Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

začali by ste chodiť s niekým s veľmi silnou depresiou???

mamca

Nie sme vinní,sme ľudia,čo robia chyby. Máme právo robiť chyby,máme právo byť za ne zodpovední. Ak prijmeme zodpovednosť za chybu a chceme ju riešiť,pocit viny je zbytočný.

veronika

to spleen:
ahoj spleen, neboj sa, nie si sam, aj ja som si prezila svoje, niekto mi strasne moc ublizil, moj prv frajer...a dodnes mam z toho hrozu a nidky na to nezabudnem odvtedy mam v sebe nedoveru a uz tak nedokazem mozno ani lubit a verit...ale takych, co niekoho milovali a znamenal pre nich dotycny cely svet a opustil ich..je xyz ludi, akurat mas pravud v tom, niekto to berie s lahsou vahou, ja som moc citliva a moc ma to ovplyvnilo navzdy...ten rozchod...

shakt

lencok1 ides dobrou cestou....:-)
rozoberas to a prichadzas na dovody... uz vies kde je chyba,ale v jednom ta opravim, vina! Nie je vinny iba tvoj priatel, ale vinny si aj ty,ze si mu to dovolila. Depresia prichadza iba tam,kde ma otvorene dvere,kam jej dovolime vstupit! Ty si dovolila,aj ked nevedome. Toto je chyba,obvinovat niekoho,to nerob,ale vied pomenovat problem. to je dobre,to ta posunie vpred. Otazkou je, co dalej,ake opatrenia urobis. Chod pomaly,nikam sa nenahli,neries vsetky veci naraz ale postupne,pomalicky a hlavne nerob radikalne zavery a rozhodnutia.Nie,ak si plna emocii,je jedno akych-smutok,hnev.. Predovsetkym sa upokoj! A teraz zabudni na vsetkych okolo seba!Proste ich nevnimaj,pomohlo by ti niekam odist,jednoducho sa niekam na par dni zasi,vypni mobil atd. Bud iba sama so sebou,vsetko si v hlave ujasni!
Mysli na seba,riesis seba,svoj zivot,svoje zdravie,svoju buducnost! Nech milujes akokolvek,ak trpis a trpis dost casto,ak mas pocit,ze ti ten druhy nerozumie,ver mi,nema to zmysel!
Drz sa.
A velmi sa mi pacia prispevky od mamci, vzdy si ich odpisem a vylepim okolo seba a pomahaju mi ist vpred :-)
kazdy nieco prekonavame,zdolavame, niekto mensi problem,niekto vacsi, niekto niekolko problemov naraz... ale je to ako ked idete po schodoch, neberte ich po dvoch,ale pekne po jednom, pomaly aby ste sa nezadychali,neunavili a vladali vynst az hore,tam kam sa chcete dostat. Vsetko ma svoj cas a zakladom vsetkeho je pochopenie! Ak pochopis a vies pomenovat svoj problem,je to polovica tvojho uspechu!Druha polovica je ked dokazes ten problem riesit bez emocii,vtedy je uz dobre..

spleen

Ten,kto tu napisal,ze sklamanie v laske,nenaplneny vztah moze byt spustacom depresie,mal uplnu pravdu.Ja som po takom nenaplnenom vztahu stratil motivaciu,upadol som do letargie a nedokazem sa uz tesit z nicoho tak ako som to dokazal kedysi.Moje predstavy o laske sa uplne zmenili,nemam uz zaujem o nic a o nikoho a vlastne posledne roky zivota uz len prezivam.Za to vsetko mozem podakovat jedinej osobe,ktora ma zradila a sposobila to,ze som upadol ako clovek i ako muz.Myslim,ze v zivote to maju ovela jednoduchsie ti ludia,ktori nie su az tak citlivi,vsetko beru s odstupom a nic ich nedokaze poznacit tak,aby sa kvoli tomu museli trapit.No pre tych citlivejsich je sklamanie,zrada tym podnetom,ktory sa stava spustacom depresie,apatie,a cesta von z tohto zacarovaneho kruhu je velmi,velmi tazka.Preto chapem vsetkych tych,ktori maju podobne problemy ako ja a ktori sa citia vo svojom vnutri osameli.

mamca

Tvoje pocity a názory sa menia s kvalitou toho,čo prežívaš.Ži tak,ako ti to bude najviac vyhovovať a stretneš ľudí,s ktorými budeš šťastný.

mamca

Nemoc nás naučí pochopiť hodnotu zdravia
Zlo pochopiť hodnotu dobra
Hlad hodnotu nasýtenia
Únava hodnotu kľudu

lencok1

aspon tu sa vypisem nech mi je lepsie...uz som urobila tolko chyb ze neveim ci to ma este vyznam skusit sa zo vsetkeho vyhrabat...ved kto by ma aj chcel, ako tu vacsina pise, radsej si s takym clovekom nezacat...tak ste mi dali velku nadej

lencok1

boli ma ked sa na seba pozriem, pretoze to nie som ja, nespoznavaju ma moji priatelia...stracam sa...volam o pomoc...no neprichadza...on mi uplne zobral sebavedomie...zatoze sa on opustil stiahol tam aj mna, aby si ma poistil...boze aka slepa som bola...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

začali by ste chodiť s niekým s veľmi silnou depresiou??? - Fórum - ZDRAVIE.sk