BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

erikka

dakujem igris,zajtra to skusim,len dufam,ze rano stiham celu ceremoniu aj so studenou sprchou,no ale aspon si nebudem muset dat v robote dalsi budik na prebratie:-)

pišta

Z-uzka, Igriska to vysvetlila "pair exellance" (mozno som to napisal dobre).
OVOCIE JE LEPSIE, cukriky ako posledna zachrana, ale take normalne a ZRIEDKA.

misha

igriska, ja som nakoniec bola cvičiť. Počas spinningu som vypila pol litra vody, a keď som prišla domov, zjedla som tanier polievky. Predtým som si ju nedala. Takže ráno kapučíno, a o 20:40 tá polievka. A teraz som zasa pila!!!
Alti,
neboj, ráno začínam. Ten grep! Už ho mám v chladničke.

erikka

ahojte,mozno bude noja otazka trosku divna,ale chcela vediet,kedy je cez den najlepsi cas na cvicenie(myslim na vydrz i efektivitu)ma to len tak napadlo:-)