dietatko,vysoka horučka

pipina

dakujem všetkym za rady,maly ma hnisavu anginu ale je tu podozrenie aj na infekčnu mononukleozu,včera sme boli 2 krat na detskej pohotovosti,zmenili mu antibiotika,a dnes sme zase boli na pohotovosti,začal uživat penicilin,ale teplota klesla len na 39 stupnov,zabera mu iba ibalgin aj to len na 6 hodin a potom znova ibalgin a stale dokola,uvidime,čo bude zase zajtra,dakujem

RNG

Nechapem co ma diazepam s horuckami a viralnymi chrobami.
To je predsa klasicky "oblbovak", valium pod inym menom, ktory len utlmuje nervy a je to navykova droga, nevhodna pre ludi z plucnymi problemami, vid kontraindikaciu na respiratory deseease, bronchitis a astmu!
www.drugs.com

Na alergie su quercitin(dospela davka 2x500 mg), vitamin C(ester C 3 gramy),dumbier(1 gram cerstvy), aswagadha (2x500 mg) a omega 3 oleje(rybaci lanovy borakovy 3x3 gramy)
A samozrejme vela zeleniny, hlavne farebnej kvoli antioxidantom.
Na cistenie pluc(ked sa tam nahromadia vylucky z nosnych dutin a dusi ta kasel) pouzit oreganovy olej, 3x300 mg.
Ako vzdy, treba si dodavat probiotika, dobra zmes zakultivuje creva a telo dostane extra vitaminy a obranne latky.

anjel

Moja 10-ročná dcéra mala takéto vysoké teploty 5 dni, dnes skončili. V stredu večer som jej nasadila Zinnat 250mg, ale nezaberal, ani panadol, nurofen len na 4-5 hodín a znova to vystúpilo, v piatok sme navštívili lekárku a potvrdila hnisavú angínu, ale dcéra sa na nič nesťažovala celé tie dni, len mala vysoké teploty. Je potrebné podávať veľa tekutín, vitamínov, probiotík, sprchovať vlažnou vodou, nepodávať ťažkostráviteľné potraviny, aby zbytočne nespôsobili, aj tráviace problémy, vhodný je diazepan 2mg, ktorý zabráni kŕčom, a ak je to nevyhnutné, tak radšej navštíviť lekára!

kola

pri antibiotikach mozu byt horucky este 2dni,kym zaberu,paracetamol sa podava samozrejme,aby sme sa zle nerozumeli.ale ten diazepam sme dostali od detskeho lekara,malej tiez nezrazim vysoke horucky ani zabalom,jedine diazepam nam zaberie max do pol hodinky.ak si neviete dat rady,radsej treba ist na pohotovost,40tepl,su nebezpecne,aby tam nevyskocili krce.ja uz pri malej byvam kludna,viem si uz pomoct takto.

andie

ak ma 40 viac ako tri dni, vyhladajte lekara. pri takychto teplotach je nemozne ju zrazit pod 38, takze sa ani nesnazte, lebo tym, by ste mu skor uskodili. telo navodzuje tuto teplotu, pretoze pri nej je schopne sa lepsie branit. ak mu zabera panadol, tak mu davajte panadol. ani paralen nezabera dlhsie ako 4 hodiny pokial ide o silny virus. ak vsak chcete vyskusat nieco ine, tak by som odporucila cipky pripadne sprchu.

kola

to je ciste tvoj nazor,uzivaj dithiaden,ja ho mam tiez doma plno,mam ho aj v dokladoch,penazenke,pretoze mala je alergicka,aj ja s muzom sme alergici,mala je nastavena na xyzal,ale v prip.potr.podame aj dithiaden.Pri horuckach som ho nikdy nepodala,ani ho nepodam,nebudem robit pokusy na svojom dietati-hoci som chemicka.

poliewoocka

No dithiaden je na UKLUDNENIE a pomaha aj pri roznych alergiach.Specialne na alergiu je napr zodac alebo claritine.

kola

nie je to to iste,dithiaden mas na alergie,je to trosku oblbovak,ale diazepam je vyslovene na upokojenie.pri vysokych horuckach je aj velmi vysoky tep,ktory treba"upokojit",potom zacne klesat aj horucka.naozaj sa netreba nicoho bat,moja mala to pri horuckach prvy krat brala,ked mala rok,vobec z toho nebola spava.podava sa ked nezabera sam paracetamol,moze sa podat 3x1/2tabl.nie je to o nic "vacsie svinstvo"ako dithiaden.

poliewoocka

diazepam sa da nahradit aj dithiadenom.Ma rovnake ucinky,len nie je taky utlmujuci a relativne menej skodlivy.Staci ale pol tabletky.