Ako schudnúť po kortikoidoch

Príspevok v téme: Ako schudnúť po kortikoidoch
bobcek

Rada by som poprosila o radu ohladom chudnutia po kortikoidoch.. jedna znama uz skoro pred rokom vybrala asi 5 davok injekcii nejakeho kortikoidneho pripravku (nazov neviem)ktore jej boli aplikovane do paty.. vsetko bolo v poriadku, a asi po dvoch mesiacoch po poslednej davke zacala rapidne priberat aj ked sa jej stravovacie navyky nezmenili, pritom cvici denne aj 4 hodiny, co robila aj predtym.. nemoze vsak schudnut a stale dalej pribera.. neskor sa dozvedela ze sa od tychto injekcii zvykne priberat na co ju vsak lekar neupozornil.. ak ma niekto z vas takuto skusenost alebo vie co robit tak prosim o radu, dakujem :-)

denix

ja som po koritikoidoch(prednison) pribrala 20 kg(amám len 17 rokov-je to pre mňa trauma),uživala som ich od začiatku liečby až po koniec t.j-6 mesiacov.Na začiatku som jedla ako o život pretože kortikoidy uvoľnuju nejký hormon kt podporuje jedenie:) ale je fakt že mi zachránil kostnu dreň.

daniela38

bohuzial aj ja som ich brala pred 10r.nik ma neupozornil ze sa po nich pribera,ja som este aj opuchla +6kg pribrala no ale aspon tie kortikoidy pomohli.....a vaha ide tazsie dolu.

andie

no kortikoidy su najvacsie svinstvo. maju neskutocne mnozstvo vedlajsich ucinkov a uprimne este nepoznam cloveka, ktory by po nich nepribral..no bohuzial aj napriek vsetkemu maju obrovske spektrum ucinokov.