali vybratie lebo je malý, a povedali "on do nich dorastie". Počula som však že sa dajú čiastočne alebo úplne odstrániť laserom. Neviem nič bližšie o tomto spôsobe. Máte niekto s týmto skúsenosť? Platí sa to? Ďakujem