A je to tu!!!

Príspevok v téme: A je to tu!!!
saba

Ahoj, chcem sa podeliť so všetkými o moju veľkú radosť. S manželom sme sa pokúšali o bábätko vyše roka- mala som už všetko zistené o asistovanej reprodukcii, moja gynekologička mi povedala, že mám počkať ešte do Vianoc,... ale dnes som si kúpila tehotenský test, lebo mi meškala 4 dni menštruácia, a SOM V TOM!!!! Zajtra pôjdem na testy a snáď sa mi to potvrdí. Prajem veľa šťastia tým, ktorí ešte stále len čakajú. A hlavne veľa lásky!!

katika

gratulujem saba...ja som ten isty pripad ako ty len s rozdielom ze ja stale nie som tehotna..mala si nejake problemy ked si nemohla otehotniet alebo si bola uplne zdrava?este raz gratulujem a uzi si to..drzim palce..

saba

Ahoj, do Francie ideme s manželom AUTOM z Anglie, takže to nie je až tak ďaleko. Nie sme ničím viazaní, že tam musíme byť vtedy alebo vtedy, prosto, kde sa nám zapáči, tam si nájdeme hotel a prespíme. Isté je len, že chceme ísť pozrieť kamaráta, ktorý býva asi 200 km od hranice Anglicko- Francúzsko. Takže to snáď nebude až také strašné. ale ďakujem za upozornenia.

andie

samozrejme, je to jej rozhodnutie. kamoska mi rodila pred dvomi mesiacmi v londyne a chybou lekara im takmer odisla. stratila 3 litre krvi..keby som isty cas nezila v zahranici, tak by som bola ticho. uprimne ma zatial nikde, kde som bola, neohuril ziaden zdravotny system. musim uznat vsak, ze s vybavenim, s ktorym som sa stretla v usa sa nedalo porovnat so ziadnou krajinou. ale kontakt lekara s pacientom zaostaval..

skusena = )

Andie, nerad jeje aby isla, tehotenstvo nie je choroba, ale treba byt opatrny.Myslim si ze to kazdy vie, ze sa neodporuca lietat tehotnym zenam v prvom trimestri. Ja osobne by som to neriskla. A inac mam 3 deturence, 2 som mala doma a to tretie v Londyne. M usim uprimne povedat, ze ak by som sa mala rozhodnut kde by som mala znovu rodit, tak by to bolo rozhodne zahranicie. Nehovorim ze nase zdravotnictvo je za opicami ale so zahranicnym sa urcite nemozme porovnavat. Ide hlavne o pristup, kvalitu sluzieb a vsetky tie benefity na ktore som mala narok, tak to sa so sucasnou materskou na Slovensku neda ani len porovnat. vela stastia a porad sa s lekarkou o dovolenke

kamilka

andie, choroba to nie je, ja som momentalne v nemecku, cakam babo a moj gynekolog mi vravel ze mi deodporuca lietat hrozi riziko potratu a urcite nie v ptvom trimestri, suhlasim s vlastou

vlasta

andie, nuz choroba to nie je, ale bohuzial to nie je ani samozrejmost v dnesnej dobe. Ja som len napisala, co by som robila ja:) Urcite by som v prvom trimestri neriskovala.

andie

vlasti, mne to pride byt obmedzovanie. tehotenstvo nie je choroba. saba pisala, ze sa o babatko pokusali vyse roka. je to uplne normalna doba. ak zena neotehotnie do dvoch rokov, vtedy sa zacina vazne uvazovat, ze nieco nie je v poriadku.

vlasta

saba, ak ti mozem poradit len z osobneho pohladu na vec- keby som cakala vymodlene dieta a bola v tak kritickom stadiu tehotenstva (siesty tyzdne), nikam by som nesla - po prve lietadlo, po druhe horucavy. Prepac, ale ak nechces potratit, co je mozne v tomto najhaklivejsom obdobi, urob si klud doma, dobre sa stravuj, setri sa, papaj vitaminky. Zabudni na dovolenku, teraz je dolezite to dieta, ktore by ti malo byt vsetkym. Do vody by som urcite nevliezla, davam na seba pozor aj ked nie som v tom. Keby som mala milovane brusko, tak sa opatrujem ze az. Ale to je len moj nazor. Snad si dostatocne zodpovedna, verim v to.

andie

ach jaj..no tiez som nacuchla nemocniciam v irsku a povedala som si nikdy viac:) tiez mi tam zije sestra a ked potrebuje odbornu pomoc, tak vzdy radsej prileti domov:) o nemeckych porodniciach som pocula velmi vela dobreho. no a tie krompachy..tiez sa cudujem, ze si sa na to dala steff. vsade su "zli" aj "dobri" ale nemyslim si, ze sa mame na co az tak stazovat..