Mladi ludia a cukrovka

asti

marcelino..dlhsie som tu nebola, tvoje priznaky su dost blbe, co sa cukrovky tyka..ale dufam ze sa to nejak vyriesilo a nie je to cukrovka..ak si este nebol tak ti odporucam navstevu diabetologicky..

marcelino

caute.poradte.?!
velmi casto pijem-abnormalne-stale ma smedi, ale strasne, vela chodim na zachod mocit-kazdu chvilu,stale unaveny,ak nemam nieco sladke-prisun cukru tak mi je zle -v rodine je tiez cukrovka.poradte mi prosim.

asti

kuki, to je dobra tema..mne vsak povedali ze mam DM 1.typu , netrpim nadvahou...to ta verzia, ked si pichas inzulin...

asti

ak niekto ma nejaky dotaz na danu temu, nech kludne napise sem alebo na astinka@azet.sk (potesim sa :o) )
krasny dnik vsetkym :o)

cindy

Tak a som tu zas :-).Este k tomu tehotenstvu, aj Zuzana Haasova a dcera Olgy Feldekovej su diabeticky (tusim od detstva)a maju male a pokial viem zdrave mimina...ale sranda to urcite nie je...predsa len to je rizikovejsie pre matku aj dieta.Ja mam v tejto veci preto jasno, ak by uz malo dojst k nejakemu zakladaniu rodiny, tak skor by som skusila adopciu alebo aspon pestunsku starostlivost.Ale to je vecou postoja kazdej z nas a ja som predsa len "trochu" negativistka k tomu tehotenstvu.Inak, asti, tiez mam 25 :-).A este ma napadlo (mozno si si to uz vsimla v PNS), ze vychadzaju aj rozne casopisy pre diabetikov, napr. Diabetik a tam su niekedy dobre clanky o diabete, aj ked posledne cislo ma veru moc nenadchlo po obsahovej stranke.
Inak zo zaciatku, asi prvy polrok, mi tiez stacili relativne male davky inzulinu (tak ako si spominala ty).Je to vraj stadium tzv. remisie, cize docasneho oslabenia prejavov choroby v dosledku jej podchytenia a zahajenia "liecby".Teraz si picham podstatne vyssie davky, ale kazdy organizmus je iny a inak reaguje, mozno Ti to "vydrzi" na mensich davkach :-).A zalezi aj na inzuline, ktory beries.Niektore niektorym ludom proste nesadnu.Ja som napr. pred rokom zmenila Humulin R, lebo som s nim nebola spokojna.Pred jedlom som musela cakat, az sa mu "uraci" ucinkovat,furt som mala hypo, musela sa dojedat a pod.Teraz si picham Humalog a je to lepsie, mam volnejsi rezim a v zasade mi staci jest 3x denne.Ale znamy mi spominal, ze jemu nejaky iny analog sadol este lepsie.A vies co,asti?Nebudem tu ja vypisovat romany :-), tu je moj mail, ak by si mala dotazy a tak: saradia@azet.sk. Maj sa!

asti

baby diky moc za povzbudenie :o)
cindy..to iste aj ja, mam 25, a uplnou nahodou sa to zistilo..a tiez ma odbavili knizkou a infoskou ze sa mam stravovat ako v nemocnici, hahaha...nastastie mam sesternicu dietnu sestru, mi vyratala sachar.jednotky a vsetko vysvetlila..a inak, tiez mi zle odhadli davky inzulinu, na rano mi dali az 9..momentalne si davam len 3 a to som dnes 90min po ranajkach som mala zas len 3,3..takze si vies predstavit, ake pokusy robim :o))
mimi.. diky moc..hej tiez som pozerala na anglickych strankach, v usa celkom dobre pokusy idu, nejake latky ktore obnovia funkciu beta buniek atd..presne to nemam prelozene, len co som ako tak pochopila :o))
zit sa s tym da, co uz narobime, asi len ze su aj horsie choroby no nie? :o)))

mimi123

ahojte,
ja sice DM nemam ale moj partner ano a tiez sesterka a kamarat...takze sa pravidelne snazim vzdelavat a mat dostatok info.
A vlastne aj ked ju nemam ja,tak s nou "zijem". Ja viem je to ine a nemozem to porovnavat kedze som to nezazila, ale aj tak sa posnazim prispiet aspon par postrehmi...
Co viem tak ide vyvoj dopredu a snad sa podari najst liek na vyliecenie resp. robia sa rozne pokusy na transplantaciu beta buniek...je to sice stale otazka rokov kym to pride ku nam, ale potesitelne je ze vyvoj ide dopredu!!!
Zatial naj je u nas dostupna inzulinova pumpa-dobra vec aj ked trocha otravuje ale treba sa pichat tak raz za tri dni...a vyseldky su podstatne lepsie...
neviem ako je to s predpisom, viac info urcite u diabetologa...
Ozaj a este k detom, sesterka uz ma a je uplne zdrave a krasne,a poznam vela parov ktori maju deti a tiez bez problemov....
Drzim palce papa

cindy

Ahoj Asti, u mna to takisto prislo ako blesk z modreho neba v 21-ich.Najprv som z toho mala riadne depky a pod., navyse pristup lekarov nebol bohvieaky,strcili mi len do ruky taku "strasidelnu" knizku o cukrovke, ktora ma viac vydesila ako poucila...ale zatial som tu...:-).Treba len veci zobrat take ake su a zvyknut si.Ja som mala spociatku hlavny problem s odhadovanim davok inzulinu...casto som to prehanala a potom som mala niekolkokrat denne "hypa" (asi uz vies, co to je), ale casom sa to zlepsilo.Hlavne maj po ruke vzdy nejaky normalny alebo hroznovy cukor...aby si v pripade potreby mohla rychlo doplnit chybajuci cukor v krvi, ked to prezenies s inzulinom alebo s pohybovou aktivitou.Ak by si chcela nejake blizsie info alebo sa podelit s problemami/uzkostou ohladne diabetu, tak mi tu nechaj odkaz a pripadne mozme vymenit maily.Keep smiling...nie si v tom sama :-).

asti

..a teraz po par dnoch- tyzdnoch, mam novinku, ze mi diagnostikovali diabetes typu 1, som na inzuline...niekto s podobnym trapenim???? :o(((