28 rokov - bolesti klbov

Príspevok v téme: 28 rokov - bolesti klbov
pr managerka

ahojte, som baba mam 28 rokov, a velmi ma bolia bedrove klby a kolena. Je to uz dlhsi cas, niekedy citim len unavu ale pocitujem aj bolesti v klbe celkovo. pri chodi sa citim unaveno. mam sedave zamestnanie, no denne chodim po schodoch, cez vikendy som v zahrade na bike alebo sso psom, a venujem sa joge.
Je to nieco vazne?

RNG

Yanna, co myslis pod "dezinfikovanim mikroorganizmov v tele"? Je to nieco ine, ako branie antimikrobialnych doplnkov. Aku inu dezinfekciu-aktivnejsiu- si predstavujes.

yanna

Už som spomínala, že treba dezinfikovať organizmus. Je v nom veľa nežiaducich bakterii a mikroorganizmov, ktore spoôsobujú infekcie a zapaly a tie saprejavuju bolestami svalov, klbov. Ako inak ma telo "kričať" ked nie bolestou?
Doplnky ako spomina RNG su pasivnym postojom k problemu, takym jednodichsim, ale nie je to riešenie. Poznám to, prešla som tým.
Dezinfekcia a esteraz dezinfekcia organizmu je nutná pre odstranenie bolesti.

71gloria

Ak nie je príčinou borelióza, bolesti kĺbov bývajú spojené aj s nie celkom dobrou funkciou obličiek.Preto je dobré roznymi sposobmi ich podporovať. Napr. v tomto období jesť čo najviac melónov.Poslúži aj šťava zo zeleru, petržlenu, dobré je doplniť selén či už stravou alebo doplnkami výživy.Obličkám pomáha aj brezové lístie, praslička, žihľava - urologické čaje atď.Na natieranie bolestivých kĺbov je dobrý ľubovníkový olej...

RNG

Cely problem je v tom, ze odrazu ma plno mladych ludi reumaticke a ine problemy, ktore boli na ich vekovu kategoriu predtym velmi zriedkave.
A posledne sa uz lekari priznali(Lancet, JAMA), ze su statisice novych pripadov, nevedno presne kolko, lebo sucasne metody zistovania nezistia vacsinu pripadov(B.b a chlamidii).
A tieto su okrem ineho spojene so zapalmi klbov-to je tato tema.
Preto spominam doplnky na tento problem a co sa tyka ceny, liecenie v kupeloch je poriadne drahe v porovnani s cenou doplnkov.
Ono sa to zda lacnejsie, ked to plati poistovna a stat, ale vsetky tie peniaze pochadzaju z vreciek ludi, stat a poistovne si ich od ludi zoberu, tj ludia za to tak ci tak zaplatia.Nic nie je zadarmo.!

pito 2

martin_p AJ PRE pr managerka skuste ist na liecenioe na 3 tyzdne. Rehabilitacne cvicenia doma to nie je ono. tam by ti to malo byt ucinnejsie, s posobenim liecivej vody. Skus v Dudinciac alebo v Tren. Tepliciac.Ja mam roky tie potize a je to poznat. Ale radsej chodte do DUDINIEC. Nech vas posle lekar. Platite ubytovanie. Rehabilitaciu plati zdra. poistovna.- je to asi 4-5 tisíc.

martin_p

ahojte,
ja mam tiez problém s kĺbmi. Mám 19 rokov a viac krát za den nie som schopný prejst ani po schodoch pre bolest v lavo bedrovom klbe a v kolene. Pred 7 rokmi mi operovali lavu nohu v clenku (problémy som mal od narodenia) a bolest v klboch je vraj nasledok pouzivania barlí a deformácie drzania tela, co tiez sposobili barle a neschopnost chodit - predsa len, ak Vám operuju clenok, nie je to boh vie co. V rodinnej anamnéze mame bolave klby a kolene, ale podla na v devetnastich rokoch mat takyto problem je dost neprijemne. Už 19 rokov som pod dohladom ortopeda v BA a ani on nevie co robit. Jediny recept je oddych, lezanie ...