FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: co je hypermangan

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "co je hypermangan" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Krása
    valery29.07.07 00:32??.??.24.26

zozeniem to v lekarni alebo inde? a kolko to stoji?

• hanka916.03.14 15:49??.??.111.15

Stara znama finta nepoctivych kucharov , obchodnikov atd je namacat kaziace sa mäso do hypermanganoveho nalevu. Po tomto sa strati zly zapach mäsa a mäso naberie znovu prirodzenu farbu, „ozije", chyti iskru. No a kuchar pripravuje veselo minutky atd , resp. obchodnik dalej predava kaziace sa mäso. Hypermangan pouzivaju aj myslivci na zafarbenie parozia. P.s- kedysi som chytila z plavarne plesen medzi prstami noh a po macani noh v hypermangane mi ro preslo ako by utal.

• kablica16.03.14 15:20??.??.54.88

moris-ako slabo dezinfikujuci roztok sa pouziva napriklad pri liecbe ovcich kiahni (kratky kupel bez oplachovania) a navyse je to silne oxidacne cinidlo v chemickych reakciach rozneho druhu, napriklad aj pri vyrobe drog (preto sa ocitol na zozname prekurzorov pre vyrobu omamnych a psychotropnych latok)

• ebi77716.03.14 15:20??.??.187.97

Hypermangán – KMNO4 sa používa vo forme slabo rúžového roztoku. To znamená, že do nádoby naplnenej vodou nasypeme len niekoľko kryštálikov KMNO4 . Roztok farbí a treba počkať dokým sa kryštáliky rozpustia. Roztoku má predovšetkým dezinfekčný účinok. Vhodný je na umývanie rán a nie je vhodný na výplachy telesných dutín – napr. dutiny ústnej a pošvy. Vo vyššej koncentrácií môžu poleptať. Používa sa ako doplňujúca liečba. Ak je podozrenie na mykotickú infekciu je potrebné pridať antimykotickú liečbu.

• moris16.03.14 15:16??.??.196.62

prosim povecte mi aspon dve vyuzitia hipermangánu

• RNG06.07.10 00:59??.??.57.11

Mineralove formy su velmi stabilne, napr taka sol je v mori miliardy rokov bez zmien.Casto expiracna doba=zarucna lehota, pri takychto stabilnych formach je byrokraticky nezmysel vynuteny roznymi vladnymi instituciami.

Hypermangan, jodova tinktura,mlety kamen(uhlicitan vapenaty a horecnaty, kamenna sol...) mozu byt akokolvek stare, pokial sa tam nedostane vlhkost alebo cudzie materialy, tak su dobre na pouzitie, toboz vonkajsie.

• kuci.m05.07.10 21:50??.??.84.29

mam doma hypermangan niekolko rokov neviem ale kedy ma expiraciu na saciku nic nie je napisane.prosim poradte ci ho mozno uzívat aj po asi 3 rokoch

• Ivka 118.09.09 11:30??.??.236.91

Mas nejake kozne problemy ?

• vasili18.09.09 11:25??.??.129.11

cawte mam ten hypermangan,ako dlho sa mam v nom kupat aby my to zmyzlo,staci iba raz alebo viac dni za sebou,prosim poradte my ...... vladis97@azet.sk

• Mimi32323.06.09 12:52??.??.126.24

v každej lekarni ho maju.

• michalide423.06.09 12:50??.??.62.131

prosim vs zhanam manganistan draselny, viete mi poradit kde je ho mozne dostat? potrebujm ho na dezinfekciu tereria. dakujem \vam. michalide4@azet.sk

• dušan z.29.07.07 04:24??.??.218.132

Manganistan draselný KMnO4,zoženieš v každej dobrej lekárni.Fialové kryštáliky rozpustné vo vode,okysličenie vody,dezinfekcia.Môže vyvolať potrat,dezinfekcia zeminy v kvetináčoch.max 2-3kryštáliky na liter vody

• dušan z.29.07.07 05:11??.??.218.132

okolo 60korún za 150gramov v sklenenej fľaštičke,kryštalický

• Ivka 129.07.07 08:18??.??.121.52

Vhodný je aj na kúpeľ potiacich sa nôh
    ale treba dať tak isto len 2- 5 kryštálikov do vody na kúpeľ, môže spáliť pokožku ak sa urobí kúpeľ vo väčšej koncentrácií.

• valery07.08.07 19:36??.??.24.26

mam popraskanu nohu vrajze si ju v tom mam macat. ale v lekarni mali len rozdrveny hypermangan v baleni 5gramov. cize by som potrebovala vediet kolko gramov ma jeden krystal hypermanganu

• mon9707.08.07 21:11??.??.78.233

valery:

ono sa to nedava na gramy, ako mi bolo povedane, voda ma mat svetlo ruzovu farbu.. do lavora staci tak na spicku noza toho hypermanganu - fakt malinko

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Vyberte si dovolenku s poriadnou zľavou! Zľavy až do 90% so 100% Garanciou spokojnosti.

Chiropraxia-Akupunktúra

Chiropraxia-Akupunktúra

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

Wellness hotel Patince**** s Walletom pripravili pre teba školu plávania pre tvoje ratolesti.

^ Späť na vrch