Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nizke sebavedomie...

Príspevok v téme: nizke sebavedomie...
pjotka

neviem ci sa moj problem tyka prave zdravia ale i tak poradte...som stredoskolacka, kazdy vravi ze je to to najkrajsie obdobie ale ja si ho nedokazem uzit.stale mam pocit menejcennosti, aka som skareda a menej hodne ako ostatni....ked som na diskoteke alebo vonku nedokazem si to uzit kvoli mojmu sebavedomiu..niekedy sa az hanbim vyjst von aka som skareda a nic mi nejde....vacsina ludi mi vrvi aka som intelegentna a zabavna a ze som aj v celku pekna ale nepomaha to..ako si mam zacat vazit samu seba????

monika21971

baby ja som mala podobny proble...drzalo ma to iba vtedy , ked mi taky krpaty pubertak powedal, ze som skareda...vtedy ma to ranilo a naozaj som tomu uverila...ae teraz je to ine..mam sice len 14 rokov, alee stale si vravim, nie som az taka skareda, su aj hosrie...vzdy vecer som sa postavila pred zrkadlo a powedala som si : som stihla, vysoka, ma pekne vlasy, farbu oci, mam pekne brucho....a hned som sa citila lepsie...ak vam niekto powie ze ste skaredy tak to len preto - bud sa mu lubite a zavidi wam , aleboo len chce cloveku ublizit...kazda baba je niecim pekna avynimocna...a to ze nemate chalana tak to nie je na smiech...davam prednost dlhotrvajucejsim vztahom ako detskej slabosti...kazdy urcite si najde partnera ktory si ta bude vazit, takze nemaj strach :D zivot je len jeden, tak si ho naplno uzivaj, lebo ktovie..zajtra tu uz nemusime byt.....

ja1

pjotka- ja mam ten isty problem a strasne ma to trapi:-( kolko mas rokov? nechces pokecat cez icq??mozno to spolu zvladneme :-(

anna34

Myslis, ze Tvoje nizke sebavedomie prameni z nedostatku zaujmu tvojich blizskych v detstve? Hovorili Ti rodicia, ze si krasna, ze ta lubia? Ak ti toto chybalo tak je mozne, ze Tvoje problemy pramenia prave z tadialto. Ja sama som presla psychoterapiou a velmi mi pomohlo pochopit, ze si musim okolo seba vytvorit len okruh priatelov a rodiny, ktori ma naozaj lubia, preto ze som to ja. Trvalo to chvilu ale niekdey mam pocit ze som male 3 rocne dievcatko ktore sa nevie nabazit zaujmu od svojich blizskych. Je to fantasticka terapia a rozumny ludia ta lahko pochopia. Bud k nim mila a usmievaj sa. Tyka sa to aj Tvojich priatelov. Sustred sa na ludi, ktorym sa rozjasni na tvary usmev hned ako ta uvidia. Je to velmi dobra terapia. Takymto sposobom si lahko najdes priatela. Musis mat okolo seba okruh ludi, ktori ta skutocne maju radi preto ze si to ty. Na toto nepotrebuje nikto byt krasny ako slnko, staci len podpora okolia a vlastne sebapresvedcenie.

stk

tak ja mam v podstate rovnaky problem
a to uz mam po vyske :((
je to o psychike fakt, skus zmenit postoj cim skor lebo sa to bude len zhorsovat

yulka

Ak máš také rada, tak skús brušné tance. To je dokonalé na sebavedomie (viem z vlastnej skúsenosti). Sebavedomie je zábavná vec, lebo vyzeráš radostnejšie. A to má väčšina ľudí rado. Keď človek žiari. Ja som to ešte riešila aj farebným oblečením, lebo som sa v ňom cítila dobre a potom som žiarila ešte viac (nielen fyzicky, ale aj psychicky).

maario

nikdy si nehovor ze si skareda radsej skusaj mysliet opacne ja mam 17 a mal som dlhu dobu tazku formu akne a stale som si to vicital ze som skaredy a nikdy som sa ani nepokusil nadviazat s dievcatamy kontak a vies kam ma to dostalo dnes mam Vyhybavu poruchu osobnosty je to tak trocha ako socialna fobia nezamislaj nad tim co si o tebe ostatny pomislia kasli na nich hlavne tomu nedovol aby ta to dostalo tam kam mna :D drzim ti palce

monika19

Vieš to je tak prečo by si sa mala citiť zle povedz si ale som pekna skus sa na seba pozrieť inak skus si len na chvilu predstaviť že si prekna a uvidiš bude ti lepšie. Také myšlieky že si šakredá si vyžen z hlavy ok? lebo je to blbosť. Ako si tam písala že ti ludia hovoria že si inteligentna a ja neviem čo ešte tak to je znak že ta majú radi važia si ta aka si skus si to užívať a nebyť na seba až taka kriticka ved každý je pekný lebo každý je iný každý jeden z nás je výnimočný niečim iným. Ja som mala tiež také pocity potom som sa však pozrela snažila sa pozrieť na seba iným pohladom že som pekna a vieš čo zabralo to sice nemyslim si že som najkrajšia na svete ale už ani niesu tie strašne pocity že som škareda je to hovadina. Vieš netráp sa ked nemusíš choď medzi ludi bav sa s ními užívaj si ked môžeš. Ja by som to robila chodila za kamaratmi, bavila, chodila na disko a ja neviem čo ešte horzne mi to moc chýba a moc by som to chcela zažiť ale nemôžem lebo mám Sociálnu fóbiu je to pekne svinstvo nedovoli ti mať to čo máš rada po čom tak tužiš je to tak blýzko a pritom pre mna tak daleko. Tak dovol aby sa u teba vytvorila SF alebo si takto na dobrej ceste k nej nesmieš si hovoriš že si škareda naopak si pekna nikto nie je škaredy. a jedna mala otazka na zamyslenie :-D povedal ti to už niekto? vieš zaujamlo by ma to prečo si to mysliš aký nato máš dôvod

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nizke sebavedomie... - Fórum - ZDRAVIE.sk