hpv

j

Ahoj Katarina,
aky typ HPV -/v sprave pises vysoke riziko/ Ti Tvoj gynekolog nasiel?
Nie je to tak ze HPV mas alebo nie? Ved je to virus tak ako sa da zistit ci mas "vysoke alebo nizke riziko". Je na to nejaky iny test ako ster z posvy a krcka? Tie tabletky pau d´arco su volne dostat kupit v lekarni? Lapacho - kora stromu = pau dˇarco?
Dakujem
J

milina

dr.
prosim ta pekne ake typy virusov obsahuje ockovacia vakcina proti hpv virusom, su tam zastupene vsetky typy onkogennych hpv virusov alebo len typ co sposobuje rakovinu krcka maternice. ja som mala v minulostri na krcku zakrok koli typu hpv B. nevies co to je za typ?

zuzus

ahojte.chcela by som sa spytat, ci ma virus HPV vplyv na menstruacii a plodnost. Dakujem. Mam strasny strach, pretoze mi ho zistili, tak ci budem moct mat deti a tak. Dakujem

lexejka

j.
vdaka za info o indonale, ale uz to ktosi ponukal tak som to citala, ale tam nik neodpoveda na otazky. ja som mala tie hpv davno , teraz nemam prejavy, ale aj po zakroku bolo pozitivne a ked nemam prejavi nik mi to nevysetri a ja vlastne ani neviem co lebo ta nemocnica kde mi to robili sa uz zrusila a tak sa bojim lebo na gyndu sice chodim, ale co s tym konecnikom? ja neviem, nik mi na to neodpovie...

j

Ahoj lexejka
pozri este aj www.indonal.sk nieco som ti "prilepila" do tejto odpovede...ale BER TO Z REZERVOU !!!!!

Vznik genitálnych bradavíc sa spája s s infikovaním ľudským papillomavírusom (HPV), sú jeho symptómom. K infikovaniu pohlavných orgánov, ako aj kože na celom tele, dochádza pri mikrotraume (rankách), pri bakteriálnom poškodení sliznice a kože, t. j. pri vaginálnom, orálnom alebo análnom styku.

Ked som si to precitala prvykrat tak som sa rozplakala ako male dieta. Mam dieta a samozrejme ze si s nim dam bostek na dobru noc a tak som si uz myslela ze ho v zivote nepobozkam, lebo mu narastu bradavice... Mala som depresivne sny, budila som sa ako "obradavicovana " na aj vo vnutri tela... bol to horor. Potom som si uvedomila, ze ked Ta chce niekto nastrasit tak Ti povie tu najhorsiu verziu. Zisti si ake typy HPV mas a ako na ne. Hlavne dobre papkaj a odpusti si. Mozno ten "bradaty z neba" chce aby si si dopriala viac starostlivosti o seba samu. Vsetko zle je na nieco dobre.
Drzim Ti palceky!!
Ahoj
J.

lexejka

dakujem ti J.
citala som o HPV aj na tej doporucenej stranke, ale kopec zlych veci a ja neviem ktore z tych virusov som prekonala a ani ktore vo mne su-lebo vraj dlho mozu byt rozne typy latentne a ani o nich nevies a neviem ktore z nich sposobuju tu rak. konecnika ako tam pisu, ci tie iste co aj krcka a bradavice a ani ako sa to da zistit som nikde nenasla ani mi nik nenapisal. ale dakujem ti za povzbudenie. ahoj

j

Ahoj lexejka,
asi Ta sklamem ale viac informacii nemam. Vela k HPV pisal "dr." a on je lekar takze skus poprosit jeho o radu.Je velmi fajn, ale doprucujem Ti este predtým citat o tom aj tu aj na webe vseobecne. Ja mam pozitivne z radu HPV prave HPV typ 16, ktorý spôsobuje rakovinu krcka, ale len ak nie si sledovana a ak mas velmi slabu imunitu. Neviem, aky typ si prekonala... este k HPV 16 -je to udajne typ, ktory ma idealne podmienky prave na krcku maternice. Vakcina obsahuje par typov medzi nimi aj HPV 16 a 18 ktore patria medzi tie "horsie". lexejka ak sa budes bat tak Tvoj vlastny strach Ta oberie o zvysky energie a zdraveho rozumu. Skus si dopriat dobru stravu, vitaminy a hlavne sa neboj velmi! Každý jeden vírus žije a udržuje sa hlavne tam kde je nizka imunita. Ak naštartuješ sebaochranu cez fyzické telo, stravu, dušu tak už si podľa mna uz zvitazila. Je fajn vela vediet, ale niekedy menej je viac, lebo ja mam tendeciu mysliet potom na najhorsie a prestat si verit. Lekari so smiechom hovoria, ze zdravy clovek je len zle vysetreny pacient... Ahoj
J.

lexejka

j. vdaka, a je ktej vakcine i PIL?-teda nejaka stranka kde si to precitam na ktore typy to zabera? ja som uz hpv mala a mozno i mam, tak neviem , ozaj neviem co robit. a to mi pred ockovanim budu zistovat protilatky z krvi? lebo co ak ho uz na krcku nemam, -mala som zakrok, ale inde v tele-napr. v konecniku, ci ustnej dutine/ci inde?/ ano? nevies co s tym? ja sa toho strasne bojim, lebo mam skusenost, a aj s bradavicami, a napr. na krcku je ta prevencia ak nezanedbas celkom dobra, ale co spravis s konecnikom-co je vnutri-hrube crevo, alebo napr. s hrdlom ci ine?vies, to mi nie je jasne, citalasom to na tej stranke hpv.sk, od paniky. odp please. diki