Ako na zlcnik?

delphia

zlcnik je pod pravym rebernym oblukom. pod lavym je podzaludkova zlaza. ta tiez moze boliet pri jej podrazdeni dietnou chybou- po tazkom, mastnom jedle, po "pokazenom" zaludku. sucastou byva aj nevolnost a zvracanie. ak jedinym priznakom je bolest pod rebrom, podietuj par dni a uvidis, ci nebude lepsie. ak nie, vyhladaj lekara.

damiania2

dobry vecer.mam nenromalne bolesti pod lavym rebrom pri nydychu a pri hybani sa.Kolegyna v robote mi povedala,ze je to zlcnik.Ale akurat som docitala clanok,ze pri bolesti zlcnika bolest prechadza pod prave rebro.tak teraz neviem co ma vlastne boli.Neviem ako na to a k lekarovi este nechcem ist.nevie mi niekto z vas poradit?Dakujem

katka-crohn

???????????????????????????????????????
Uz asi 3-4 mesiace sa mi tava (stale castejsie) ze mi z nicoho nic zostane tazko- bolest pod pravim rebrom vstrelujuca do chrbta,ktora sa trochu ukludni ked sa vyvraciam(strc prst skrz krk)...
Je to tiez zlcnik??? Nikto tu totiz nepisete o ukludneni sa po zvracani...
(okrem ineho trpim aj crohnovou chorobou a spondilarthropatiou-neviem ci sa to takto vola aj po slovensky(je to reumaticke ochorenie ktore casto sprevadza crohnovu chorobu)
Vopred DAKUJEM!!!
?????????????????????????????????????????

Denz

80% zlcnikovych kamenov sa aj same odplavia a nesposobuju ziadne problemi....
V 20 % je mozny problem.
uvolnit kamene je mozne aj takto-
rano aj vecer vypit pohar pomarancoveho alebo grapfruitoveho dzusu, v ktorom treba rozmiesat 3 polievkove lyzicepanenskeho olivoveho oleja.
ak sa do troch dni stav nezlepsi,treba potom navstivit chirurga.

fenix1

zlcnik sa operuje laparoskopicky,v nemocnici budes par dni,ak nie su komplikacie,treba to absolvovat co najskor,lebo sa ti moze zapalit pankreas a to su strasne bolesti a zvykne sa zomierat na to

Denz

Prevencia proti zlcnikovym kamenom-

kazdy den kvalitne ranajkovat
neprejedat sa
nedietovat
jest vela surovej zeleniny a ovocia
vylucit koncentrovany cukor,tuk

Najviac zachvatov sposobuje kombinacia tukov a cukrov tj.sladene dezerty plnene tukovym kremom,smotana,zmrzlina,lacne cokolady,cokoladove kolekcie a pod.

delphia

MILA rada by som videla v sucasnosti cloveka, krory nema stresy a neznervoznuje sa...

co sa tyka odstranenia zlcnika- tak konkretizuj, ake problemy mas na mysli, ale na jednu vec si zabudol. ak je kamen v zlcniku, ten neustale ho drazdi a tiez sa tym zatazuje aj pankreas a ten sa moze velmi lahko zapalit. no a na akutnu pankreatitidu sa zomiera aj v sucasnosti.

zuzi725

Ahojte.
Aj ja mám ísť na operáciu, majú mi vybrať celý žlčník. Tak sa chcem spýtať, či neviete, či sú po operácii veľké bolesti, ako dlho operácia a PN trvá a či sa po operácii zlepší zdravotný stav a nebudem mať bolesti a nafúknuté brucho. Ďakujem