helikobakter je infekcne ochorenie?

Lenush

no-spu uzivam len pri krcoch v bruchu. travi mi velmi pomaly a vzdy citim ako sa mi vsetko v crevach pohybuje.. nie je to nic prijemne a dokonca to sprevadzaju neznesitelne krcovite bolesti a vtedy mi pomaha jedine no-spa.
quamatel beriem kazdy den jednu tabletku.najprv som to brala len ked ma bolel zaludok, no teraz ma boli zaludok vzdy ked quamatel neuzijem..
antibiotika mi moze predpisat aj obvodna lekarka? pretoze na gastro ma vedia objednat az v oktobri..

jetam

Helikobakter je inf.ochorenie trav.sustavy a vyvolava v nej mimo ineho bolesť.NO-SPA sa užíva len pri silných bolestiac žalúdka. Keď Ťa nebolí, tak neužívaj.To sa podava 3x denne,ale pri pretrvavajucich bolestiach 1-2 dní. Neplaš sa, nie je to ochorenie infekčné ako žltačka, salmoneloza a pod. S tým sa neleží na inf.oddelení, ani neumýva v dezinf. roztokoch. Pre vidanie preukazu, by to nemalo vadiť.Asi sa moc "zdravo "stravujes, ked sa Ta HB drzi. Da sa vyliecit.

poliewoocka

Helicobacter pylori je špirálovitý paličkovitý mikroorganizmus, ktorý sa s obľubou usídľuje v sliznici žalúdka a dvanástnika a vyvoláva tam zápal. Pre HP je typická tvorba látky (ureázy), ktorá rozkladá močovinu (ureu). Táto Zdrojom infekcie je väčšinou chorý človek alebo niektoré zvieratá (pes, mačka), z ktorých sa infekcia na zdravých jedincov šíri tzv. fekálno-orálnym prenosom, čiže cez ústa do tráviaceho traktu. Je to teda vlastne jedna z tzv. "chorôb špinavých rúk". Prenos infekcie z človeka na človeka je možný podobným spôsobom, (teda napr. použitím neumytého riadu alebo príboru, ale len bezprostredne po infikovanom človeku. Infikovať HP sa môže len človek s nedostatočnou odolnosťou voči
uvedenému mikroorganizmu, za čo je zodpovedný obranný (imunitný) systém organizmu. Prenos HP bozkávaním je podľa najnovších vedeckých štúdií nepravdepodobný. Boli však popísané prípady prenosu infekcie žalúdkovou sondou a gastroskopom.

mača

keď máš pozitívneho helikobaktera ak sa nemýlim je potrebná liečba antibiotikami 2až3 kombinácia.Na gastro musíš ísť preto,lebo helikob. môže poškodiť sliznicu žalúdka.Je potrebné to preliečiť.Prajem veľa zdravia

Lenush

zaujima ma to hlavne preto, ci dostanem zdravotny preukaz.
prave dnes som si bola po vysledky a zistili, ze mam helikobaktera.. mam problemy so zaludkom, celkovo s travenim. stravujem sa zdravo, jem vela ovocia aj zeleniny, pijem vela vody, nejem mastne ani vyprazane jedla.. a aj napriek tomu vsetkemu mam problem s vyprazdnovanim uz skutocne velmi dlhu dobu.
uzivam quamatel, nos-pu, duphalac a carbocit alebo carbotox. co budem brat ked mam helikobaktera?
a preco musim ist na gastro ked uz sme zistili co mi je?

samko r.

To ti presne nepoviem, lebo na infekčnom neležíš, ale je to napríklad prenesené bozkom, príborom, riadom (poháre, taniere) a prepukne v tele keď je oslabený imunitný systém, stres, nadbytok žalúdočnej kyseliny, ktorá je jeho živným prostredím.