BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

Alternativa

Vplyva nedostatok spanku na BMI index? Co na to metabolizmus? Som v totalnom deficite :o)Pekne snicky vsetkym zdravo a radostne zijucim.

apple

Vysvetli mi niekto, co znamenaju tie dve vety v pistovych radach hned za Damy, na slovicko? Moc by ma to zaujimalo.

Z-uzka

igris
Hehe, tomu neuveríš, objavila som nové sójové jogurty, ale zatial som ho videla len v Tete v meste. Je to taký ten typický Zvolenský jogurt, len je tam napísané, že sójový jogurt s musli a lieskovými orechami.. Ešte som ho neochutnala, ale chystám sa nabehnúť do tety a určite si ho kúpiť :))

vrr

V pive sa skrýva fosfor, posilňujúci kosti a zuby, magnézium pre pevnejšie „nervy“ a svaly, látka niacín, ktorá podporuje funkciu zažívacieho ústrojenstva, kože nervov a kyselina listová. Pivo je bohaté aj na vitamín B6 potrebný pre zdravú činnosť mozgu, srdca, celkového imunitného systému, ako aj kĺby.

Sú v ňom zastúpené látky, ktoré chránia náš organizmus pred mozgovou porážkou (samozrejme, ak ho konzumuje v rozumnom množstve!). Chmeľový nápoj pôsobí priaznivo aj na obličky, jedna fľaša denne znižuje riziko obličkových kameňov až o 40 %. Pivo posilňuje pamäť, čím sa zmenšuje pravdepodobnosť Parkinsonovej choroby a môžeme mu vďačiť aj za zdravý žalúdok, keďže zabraňuje výskytu baktérie helikobakter, ktorá je príčinou žalúdočných problémov. Pivo je izotonické, čo znamená, že zo všetkého, čo obsahuje, dokáže telo priaznivo profitovať
:):):)

igris

avinka :), ak to zvladnes tak bud rychlejsia a uvar ty, alebo chod s nim do obchodu aby kupil take veci ktore chutis, poooomalicky ho mozno presvedcis :)

a

ahojte!mala by som na vas 1 taku otazku,alternativa,pista a all.:) ako naucit a presvedcit otca ,aby varil zdravsie? ked jemu ani nechutia zdrave jedla.on proste inak varit ani nevie,vyrastal na tom a zvyk je zelezna kosela.. Omacky,zaprazky,vyprazane a mastne jedla to je jeho:)Ked nieco uvarim ja,ze je to suche...atd.chcem to aj kvoli sebe ,ale aj kvoli nemu nie predsa?ja by som chcela papat ,ze zeleninu,rybu atak..ale on radsej vyprazane bravcove rezne.. a pod. nic zdrave mu proste nechuti.ja chcem jest napr ryzu natural,on bielu..ale aspon ze som ho presvedcila ,na celozrnny chlebik a aj mu chuti:D ako ho presvedcit aby varil napr menej bez tuku,nieco lahsie ? dakujem:)

Alternativa

Nemas chybu, Pista :o). Kolko toho postihas...a paci sa mi, ze sala z Tvojich mnohych aktivit zdravie ako priorita :o). Dobru noc aj Tebe.

pišta

Neviem, či dajaká sušička ide pod 52 stupňov Celzia. To je hranica, keď začínajú húfne "odchádzať" enzýmy a vitamíny.
Uf, moje nedeľné ping-pongové zápasy ma spoľahlivo nivočia.
Ale sladko :)
Dobrú noc, lebo nevládzem :)