nepatri to tu mozno,ale predsa...

Príspevok v téme: nepatri to tu mozno,ale predsa...
smutna

ahojte, potrebovala by som vediet vas nazor. rozpravala som sa o tom asi so 4 ludmi a kazdy gulal ocami, ze je to tazke...mohla som ist na vysoku do mesta, v ktorom by som musela byt naisto na internate, lebo dochadzanie by bolo nemozne. ale viac som zatuzila po skole, ktora je od mojho bydliska 50 km a k tomu vsetkemu mam vlak zdarma. prv, ked som sa rozhodovala, kam pojdem, rodicia suhlasili, ze hoc budem v blizsom meste, mozem byvat tam a nemusim dochadzat. bola som stastna. ked som sa s niekym bavila o skole a ubytovani, tak si nik nevedel predstavit, ze by mal dochadzat. samozrejme, ze rodicia ocakavaju, ze si najdem brigadu...tak uz ju mam. v auguste nastupim a je to minimalne na rok. ale teraz sa situacia zrazu zmenila a pekne ma to sokovalo...podla mojho otca mam dochadzat, lebo vlak mam
zadarmo a ked to stihaju deti v nasej dedine (pricom pozna max. 3 take osoby a vsetko su chlapci a brigadu maju doma pod nosom) a dru ako kone, dochadzaju a aj skolu ukoncia, tak musim aj ja...ked mu poviem, ze ako su na tom druhi, tak ho to nezaujima...ale ked on povie, ze druhi, tak je to v poriadku. aby som zarobila 5000 korun mesacne, musim si odpracovat 20 hodin tyzdenne, pricom je to rozdelene tak, ze by som tam asi musela byt kazdy den len na par hodin...ubytovanie okolo 1500 korun a priblizne 3500 na zitie. da sa to zvladnut? skola, kazdy den brigada a priatelia? alebo som vazne taka rozmaznana, ze chcem tak vela, aby som nemusela denne cestovat 2 hodiny...?? mozno mi ani internat nedaju, ale da sa najst aj ine nie predrazene ubytovanie...ale vzdy je to lepsie, ako cestovat denne 2 hodiny... poradte mi prosim ako ste na tom vy...ja sa vazne bojim...a nechapem, pre koho tak spori, ked sa ani nic nechysta opravovat, mamka s nim na dovolenku ist nechce, auto je uz splatene...a maju teraz len mna, lebo ich starsi potomok je uz roky prec (zrejme tiez pre nedostatok financii a neustale hadky)...keby som vedela, aka bude situacia, tak ani na prijimacky do toho mesta, kde sa mozem dostat vlakom za darmo,nejdem...zbytocne trapenie...:( a snazim sa od nich pytat co najmenej penazi. od matur som bola len na jednom vikendovom vyletiku, na ktorom som neminula ani 300 korun a 2x som bola na kupalisku...a ked som sla vybavovat brigadu, tak ma to stalo cas (ale to nevadi, hlavne ze som nasla), no aj tam som potrebovala nejake korunky, kym som si nieco normalne nasla...co na to poviete???

smutna

hm, tak doma neostanem...to som uz rozhodnuta na beton. len sa bojim, ze pred skuskami to nezvladnem...brigada. vraj sa to vtedy neda...ze vtedy treba zamakat nad knihami, tak neviem... uvidim a ak to nevyjde, tak mam po skole...co uz:(

andie

smutna..moja rada je odid z domu. byvat na internate je o niecom uplne inom a budes stihat aj brigadu aj priatelov, lebo budes s nimi byvat. len neurob tu chybu, ze ostanes doma. ja som ju spravila a vzdy som lutovala..

kikulka

hmm...tak to si opísala presne miju situáciu...ale neberem to až tak tragicky....tiež idem na výšku,cestovanie denne presne 2hod 8 min,popri tom mám brigádu...no ale lepšie platenú...a internát mi 100% nedajú...neboj zvládne sa to....musí mám priateľa a aj toho chcem stíhať

kendy

Berieš si toho naozaj dosť, lebo robiť 4 hod. denne a študovať je naozaj dosť namáhavé. Ja som bývala aj študovala v BA,no aj tak som chodila domov niekedy až o 19,00 a ráno začínala o 7,00, potom som sa musela ešte učiť a písať labáky, no bolo toho požehnane.To som mala doma maminu, čo sa o mňa postarala, navarila, oprala, ožehlila. Takže s tou prácou si asi mohla počkať až ako sa to rozbehne v škole, či budeš stíhať. Určite sa snaž prehovoriť vašich na internát, aj keď 50 km nie je až tak veľa, ale doprava chodí dosť poriedko. Teraz bývam cca 40 km od Bratislavy (priamy spoj)ale cestovanie a VŠ si neviem predstaviť.

cica

pozri ja uz mam VS za sebou a ked si to spatne premietnem,zivot na intraku,alebo private je super-samoska ak mas skvelu partiu,dalsia vec-oddych od rodicov-nenahraditelne!!!a ak zvladas aj brigadovat,co na VS kazdy den nie je sranda tak neries prichody domov kazdy den,ale tam ostan!ja by som brigadovat nezvladala kazdy den a pocas skuskoveho uz vobec nie!!!ak mas problem s financiami-alebo skor v rodine...chod si zarobit do zahranicia a potom si sama budes platit studium-najjednoduchsie aj ked nie najlahsie...porozmyslaj a vela stastia

alti

Vies, ak by som si mala vybrat, ci pekna alebo rozumna, beriem to druhe. Lebo s "filipom" v hlavine budem pre svoje okolie aj pekna :D. Takze ziadne sebaponizujuce myslienocky. Ides studovat, si sikulka. a von je krasne, tak neries, co v tejto chvili vyriesit nedokazes.
Sorry, uz som bola odhlasena, ale stale som to ja :D